#1 2016-06-19 00:25:55

MilanSu
Člen
Registrován: 2010-03-22
Příspěvky: 9

Joomla a odesílaní mailu na Exchange server

Dobrý den, na hotelsobesice.cz mám Joomlu 3.5.1. V globálním nastavení mám nastaveno pro odesílání mailu PHP mail. Pokud zadám mail, který mám na Office Exchange a zvolím odeslat zkušební mail, zobrazí se zpráva, že mail byl odeslán, ale mail nedorazí ani do nevyžádané pošty. Všechny ostatní maily, které mohu otestovat a jsou "normální" (centrum, seznam) běhají v pohodě. Obdobně i při odesílání formulářů, pokud zadám mail na Exchange, potvrzovací zpráva nedorazí. Pokud zadám "normální" mail je vše OK.
Je to někde chyba u mne, nebo to na Endoře nejde, nebo je třeba něco někde nastavit.
Děkuji za pomoc

Offline

#2 2016-06-19 09:04:47

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Joomla a odesílaní mailu na Exchange server

Zřejmě máte nastaveno vyšší zabezpečení antispamu, který email vyhodnotí jako spam.
Zkuste si prohlédnout spamovou schránku, pokud existuje.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2016-06-19 10:38:52

MilanSu
Člen
Registrován: 2010-03-22
Příspěvky: 9

Re: Joomla a odesílaní mailu na Exchange server

Spam jsem prohlížel, tam to také není

Offline

#4 2016-06-19 21:09:21

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Joomla a odesílaní mailu na Exchange server

Je možné že Office Exchange má v DNS záznamoch príkaz že maily odoslané z inej IP ako z ich je 100% SPAM, tak príchodzí server toto vyhodnotí a mail zahodí. Obráťte sa na prevádzkovateľa Office Exchange aby vám v tomto poskytol bližšie informácie. Prípadne odosielajte maily prostredníctvom SMTP vašej mail schránky.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2016-06-19 21:15:59

MilanSu
Člen
Registrován: 2010-03-22
Příspěvky: 9

Re: Joomla a odesílaní mailu na Exchange server

Zřídil jsem schránky na doméně u seznamu a přes ně to funguje, případně to mohu i přesměrovat na jiný mail. Zkoušel jsem i z mailu, který je uveden ve formulářuí RS FORM v poli od odeslat mail na mail Exchange a vše proběhlo v pořádku. Já to obejdu přes "normální" maily pro zasílání zpráv adminovi. Jde mi ale o to, že v případě, že uživatel zadá do formuláře mail Exchange, nedojde mu potvrzovací zpráva.

Upravil MilanSu (2016-06-19 21:26:07)

Offline

#6 2016-06-19 21:32:06

MilanSu
Člen
Registrován: 2010-03-22
Příspěvky: 9

Re: Joomla a odesílaní mailu na Exchange server

screenshot
Vyzkoušel jse přehodit v globálním nastavení Joomly e-mail na SMTP. Zkušební mail se odešle, ale z formuláře se neodešle nic. Ani mail uživatele, ani mail admina

Offline

#7 2016-06-19 22:33:33

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Joomla a odesílaní mailu na Exchange server

RS-Form používam na jednej stránke a korektne odosielanie funguje. Netuším ako máte nastavený RS-Form, u emailu užívateľa a admina by mal byť mail "Od" zhodný s mailom danej mail schránky pre ktorú máte nastavené spojenie SMTP. Pri použití inej, dôjde z veľkou pravdepodobnosťou k neodoslaniu mailu zo strany SMTP servera.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#8 2016-06-19 23:10:49

MilanSu
Člen
Registrován: 2010-03-22
Příspěvky: 9

Re: Joomla a odesílaní mailu na Exchange server

Díky moc, jsem holt "moula". Mohlo mě to napadnout, teď to funguje přes SMTP v pohodě.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK