Nejste přihlášeni
Stránky 1
Zdravím, nevím kam přesně mám tuto otázku zařadit, tak ji dávám sem.
Chtěl bych se zeptat, jestli je na endoře systém, který bych mohl použít ke tvorbě e-shopu, a případně vás poprosit o odkazy, kde by byl trošku rozebrán postup, nebo tak.
Díky předem za odpovědi.
Offline
Jeden z e-shopu naleznete také v aplikacích OpenCart.
Také záleží, jaký systém chcete použít. Návody na jejich ovládání jsou vždy na daném webu systému.
1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!
stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM
Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.
Offline
Přes rychlé aplikace si můžete nainstalovat PrestaShop (jen program PLUS) a OpenCart. Eshop PrestaShop je velmi rozšířený. Dále tu jsou eshopy Magento, Zen Cart a nebo VirtueMart pro Joomlu!, které si musíte sám stáhnout a nahrát na FTP.
Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz
Offline
Doporučuji dát pozor na nastavení všech eshopů, protože u většiny těchto aplikací snadno překročíte limity hostingu (velikost databáze a maximální počet PHP procesů). Kolik produktů bude řádově obsahovat váš eshop (jednotky, desítky, stovky, víc)? Podle toho vám tu určitě někdo doporučí vhodný systém/y a nastavení.
Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!
Offline
Díky za reakce. Eshop by měl obsahovat cca 750 (?) položek, s tím, že by se případně mohly některé položky lišit velikostí.
Offline
To není málo. Pokud můžu doporučit, zkusil bych ho nejdříve nanečisto. Zjistit kolik bude mít čistě eshop s produkty resp. kolik bude zabírat databáze. Hádám, že 30 MB bude dost úzké hrdlo. Pamatujte, že pokud chcete aby byl eshop životaschopný musíte mít dostatečnou rezervu v kapacitě databáze, protože se ukládají uživatelé, objednávky, košíky, nastavení atd. A čím více přichází zákazníků, tím větší jsou datové objemy. Trafficu bych se nebál, pokud si necháte udělat/seženete kvalitní šablonu, tak se to dá ustát nehledě na to, že kdykoli můžete povýšit program a myslím, že u MEGA je možné domluvit se nějak individuálně.
Na takovýhle eshop bych doporučil systém stavěný jako ehop ne žádné nástavby na CMS. Takže v pořadí podle vhodnosti (subjektivě):
Prestashop
Opencard
Zencard
....dlouho nic
a pak všechno ostatní
Nicméně, pokud nevíte co děláte a nemáte zkušenosti s weby, tak bych doporučil buď tu problematiku nejdřív nastudovat nebo si nechat eshop udělat od někoho kdo tomu rozumí. Samozřejmě pokud to s tím myslíte vážně, a není to jen "sandbox"
Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!
Offline
Dobře. Zajímá mě tedy, jaké budou cca roční náklady za chod webu a pak co se týče tvorby, tak který systém je nejjednodušší.. :-D Nikdy jsem nic podobného nedělal, takže bych nic složitého (nejspíš) nezvládl. A platit si někoho, to by se nakonec mohlo ukázat jako záležitost zbytečných ztrát.
Offline
A co se týče toho prostoru, určitě by bylo potřeba ke každému produktu přidat i nějaký obrázek. Takže tam to určitě 30MB nebude
Offline
obrázek nesouvisí s databází, na obrázky máte data podle programu 5 a více GB. O to bych se nebál. Databáze je na textové informace, nastavení a tak.
Cenu je těžké odhadnout. Za základní nastavení, exporty, spojení s heurékou atd., platební brány, dopravci + předpokládám školení jak s eshopem pracovat.
No a teď co si vyberete.
Student - nejnižší cena, ale horší provedení (nemusí být pravidlem), delší temíny vypracování, většinou žádná nebo malá dlouhodobá podpora
Profesionál/člověk který se tím živí - kvalitní provedení, dlouhodobá podpora, flexibilita, zkušenosti. Cena nízká až střední sazba, většina prací v hodinovce.
Studio - kvalitní provedení, špičková podpora, špičkový design, záruky, ale za všechno se platí, ceny jsou z pravidla vyšší než 15000Kč
Pronajaté řešení - o provoz se nestaráte, všechny technické věci za vás dělá poskytovatel, u malých a středních eshopů i pomněrně slušná cena, ale nevýhodou jsou šablonové vzhledy (za originální design si dost připlatíte a většinou není přenosný), omezenější funkce (opět pokročilejší funkce jsou za příplatek)
Samozřejmě výhod a nevýhod jednotlivých postupů je spousta a jednoznačnou cenu je bez znalosti požadavků těžké odhadnout. Tím spíš ne veřejně - taky se tím zabývám a nechci vést veřejnou diskosu o ceně).
Nicméně takhle do začátku bych vám doporučil nechat si eshop klidně udělat od studenta nebo jednotlivce který se tím živí. V případě studenta bych si pak od někoho se zkušenostmi nechal sestavení zkontrolovat (v hodinovce, takže otázka pár stovek), sepsat chyby a nechat je levně opravit. Potom znovu kontrola a spuštění.
Hlavně nepodcenit start, protože pak už každý problém, výpadek atp. znamená odliv zákazníků. Pokud chcete, můžeme se o ceně, požadavcích atd. pobavit soukromě.
Upravil k4m1l (2013-09-21 23:15:56)
Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!
Offline
Ešte doplním jednu vec ktorou je návštevnosť - toto tiež dosť ovplyvňuje beh stránky. Tu samozrejme môžete začať na freehostingu, ak sa návštevnosť navýši, tak sa stránky budú spomaľovať a potom už by bolo dobré popremýšľať o nejakom virtuál, najlepšie managed servery ktorý bude vyšší nápor návštevníkov zvládať a nebude znateľne cítiť spomalenie stránky. U Endory má každý program určitý počet PHP procesov. Ak stránka obsahuje hodne javascriptov ktoré na pozadí niečo dočítavajú tak tieto procesy sa o to rýchlejšie spotrebujú a ďalšie požiadavky sa zaradia do fronty čo užívateľ pocíti ako spomalenie stránky. Tj čím viac návštevníkov v jeden moment, tým rapídnejšie spomalenie načítavania pri čakaní na uvoľnenie php procesu. Preto je dobré si vybrať ten najlepšie odľadený CMS pre váš eshop.
Offline
Tak samozřejmě provozovat eshop na freehostingu je nesmysl. Dá se začít, ale rozhodně to nelze doporučit
Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!
Offline
Cenu je těžké odhadnout. Za základní nastavení, exporty, spojení s heurékou atd., platební brány, dopravci + předpokládám školení jak s eshopem pracovat.
Ne, myslel jsem roční cenu za hosting + doménu, pokud bych si eshop spravoval sám
Offline
jo tak. V začátcích pár korun - teď má myslím savana akci, takže třeba za 200 můžete mít provoz na první rok
Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!
Offline
Stránky 1