#1 2012-11-11 18:34:51

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Dotaz na znalce CSS

Zdravím,

mám dotaz na znalce programovacího jazyku CSS ( tuším že je jediný od tvorby šablon). Jak dlouho se něco takového učí, kdybych chtěl šablonu kompatilibilitní (to slovo neumim) pro wordpressa ? Hodně mě zaujal design stránek jednych nejmenovaných stránek a dále mám problém... nevím jak umístit do své šablony na jisté místa reklamu, tam kde by mi to šlo to už je zabrané (nemyslim Endora reklamu, ale vlastní).
Tedy, za jak dlouho bych to asi mohl zvládnout, jinde jsem slyšel, že cca. za 5 minut (to zřejmě myslel parabolicky), ale pravděpodobně to dlouho není.
A další dotaz: Jak dlouho by asi trvalo vytvořit něco na pořádný úrovni...? zaujal mě design tady http://www.golden-dawn.com, samozřejmě nehodlám kopírovat (možná si udělám nějakou podobnou, ale jiný obrázky..., ale aby byla ta šablonka nakonec kompatalibilní pro wordpress.


Zdraví Karel


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#2 2012-11-11 19:02:34

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Dotaz na znalce CSS

Jak dlouho by asi trvalo vytvořit něco na pořádný úrovni? Bez znalosti CSS?
Celou věčnost a to trvá vážně dlouho...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2012-11-11 19:04:35

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Dotaz na znalce CSS

Nene, já myslím i s tím naučením. Nějaký odhad alespoň, neříkám, že jak něco slučnýho budu mít, tak bych si ty informace o css přestal aktualizovávat.


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#4 2012-11-11 19:54:24

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Dotaz na znalce CSS

Prevažne kurzy trvajú pár týždňov a už je na tebe či sa to stihneš naučiť. Samozrejme kurz si treba zaplatiť.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2012-11-11 19:57:37

Frantislav
Člen
Registrován: 2012-02-11
Příspěvky: 62
Web

Re: Dotaz na znalce CSS

Abys se mohl učit CSS, musíš ovládat Html, však obojí je poměrně jednoduché a naučit se to dá vcelku rychle. A já osobně  si myslím, že je možné naučit se to plnohodnotně z internetu.

Offline

#6 2012-11-11 20:19:30

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Dotaz na znalce CSS

Tak to teda zkusím podle jakpsatweb, snad mi to pujde (html zaklady znam)

http://designtesting.g6.cz/


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#7 2012-11-11 20:26:19

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Dotaz na znalce CSS

Samozrejme pri tvorbe témy pre WordPress je nutná znalosť aj PHP.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#8 2012-11-11 20:40:24

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Dotaz na znalce CSS

a tak to narůstá sad
zvažuju ale, že jen upravím tu co už mám, což by to snad vyřešilo


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#9 2012-11-11 21:40:50

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Dotaz na znalce CSS

to je najjednoduhšie upraviť inú, nájsť takú čo sa najviac podobá tomu čo chceš dosiahnuť a pomeníš farby atď smile


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#10 2012-11-12 01:18:12

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: Dotaz na znalce CSS

pokud by ses chtel do toho pustit vic muzes si projit weby jako http://www.cssportal.com/ (pokud umis aspon neco anglicky smile )

Offline

#11 2012-11-12 16:49:33

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Dotaz na znalce CSS

tak děkuju za rady, už jsem si na web byl schopen umístit reklamu a ten design přeměním až bude více času


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#12 2012-11-12 17:25:45

201
Člen
Registrován: 2012-11-12
Příspěvky: 5

Re: Dotaz na znalce CSS

Já se učil psaní html a css z http://www.webtvorba.cz/, potom mi pomáhal http://www.jakpsatweb.cz/ a základy php na http://polopate.jakpsatweb.cz/. Jak pochytíš základní principy těch jazyků tak už zvládneš všechno! smile Javascript a php se zatím neuč, to je ti k ničema, a javu neovládám do teď. Dobrý scripty se dají stáhnout zadara na webu. Jinak doporučuju editar PSpad, dost ti pomůže.  wink

Offline

#13 2012-11-25 14:34:37

kidnec
Člen
Registrován: 2010-07-25
Příspěvky: 117
Web

Re: Dotaz na znalce CSS

1.) Možnost: CSS se lze jednoduše naučit pomocí googlu, zadáváním dotazů na úpravu a zkratku CSS, tedy například "pozicování css". Ihned první odkaz ti to vysvětlí. S příchodem nové sady CSS je možností natolik, že snad ani nemůže existovat člověk, kdo si je všechny pamatuje. Stačí hledat v oficiálních zdrojích a najdeš vše(Aj).
na vytvoření vzhledu do Wordpressu ti by ti teoreticky mohlo stačit HTML+CSS a následně jen pochopit jak vkládat funkcePHP do šablony, v podstatě se jedná o vložení řádku, co poté díky nadefinovaným funkcím wordpressu vloží různý obsah, to by jsi měl pochopit jednoduše. Dále je vhodné do šablony vkládat určité části pro základní kompatibilitu, najdeš v kodexu tvoření vzhledů.

2.) Možnost: Zkráceně první možnost UTFG <== Toto asi myslel ten tvůj kamarád, jedná se o 5 minut, než si přečteš jak a co.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK