#1 Tvorba webu » Volání obsahu » 2014-01-22 16:43:20

kidnec
Odpovědi: 1

Dobrý den,
mám www stránky a potřeboval bych poradit. Samotný obsah volám pomocí parametrů, tedy na indexu je "jádro", které parametry rozebere a podle toho vyvolá soubor s obsahem. web se tedy skládá z headru, footru a indexu, ostatní obsah je v souborech. Pokud mi index zavolá nějaký obsah, nahraje se až po hlavičce, potřeboval bych poradit jak vyvolat data typu meta description pro použití v hlavičce.
Ptám se, abych nemusel kompletně překopávat způsob fungování tohoto webu.
Jediné co mě napdalo, že bych vytvořil další soubory, které by svým způsobem odpovídali souborům s obsahem, ale obsahovali by meta description a volali se již v hlavičce, což by však pro mne znamenalo vytvořit pro každou sránku nový soubor.

Děkuji za jakoukoliv radu.

#2 Re: Jen tak » Problémy s PC - možno reklamovat ? » 2013-12-16 13:21:47

děkuji za rady, koukal jsem na LENOVO podmínky pro reklamaci, ihned na první stránce je jasně napsáno a také rozvedeno toto:
Lenovo zaručuje, že každý hardwarový produkt Lenovo, který si zakoupíte, nebude při běžném používání během záruční doby vykazovat vady
materiálu ani vady provedení

Nejspíš zajdu přímo do Lenova, je to kousek od alzy tak uvidíme, jestli se to nějak rozvine, dám vědět.
Ještě jednou díky za reakce.

#3 Jen tak » Problémy s PC - možno reklamovat ? » 2013-12-12 04:52:53

kidnec
Odpovědi: 5

Dobrý den,
po prázdninách jsem si zakoupil přenosný počítač LENOVO.
Od koupě se začínají ukazovat určité nedostatky, nevím zda je možné je nějakým způsobem řešit.

1.) Display
u kláves F,J,5 a navigačních šipek je výstupek, který pomalu ale jistě škrábe povrch displeje, počítač mám pár měsíců, nedokáži si představit jak bude vypadat například ke konci záruční doby. Jediné co mě uklidňuje, že to jde vidět jen při vypnutém displeji.


Druhá věc, v pravé části displeje se "najednou" objevili jakoby světlejší plochy (3), nejedná se o life pixely.Je to shluk pixelů přibližně na půl centimetru čtverečním, uprostřed nejsilnější. Připadá mi, že těmito místy více prosvítá systém podsvětlení displeje.
(O víkendu bych mohl sehnat fotografii na které to bude vidět)

2.) Špatně uchycená mechanika
    DVD mechanika nejspíš podporuje vysoké otáčky, však při plném výkonu to tak rozvibruje počítač, že po pár vteřinách se zastaví a začne číst znovu. Toto se mi stalo snad jedinkrát, ale zvuk vycházející z rozklepaného laptopu mě opravdu vyděsil. Ještě že jsou pro mě CD/DVD tabu.

3.) Wifi
    Nevím jestli je to problém počítače nebo výrobce čipu Intel popřípadě widlí, ale výrobce dává v konfiguraci možnost nastavit síťovou kartu na pásmo 5GHz, počítač mi však sítě na této frekvenci nenabízí. (Jiná zařízení mi síť zobrazují)
Děkuji za odpověď a rady, Havelka

#4 Re: Program plus » PLUS účet » 2013-11-12 10:18:34

Kluci děkuji za odpověď, také děkuji, že mi tu vysvětlujete jak funguje plus program a jak násobit.
Dotaz je čistě směřován na admina, jedná se o krajní řešení, abych se všemi svými doménami nemusel opouštět služby endory. 

Havelka

#5 Program plus » PLUS účet » 2013-11-11 13:07:56

kidnec
Odpovědi: 4

dobrý den,
Nyní mám na svém profilu několik domén, již nechci mít vkládanou reklamu, tedy přemýšlím o koupě plus programu. Však pokud si sečtu částku, kterou zaplatím ročně za všechny domény, tak je pro mne mnohem výhodnější si pronajmout VPS.

Mám tedy dotaz na admina, je možné vytvořit jakýsi plus účet, který by měl plus program pro všechny své domény? Popřípadě za jakou částku? Jinak budu nucen opustit služby Endory, což je opět časově nákladná záležitost, proto nejdříve píši sem.

Děkuji za odpověď, Havelka

#6 Re: Tvorba webu » volani podminky pro if v parametru funkce » 2013-04-01 15:35:00

trochu upřesním představu, myslím že si nerozumíme.

pomoci této funkce vypisuji pole

volanafunkce(); 
function volanafunkce() {

$pole = array ('text1','text2');
$pole2 = array ('text3','text4');

for ($o=0;$o<count($pole);$o++)
{
echo $pole[$o].$pole2[$o];
}

}

vša potřebuju, abych když volam funcki, pomocí proměný do ní zakomponoval podmínku v proměnné. Letmo napsané by to vypadalo takto:

$podmínka = '$pole[$o]>0 && $pole2[$o]!=""'
volanafunkce($podmínka); 
function volanafunkce($podmínka) {

$pole = array ('text1','text2');
$pole2 = array ('text3','text4');

for ($o=0;$o<count($pole);$o++)
{

if(SEM POTREBUJU DOSTAT PODMINKU ZAPSANOU DO PRO MENY $PODMINKA){
echo $pole[$o].$pole2[$o];
}
}

}

#7 Re: Tvorba webu » volani podminky pro if v parametru funkce » 2013-03-30 23:32:08

obavam se, ze toto při zadani retezce znaku do volane podmínky fungovat nebude

#8 Re: Tvorba webu » volani podminky pro if v parametru funkce » 2013-03-30 21:08:41

dobry den, volam funkci a v ni pote vypisuji pole. Potřeboval bych, jak pouzit prikaz eval pro pouziti parametru jako podmínky. pro lepsi predstavu vlozim kod.

volani funkce:

volanafunkce('$promena==0');

funkce:

function volanafunkce($podminka){

if(SEM POTREBUJU DOSTAT TU PODMINKU){}

}

Dekuji za jakykoliv napady ..

#9 Re: Tvorba webu » ochrana PHP kódu » 2013-03-03 22:42:27

Děkuji za reakce,
nejspíše půjdu cestou VPS, jeví se mi to jako nejideálnější řešení. Při počtu domén kterým platím hosting to musí být výhodné.
Děkuji za .

#10 Re: Tvorba webu » ochrana PHP kódu » 2013-03-03 07:08:24

Dobrý den,
mám vytvořený systém na PHP. Chtěl bych ho za nějaké drobné poskytovat zájemcům. Však nevím, jak ochránit to, aby mi to lidi nekradli a posílali dál, nebo něco podobného. Mám takový odhad, jak by to mohlo jít udělat, však pokud má s tímto někdo zkušenost, určitě bude lepší. Druhá možnost je totiž neposkytovat kód, ale program se subdoménou, což je tuším v rozporu s Endora pravidly > prodej prostoru třetí straně.

Vytvořit tak nepřehledný kód, že když někde zašifruji před předáním kódu cílovou doménu. Tak to bude fungovat jen na ní a pro funkčnost na jiné doméně by se člověk nahledal hodiny v kódu. Tato cesta se mi samozřejmě nelíbí.

Druhej nápad ani nevím, zda by fungoval. A to mít soubor s funkcemi na vlastním místě, a mnou vytvořený program by ho tahal na dálku. D souboru funkcí bych poté přidával autorizované domény. Jelikož tento soubor řeší každou akci systému, neautorizovaná doména by byla se systémem nefunkční.
Havelka
Děkuji za případné nápady či připomínky.

#12 Re: Wordpress » nefunguje zobrazeni kategorií » 2012-12-08 12:25:52

Dobrý den,
tvořím si tak pomalu vzhled ve WP a najednou si všimnu, že mi nefunguje přepínaní mezi kategoriemi, štítky atd .. zobrazení samotného postu jde... co mě napadlo, že by to mohlo způsobovat odebráním nezařazené kategorie z indexu

global $paged;
query_posts('cat=-1&paged='.$paged);

, ale tím to není. URL se mi přepíše ale obsah nezobrazí, prostě zůstane výpis dle času. nemáte někdo podobnou zkušenost?
díky za reakce ¨:)

#13 Re: Tvorba webu » Dotaz na znalce CSS » 2012-11-25 14:34:37

1.) Možnost: CSS se lze jednoduše naučit pomocí googlu, zadáváním dotazů na úpravu a zkratku CSS, tedy například "pozicování css". Ihned první odkaz ti to vysvětlí. S příchodem nové sady CSS je možností natolik, že snad ani nemůže existovat člověk, kdo si je všechny pamatuje. Stačí hledat v oficiálních zdrojích a najdeš vše(Aj).
na vytvoření vzhledu do Wordpressu ti by ti teoreticky mohlo stačit HTML+CSS a následně jen pochopit jak vkládat funkcePHP do šablony, v podstatě se jedná o vložení řádku, co poté díky nadefinovaným funkcím wordpressu vloží různý obsah, to by jsi měl pochopit jednoduše. Dále je vhodné do šablony vkládat určité části pro základní kompatibilitu, najdeš v kodexu tvoření vzhledů.

2.) Možnost: Zkráceně první možnost UTFG <== Toto asi myslel ten tvůj kamarád, jedná se o 5 minut, než si přečteš jak a co.

#14 Re: Náměty na inovace » Kreditní systém » 2012-11-25 13:20:49

Měl bych další návrh na inovace endory. Již z názvu se jedná o kreditní systém, který by urychloval platby. V jednoduchém popisu by si každý mohl nahrát "peníze" na svůj účet a poté bez čekání s nimi zaplatit služby nebo za přesnější obnos pouze navýšit některý z parametrů. Dále by se toto dalo využít jinak, například... (použiji přesná čísla pro ukázku). Například za jeden příspěvek ve fóru obdrží uživatel 0,1 bodu, za 100 bodů třeba půl roku plus/ doména atd ... toto hodnocení by šlo také využít při některých akcí endory, soutěžích, jiné odměny atd ...

Podle mého názoru, pokud by byli odměny, soutěže/úkoly dobře vymyšleny, správně ohodnoceni a následné využití získaných bodů dobře nastaveno, mohlo by to získat pozornost a následnou aktivitu od uživatelů. Jak na foru tak v následně za financovaných částkách.

Toto jsou moje nápady jak přidělovat body, tedy pouze za co je udělovat, ne kolik a za kolik by se daly služby zakoupit.

1.) Příspěvky ve fóru (třeba pouze tam, kde se ostatním pomáhá s problémy)
2.) Zakoupení PLUS/MEGA atd ...
3.) Nápomoc adminům
4.) Za napsání recenze na endoru (tato akce byla oceňována prodloužením PLUS)
5.) Pravidelné soutěže (nejnavštěvovanější web, ) a ocenění (uživatel s nejvíce doménami... atd)
6.) časem doplním

#15 Re: Wordpress » tvorba článku mimo web? » 2012-11-01 13:26:47

Tak v bezplatným balíčku najde aplikaci Windows Writer, jde to propojit s wordpresem wink

#16 Re: Wordpress » tvorba článku mimo web? » 2012-10-14 07:04:51

toto existuje na androida, popřípadě můžeš využít publikaci přes mail, tedy outlook či podobné programy wink

#17 Re: Wordpress » wp_list_categories() » 2012-10-13 21:46:51

Zdravím, tvořím si design a potřebuju do něj implementovat tuto funkci, však i po přečtení codexu nevím jak tuto funkci nastavit aby vznikl výpis jako
42edd0fa29.f.png

... nyní mám kod takto a vypis je normalni seznam ... potrebuji však aby to byl shluk štítků a nejvíce používaný vetší než ostatní. Děkuji za jakoukoliv pomoc

 <?php $args = array(
	'show_option_all'  => '',
	'orderby'      => 'name',
	'order'       => 'ASC',
	'style'       => 'list',
	'show_count'     => 0,
	'hide_empty'     => 1,
	'use_desc_for_title' => 1,
	'child_of'      => 0,
	'feed'        => '',
	'feed_type'     => '',
	'feed_image'     => '',
	'exclude'      => '',
	'exclude_tree'    => '',
	'include'      => '',
	'hierarchical'    => false,
	'title_li'      => '',
	'show_option_none'  => __(''),
	'number'       => null,
	'echo'        => 1,
	'depth'       => 0,
	'current_category'  => 0,
	'pad_counts'     => 1,
	'taxonomy'      => 'post_tag',
	'walker'       => null
); ?>


    <?php wp_list_categories( $args ); ?> 

#18 Re: Tvorba webu » Problém s CSS » 2012-09-22 17:24:24

dikes, stačilo přesně co jsi napsal, clear:both, jdu to nastudovat a zadam o lock wink
ještě jednou dik

#19 Re: Tvorba webu » Problém s CSS » 2012-09-22 11:34:31

Dobrý den¨,
momentálně se snažím vytvořit první můj vzhled pro svůj magazín a narazil jsem na určitá úskalí. Mám div, který mi obaluje obsahovou část, tedy tam kde se budou generovat články a seznam rubrik, ale pokud si nenastavim pevnou výšku, tak mi články jsou přes ten div a on se nezvětší, názorná ukázka je zde http://cenek-havelka.cz/, jedná se ten žlutý. Například v Opeře po posledním updatu na verzi v12.02 build 1578 se stránka zobrazuje korektně, ale ve IE10.0.9200.16384 , Chrome 21.0.1180.89 a Firefox 15.0.1 už ne. Prohledal jsem hodně témat, někde jsem našel, že problém může být v přiřazení vlastností v uplně prvním tagu <doctype>, vyzkoušel jsem mnoho možností, však bezúspěšně, tam mi to vždy rozházelo hodně věcí a tuhle to nespravilo, dále jsem zkoušel různý height:auto, popřípadě  min-height však vše bezúspěšně.
Pokud by jste měl někdo zájem pomoct nebo poradit, tak klidně zašlu soubory. Komenty typu UTFG bugu ignorovat.

Předem děkuji, Havelka
(sry za ČJ)

#20 Re: Tvorba webu » výpočet ze souboru » 2012-06-14 10:11:28

kksmirice napsal:
<?php
$vzorecek = "1+2*6";
eval ("echo ".$vzorecek.";");
?>

Děkuji, to je přesně to, co potřebuji.
Havelka

#21 Re: Tvorba webu » výpočet ze souboru » 2012-06-13 20:12:09

JF napsal:

to ani inak prečítať nemôže, je to len text i keď sú tam znamienka, netuším či to vôbec je možné previesť do PHP, skôr by to chcelo každé číslo do zvlášť premennej a to potom odpočítať deliť atď

rozdělit každý číslo do nové proměnné by šlo, ale jde o ty znamínka, který PHP vždy po načtení nebude brát jako matematický operátor ale pouze jako znak. Hledal jsem gogolem a nenašel jsem nic, není to nutné jedná se pouze o malej úkol do školy, jestli to nikdo neví nebudu se tím dále zaobírat, v praxi takovýto požadavek snad ani vzniknout nemůže big_smile


kksmirice napsal:

Záleží také na struktuře souboru. Je každý příklad na samostatném řádku?
Co použít fopen, fread, fclose.

v souboru je pouze jeden příklad na jednom řádku file open,read a close pouze načtu obsah souboru jako řeťezec, nic víc.

Děkuji za reakce

#22 Re: Tvorba webu » výpočet ze souboru » 2012-06-13 17:56:54

Zdravím,
mám soubor(txt) a v něm zapsán příklad(např: 5+10/3), používají se klasická znamínka +-*/, žádné mocniny odmocniny atd.
potřebuji tento příklad vypočítat a zapsat do proměnný. Když soubor přečtu tak se vždy vnitřek tváří jako řetězec. Zkoušel jsem ho převést pomocí PHP do integeru, však to převede pouze číslice před prvním znamínkem. Víte někdo jak na to?
předem děkuji. Havelka

#23 Re: Náměty na inovace » nenajímat takovýto SUPPORT » 2012-05-14 08:25:48

bartama napsal:

To je odkud? Od Endory asi ne, že?

Pochybuji ale, že by Vám kterýkoliv i technik odpověděl racionálně na takové otázky, je to prostě jen o tom, že chcete nachytat firmu na to, že každá neomezená služba má své omezení. Že?  big_smile

jj bylo to ze srandy xD

#24 Re: Náměty na inovace » Zrušenie PHP-Fusion z rýchlych aplikácií » 2012-05-11 18:23:38

kksmirice napsal:

Nepoužívám žádný ze systémů v rychlé instalaci.
Jsem absolutně proti, aby takto děravý systém byl nabízen v rychlých instalacích hostingem.
Ti, kteří jej naistalují prostřednictvím této možnosti, asi těžko budou opravovat bezpečnostní chyby systému a pak se jen budou divit, kde končí jejich data.

Pokud někdo chce nedokonalý systém, tak ať si jej nainstaluje sám na vlastní nebezpečí.

V administraci by se měli nabízet jen prověřené a dobré systémy.

Jestli máš na mysli bezpečnostní chyby tak to ANO, ale pokud se jedná o chyby v systému typu nekompatibilita s pluginama či něčím jiným tak to není důvod ke smazání.

#25 Re: Náměty na inovace » nenajímat takovýto SUPPORT » 2012-05-11 18:19:39

»17:55:50 AAA: Dobrý den, jak vám mohu pomoci?
»17:56:17 BBB: Dobrý den,¨

»17:56:35 BBB: na webu máte napsáno, že nabízíte neomezený prostor pro stránky.
»17:56:57 BBB: Mohu se tedy zeptat, jak vypadá takové neomezené úložiště?
»17:57:25 AAA: (URLslužba)
»17:57:26 BBB: jestli se jedná o řády milionů terabytů, či nikoly. Děkuji za odpověď, BBB
»17:58:28 AAA: Ano, pokud to splní podmínky, které jsem Vám zaslal
»17:59:13 BBB: Mohu se tedy zeptat kolik je maximální velikost? Jelikož dnešní technologie nedisponuje neomezenou velikostí pevných disků.
»17:59:34 AAA: Velikost opravdu omezena není.
»18:01:13 Konverzace byla přepojena, operátorem je teď CCC,
AAA opustil konverzaci.
»18:01:45 BBB: To je velmi zajímavé, z toho usuzuji, že (služba) disponuje neomezeným počtem serverů, jaká je šance,že velikost (fyzická) přesáhne takovou míru, že se kuli serverům budou muset stěhovat občané země, ve které je server umístěn.
»18:03:32 CCC: FTP je neomezené, taková šance by být neměla.
»18:05:06 BBB: Dobrý den, bohužel si nejspíše nerozumíme, neptám se na omezení protokolu pro přenos souborů na server. Ale na velikost pevných disků, na které mohu svůj web ukládat. Pojem "neomezený webhosting" mi přijde jako nemožný termín pro udání kapacity.
»18:06:12 CCC: FTP je neomezené.
»18:09:24 BBB: Prosím Vás, viděl jste někdy pevný disk s neomezenou kapacitou? o informační technologii se zajímám pár let a z dostupných informacích na internetu jsou kapacity dnešních disků v řádech TB, jelikož (služba) určitě vlastní více pevných disků ať už zapojený pomocí technologie RAID či nikoli, pořád by měla jít kapacita všech diskových polí sečíst. Jaký je tedy součet diskových polí na serverech (služba)?
»18:10:08 CCC: To nevím, s tím se obraťte na naše techniky. Samozřejmě se sdílí více disků.
»18:10:11 CCC: (URLslužba)
»18:11:00 BBB: Děkuji za informace, na shledanou. BBB

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK