#1 Re: Problém s přesměrováním domény » Doména nemá nameservery Endora.cz. Změny v DNS se neprojeví. » 2022-09-15 00:46:04

Dobrý den,

prodlužovala jsem domény rafejnet.cz a kociciknihy.cz. Jsou to CZ domény, nebyla to nová registrace, ani se neměnily žádné údaje o majiteli. Přesto mám stejný problém. Co s tím?

#2 Náměty na inovace » Upgrade MySQL » 2021-01-29 19:20:20

rafej
Odpovědi: 1

Plánujete v nejbližší době (do půl roku) upgrade současné verze MySQL 5.6 na vyšší verzi? Uvažujete případně o upgradu na verzi 8?

#3 Problémy s administrací » Https a přihlášení na lokální databázový server phpMyAdminem » 2019-12-14 22:25:28

rafej
Odpovědi: 4

Dobrý den,

při přihlašování do místního rozhraní phpMyAdminu jsem si všimla, že pokud uživatel explicitně nezadá do adresního řádku prohlížeče zabezpečený protokol (https), ale pouze holou doménu, tak ho server přesměruje na přihlašovací formulář na původním nezabezpečeném protokolu http. Platí to jak pro MYSQL databáze, tak i pro INNODB server.
Totéž staré adresy bez https jsou i v administračním rozhraní.

Můžete to opravit?

#4 Re: Náměty na inovace » Znalostní báze - doplnění » 2014-01-10 00:52:47

ad 1) mám skripty napsané ve verzi PHP, kde ještě nebyla podporována konstanta __DIR__ a snažím se o co nejuniverzálnější podporu tj. ať to funguje všude - starší i novější verze. Nejspolehlivější bylo nastavení pevné cesty k rootu serveru a uživatelskému adresáři a zatím žádný hosting neměl problém tuto cestu uživatelům sdělit, tak nevím, proč by to měl být problém tady? Navíc to může pomoci i při psaní mode_rewrite.
ad 2) děkuji, kdyby byla možnost editace, klidně bych přispěla vlastními silami :-)
ad 3c) možná máte pravdu, ale nikdy neškodí uvést, co vše hosting dovoluje nastavit. Může to jen pomoci vydělávat. Btw. viděla jsem tu k tomu tématu na fóru dotazy, proč nejde vlastní chybová stránka CMS systému apod.

#5 Problémy s administrací » Lze vypnout AWStats? » 2014-01-09 03:15:17

rafej
Odpovědi: 1

Dobrý den,

pokud využívám pro statistiku návštěvnosti jiného poskytovatele např. Google Analytics, lze vaše statistiky vypnout? Předpokládám, že u free programu by mohl být problém, ale mě zajímá, zda by to šlo u programu Plus nebo Mega.

#6 Náměty na inovace » Znalostní báze - doplnění » 2014-01-09 03:04:26

rafej
Odpovědi: 4

Ve znalostní bázi chybí některé zásadní informace.

1) Konstrukce absolutní adresy v rámci filesystemu pro PHP soubory

Pokud by byl problém bezpečnostní, mělo by to být uvedeno alespoň v administraci, ale nic takového jsem nedohledala. Docela mi trvalo na to přijít, protože můj vlastní logovací systém kvůli nefunkčnosti php_value nefungoval, takže pomohl až výpis chyb na obrazovku.

2) Oznámení o nefunkčnosti php_value, php_flag

Toto zjistit byl skutečný oříšek. Tato informace až snad na 1-2 témata ve fóru je prakticky nedohledatelná. Při prvním chybě 500 jsem předpokládala problém s mod_rewrite. Teprve po důkladném ověření funkčnosti mod_rewrite a díky mnoha zkušenostem s hostingy mě napadla možnost, že máte zakázánu konfiguraci php_value v .htaccess souboru, a proto jsem to hledala na fóru. Možnost, že váš systém tuto konfiguraci vůbec neumožňuje by mě vůbec nenapadla, protože fpm jsem doposud na hostingu nepotkala. Pochybuji, že budu jediná.

Navíc většina lidí netuší, co může chybu 500 způsobit, takže bych nejpravděpodobnější možnosti vyjmenovala (chyba syntaxe souboru .htaccess, použití php_value, php_flag na vašem serveru, u CMS systémů špatné nastavení cest pro nepostradatelné součásti viz. bod 1 apod.)

3) Informace co lze a nelze nastavit v rámci .htaccess, případně kde to nastavit v administraci

a) Upozornění na nefunkčnost logování do souboru pomocí php_value.
b) vysvětlení k nastavení komprese a kešování, zda si lze nastavit vše samostatně, nebo se musí ještě zapnout podpora v administraci, podporované způsoby apod.
c) ukázka nastavení vlastních chybových stránek v rámci .htaccess
d) nakonec úprava nastavení HTTP autentizace kvůli nefunkčnosti php_value

4) U informace, kde lze zjistit konf. serverů pomocí phpinfo chybí odkaz na 9. server - surikata. Mě to naštěstí došlo díky zachování jmenných konvencí.

5) U vysvětlení, jak nasměrovat doménu na váš hosting by měla být uvedena i možnost editace A záznamu; může se to hodit v případě hostování subdomén u jiného hostingu.

Tohle by dost pomohlo urychlit seznámení s možnostmi hostingu a vyřešit případné problémy při přesunu na váš server. Uvažuji o programu Plus a tohle pro mě byly zásadní informace.

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK