Nejste přihlášeni
banlist - proč má jiný vzhled než zbytek webu?
Proč je u novinek o CS obrázek MC?
A proč to vlastně celý vypadá jako 56468465138432 dalších herních "webů"?
někde v endora administraci je možnost stáhnout zálohu databáze
jediná opravdová výhoda je to, že není třeba MojeID. Ostatní je nepodstatné. TK tldéčka jsou horší než domény 3. řádu
no nevim Ty parametry mi nepřijdou o moc horší než Endora. Pokud je to schopný unést 1000 UIP denně rozumnou rychlostí. Ale nedovedu si představit, že by nkdo dal takovou stránku na freehosting
Tak soukromé doporučení - savana má aktuálně akci balíček savana100 za cenu kterou si určíte - to v praxi znamená, že máte na rok profesionální hosting za 15Kč s daní. To zvládne i chudý student. .eu doménu máte taky za pár korun. Za míň než jedny cigára máte hosting i s doménou. Chatů tam můžete mít třeba dvacet
Neberte to jako reklamu, protože savana tím jde sama proti sobě. Jen doporučení, protože pro zákazníka je to super.
třídu? Jakože jste učitel?
wamp, xampp...naco se učit na živém hostingu kde si nemůžete nastavit PHP, APACHE atd. Nebo virtualbox a nějakej LAMP
chmody jsou v pořádku? Otevře se plná fotka nebo jenom chybí náhledy?
načítá se to 1000 let (asi 3 sec ) a to je dlouho. Všude obrázky...prvky který se načítají bůh ví odkud. Rozhodně bych cachoval, komprimoval a třeba i odstránkoval obsah.
Doporučuji naučit se základy, jakmile je pochopíte, tak přejít na nějaký framework (nette, Zend...)
Hlavně se učit OOP. Tzn. všechny návody co čtete by měly být co nejnovější.
jo tak. V začátcích pár korun - teď má myslím savana akci, takže třeba za 200 můžete mít provoz na první rok
Tak samozřejmě provozovat eshop na freehostingu je nesmysl. Dá se začít, ale rozhodně to nelze doporučit
obrázek nesouvisí s databází, na obrázky máte data podle programu 5 a více GB. O to bych se nebál. Databáze je na textové informace, nastavení a tak.
Cenu je těžké odhadnout. Za základní nastavení, exporty, spojení s heurékou atd., platební brány, dopravci + předpokládám školení jak s eshopem pracovat.
No a teď co si vyberete.
Student - nejnižší cena, ale horší provedení (nemusí být pravidlem), delší temíny vypracování, většinou žádná nebo malá dlouhodobá podpora
Profesionál/člověk který se tím živí - kvalitní provedení, dlouhodobá podpora, flexibilita, zkušenosti. Cena nízká až střední sazba, většina prací v hodinovce.
Studio - kvalitní provedení, špičková podpora, špičkový design, záruky, ale za všechno se platí, ceny jsou z pravidla vyšší než 15000Kč
Pronajaté řešení - o provoz se nestaráte, všechny technické věci za vás dělá poskytovatel, u malých a středních eshopů i pomněrně slušná cena, ale nevýhodou jsou šablonové vzhledy (za originální design si dost připlatíte a většinou není přenosný), omezenější funkce (opět pokročilejší funkce jsou za příplatek)
Samozřejmě výhod a nevýhod jednotlivých postupů je spousta a jednoznačnou cenu je bez znalosti požadavků těžké odhadnout. Tím spíš ne veřejně - taky se tím zabývám a nechci vést veřejnou diskosu o ceně).
Nicméně takhle do začátku bych vám doporučil nechat si eshop klidně udělat od studenta nebo jednotlivce který se tím živí. V případě studenta bych si pak od někoho se zkušenostmi nechal sestavení zkontrolovat (v hodinovce, takže otázka pár stovek), sepsat chyby a nechat je levně opravit. Potom znovu kontrola a spuštění.
Hlavně nepodcenit start, protože pak už každý problém, výpadek atp. znamená odliv zákazníků. Pokud chcete, můžeme se o ceně, požadavcích atd. pobavit soukromě.
To není málo. Pokud můžu doporučit, zkusil bych ho nejdříve nanečisto. Zjistit kolik bude mít čistě eshop s produkty resp. kolik bude zabírat databáze. Hádám, že 30 MB bude dost úzké hrdlo. Pamatujte, že pokud chcete aby byl eshop životaschopný musíte mít dostatečnou rezervu v kapacitě databáze, protože se ukládají uživatelé, objednávky, košíky, nastavení atd. A čím více přichází zákazníků, tím větší jsou datové objemy. Trafficu bych se nebál, pokud si necháte udělat/seženete kvalitní šablonu, tak se to dá ustát nehledě na to, že kdykoli můžete povýšit program a myslím, že u MEGA je možné domluvit se nějak individuálně.
Na takovýhle eshop bych doporučil systém stavěný jako ehop ne žádné nástavby na CMS. Takže v pořadí podle vhodnosti (subjektivě):
Prestashop
Opencard
Zencard
....dlouho nic
a pak všechno ostatní
Nicméně, pokud nevíte co děláte a nemáte zkušenosti s weby, tak bych doporučil buď tu problematiku nejdřív nastudovat nebo si nechat eshop udělat od někoho kdo tomu rozumí. Samozřejmě pokud to s tím myslíte vážně, a není to jen "sandbox"
Doporučuji dát pozor na nastavení všech eshopů, protože u většiny těchto aplikací snadno překročíte limity hostingu (velikost databáze a maximální počet PHP procesů). Kolik produktů bude řádově obsahovat váš eshop (jednotky, desítky, stovky, víc)? Podle toho vám tu určitě někdo doporučí vhodný systém/y a nastavení.
no tak vytvořte web a nainstalujte forum jak jsem psal výše.
No tak si stáhněte aktuální fluxBB, a podle návodu ho nainstalujte do požadované složky jako by to byl root.
reCapcha - ale zase je to otravný
ne -htaccess!
.htaccess
Co je na tom nepochopitelného
ten soubor se nemá jmenovat htaccess.htaccess, ale pouze .htaccess tečka na začátku, žádná koncovka
blokujte ji problémovým. Nebo ji odblokujte na požádání ručně - prověřeným uživatelům resp. na smysluplné projekty
dodržujte hierarchii tříd. Takže si v CSS najděte avatar-div a tam přidejte ty hodnoty. Pokud přidáte novej avatar-div na začátek stylopisu, tak nebude fungovat, protože platí pravidla kaskádových stylů.
Protože máš nadefinovanou velikost pouze toho obrázku a div okolo se mu přizpůsobuje. Si nadefinu stejným způsobem i velikost pro .div-avatar
nebo nadefinovat classu tomu obrázku a strčit to do ní. Nevim, nekoukal jsem do toho kódu.