#1 2013-03-03 07:08:24

kidnec
Člen
Registrován: 2010-07-25
Příspěvky: 117
Web

Re: ochrana PHP kódu

Dobrý den,
mám vytvořený systém na PHP. Chtěl bych ho za nějaké drobné poskytovat zájemcům. Však nevím, jak ochránit to, aby mi to lidi nekradli a posílali dál, nebo něco podobného. Mám takový odhad, jak by to mohlo jít udělat, však pokud má s tímto někdo zkušenost, určitě bude lepší. Druhá možnost je totiž neposkytovat kód, ale program se subdoménou, což je tuším v rozporu s Endora pravidly > prodej prostoru třetí straně.

Vytvořit tak nepřehledný kód, že když někde zašifruji před předáním kódu cílovou doménu. Tak to bude fungovat jen na ní a pro funkčnost na jiné doméně by se člověk nahledal hodiny v kódu. Tato cesta se mi samozřejmě nelíbí.

Druhej nápad ani nevím, zda by fungoval. A to mít soubor s funkcemi na vlastním místě, a mnou vytvořený program by ho tahal na dálku. D souboru funkcí bych poté přidával autorizované domény. Jelikož tento soubor řeší každou akci systému, neautorizovaná doména by byla se systémem nefunkční.
Havelka
Děkuji za případné nápady či připomínky.

Offline

#2 2013-03-03 11:51:09

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: ochrana PHP kódu

Ak program predáte niekomu s celým kódom tak zaručené nebudete mať nikdy či sa to nedostane ďalej, ale pravdepodobnosť je vysoká že to bude do pár mesiacov voľne stiahnuteľné ako v dnešnej dobe milióny vecí.

Jedine že by ste mali svoju doménu napr na virtuál servery. Následne zákazníkom ponúkať svoju subdomény na ktorej by ste mu to nainštalovali. Prípadne mu do nej nasmerovali jeho vlastnú doménu, niečo ako to má napr webnode.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2013-03-03 13:02:55

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: ochrana PHP kódu

A co API? Zákazník dostane jen kostru, která bude pracovat s vaším API u vás na serveru/hostingu. K přístupu bude potřebovat unikátní klíč, který dostane od vás a je to. Pokud propracujete systém vázání klíče na doménu, tak máte po problému.

Má to samozřejmě i nevýhody. Pokud hosting padne, tak máte problém - zákazníci nebudou rádi, zvlášť pokud jde o nějakou kritickou aplikaci.
U endory můžete narazit i na problém s výkonem. Řešil bych to VPSkou.


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#4 2013-03-03 22:42:27

kidnec
Člen
Registrován: 2010-07-25
Příspěvky: 117
Web

Re: ochrana PHP kódu

Děkuji za reakce,
nejspíše půjdu cestou VPS, jeví se mi to jako nejideálnější řešení. Při počtu domén kterým platím hosting to musí být výhodné.
Děkuji za .

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK