#1 Re: Tvorba webu » Zaheslování pomocí .htpasswd » 2016-09-24 16:07:16

Problém byl v té cestě, já si nebyl jistý, co přesně mám napsat jako doménu. Děkuji za pomoc

#2 Tvorba webu » Zaheslování pomocí .htpasswd » 2016-09-24 14:41:13

brigadatest8ucz
Odpovědi: 2

Dobrý den, pokouším se zaheslovat si jednu stránku pomocí tohoto návodu https://www.endora.cz/podpora/napoveda/ … aheslovani (Zaheslování). Stránka po mě doopravdy žádá autorizaci, ale když zadám už. jméno a heslo tak se vypíše: Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at root@endora.cz to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

soubor .htaccess:
AuthType Basic
AuthName "Zadej heslo"
AuthUserFile /home/users/brigadatest8ucz/.8u.cz/web/webovky/.htpasswd
Require valid-user

v souboru .htpasswd jen to, co jsem si vygeneroval podle návodu. A také bych se chtěl zeptat, jestli se ten soubor může jmenovat i .htpasswd.txt?

Dělám něco špatně?

#3 Re: Tvorba webu » CSS problém » 2016-09-11 17:30:38

No smazání toho <br> byl ten problém, já hledal problém v css a ne v html, díky. Jinak ten seznam li je tam pro rolovací menu v mobilních verzích (od @media 500px).

#4 Re: Tvorba webu » CSS problém » 2016-09-08 14:22:19

Už jsem změnil způsob ukládání a načítání těch obrázku, teď se to tahá ze serveru a ne z databáze, takže by to mělo být daleko rychlejší. Jinak nevím, co si mám představit pod "troška orežete". Velký to musí být, celá stránka je responzivní a půlka dynamicky psaná přes php.

#5 Re: Tvorba webu » CSS problém » 2016-09-07 20:23:25

Obrázky mám v plánu začít ukládat na server a ne do tabáze, hlavně kvůli pomalému načítání stránky, jen na to zatím nemám čas. A ty tagy, když nás to na škole učili, tak ba naopak říkali, ať nepoužíváme div a na něj statisíce tříd nebo id, ale si vytvoříme vlastní box a nastylujem si ho, což mně příjde i přehlednější. A upřímně, vážne to nebudu celý předělávat, aby mně pak validátor ukázal 0 chyb. Zkrátka to jede a v náhledu na kód přes ctrl u nesvítí nic červeně, což mně i zadavateli zakázky stačí, jen to pozicování v nav je, podle mě, naprosto neopodstatněné a otravné.

#6 Tvorba webu » CSS problém » 2016-09-06 20:26:22

brigadatest8ucz
Odpovědi: 6

Zdravím,

dělám stránky (na konci bude odkaz, nejde to pořádně posat, zkrátka to musíte vidět) a mám problém s CSS. Prostě už nevím , jak to udělat. Jedná se o sekci "<nav>". Když se podíváte, tak <botton> se pro mě z nějakého záhadného způsobů zobrazuje na spodní části boxu <nav>. Ví tu někdo, proč se tak děje? Já už zkusil snad vše, co znám, a nepovedlo se mně nastavit, aby se ty <buttun>y zobrazovaly normálně v horní části boxu <nav>. Kvůli tomu, že to takhle funguje, nemůžu nijak odstranit mezeru mezi <nav> a tím obrázkem nad tím.
http://brigadatest.8u.cz/webovky/vzhled.php

#7 Re: Ostatní problémy » Stahování ze serveru » 2016-08-13 23:10:42

A až ty stránky rozjedu tak je mám v plánu převést na placenou doménu, i tam je tak málo prostoru v databázi? Já nevím, ale přes tu databázi se mně s těma obrázkama dobře pracuje a dokážu si představit, že bych dokázal udělat ruzné galerie pomocí různých tabulek, když to všechno dám na server tak v tom nepůjde vyhledávat, jelikož ani ty pdf soubory nejde nasměrovat do určité složky co mám na účte. V mém případě se vše ukládá do " brigadatest.8u.cz / web / ", když přídam za lomítko název složky tak se stane to, že se to co přidám uloží do jména souboru.

#8 Re: Ostatní problémy » Stahování ze serveru » 2016-08-13 23:04:47

Dobře, ale stále nevím jakou informaci mám o tom pdf souboru do databáze uložit, abych pak byl schopný na stránky vložit odkaz ke stažení. Tohle ukládání souborů a následné stahování dělám úplně poprvé a nevím jestli je třeba nějaký php příkaz, co mně do proměnné uloží tu url adresu, ale přece to nějak musí jít stahovat, k čemu by bylo soubory jen ukládat bez možnosti stahování? A obrázky zatím musím ukládat do databáze celé, když nedokážu dát na stránky odkaz ke stažení pdfka tak bych nedokázal na těch stránkách ani načíst obrázek, zase by to skončilo u "přístup odepřen".

#9 Re: Ostatní problémy » Stahování ze serveru » 2016-08-13 19:21:14

No proto jsem to radši napsal sem pod novým příspěvkem, obrázky jdou do databáze, ale pdf soubory na server. Mám dvě stránky, jednu na vkládání akcí, kde uživatel vloží obrázek, pdf a nějaký text a pak druhou, která ty akce generuje a právě chci, aby když se klikne na obrázek, tak šlo stáhnout příslušné pdf. Obrázek z databáze dostanu v pohodě, ale to pdfko ze serveru nejde a do databáze ho ukládat nemůžu. Zkoušel jsem to a vždycky se poškodilo tak, že nešlo zobrazit.

#10 Ostatní problémy » Stahování ze serveru » 2016-08-13 16:29:16

brigadatest8ucz
Odpovědi: 6

Zdravím,

pomocí move_uploaded_file ukládám pdfka na svůj účet na endoře a potřeboval bych, aby je pak kdokoliv mohl stáhnout z mých stránek přes odkaz. Ten odkaz jsem dostal tak, že jsem klikl na uložený soubor pravým, dal jsem "otevřít odkaz v novém panelu" a zkopíroval jsem si url, při čemž jsem zjistil, že ta url je furt stejná, jen se mění jméno, které na stránkách měním pomocí php. Bohužel jsem zjistil, že stahovat to přes ten odkaz jde jen přes prohlížeč, kde vytvářím danou stránku. V jiném prohlížeči nebo na jiném PC se akorát načte stránka endory s tím, že přístuo byl odepřen.Jde nějak udělat, aby to nevyžadovalo přístup? Nebo to stahování dělám úplně špatne?
Díky

#11 Re: Problémy s MySQL » move_uploaded_file » 2016-08-13 16:17:09

Dík, už se mi to úspěšně nahrává na server, ale teď je problém, že stahovat to přes odkaz jde jen přes prohlížeč, kde vytvářím danou stránku. V jiném prohlížeči nebo na jiném PC se akorát načte stránka endory s tím, že přístuo byl odepřen. Ten odkaz jsem dostal tak, že jsem klikl na uložený soubor pravým, dal jsem "otevřít odkaz v novém panelu" a zkopíroval jsem si url, při čemž jsem zjistil, že ta url je furt stejná, jen se mění jméno, čehož chci využít pro to stahování. Jde nějak udělat, aby to nevyžadovalo přístup? Nebo to stahování dělám úplně špatne?

#12 Problémy s MySQL » move_uploaded_file » 2016-08-10 14:07:35

brigadatest8ucz
Odpovědi: 3

Zdravím, snažim se napsat script, který by uploadoval soubory přímo sem na endoru pomocí move_uploaded_file. Problém je, že nevím, co mám napsat jako url. Správce souborů uvádí cestu jako brigadatest.8u.cz / web / ukladani /, ale to nefunguje. Neví někdo, jak to udělat správně?
Díky

Kód:

<form method="POST" enctype="multipart/form-data">
            <input type="file" name="file"><br>
            <input type="submit" name="submit" value="submit"><br>
        </form>
        <?php
if(isset($_FILES['file']))
{
    $name_file=$_FILES['file']['name'];
    $tmp_name=$_FILE['file']['tmp_name'];
    $local_image="brigadatest.8u.cz / web / ukladani /";
    $upload=move_uploaded_file($tmp_name,$local_image);
    if($upload)
    {
        echo "ok";
    }
    else
        echo "ne";
   
}
?>

#13 Re: Problémy s MySQL » mysqli_query problém » 2016-08-09 15:19:54

Takze takhel to nestaci?
function sql($pripojeni,$prikaz)
    {
        $vysledek=mysqli_query($pripojeni,$prikaz);
        echo mysqli_error();
        return $vysledek;
    }
Ptam se, protoze dokud jsem pouzival php 5, tak to v pohode jelo.

#14 Problémy s MySQL » mysqli_query problém » 2016-08-09 15:02:49

brigadatest8ucz
Odpovědi: 2

Zdravím,

snazim se na svych strankach uplne primitivne overovat zadane heslo. Spravne heslo je ulozene v databazi. Jsem naprosto presvedcen, ze do databaze posilam spravny doataz, ale jaksi mysqli_query nevraci FALSE, kdyz dotaz nic nenajde.
Kod:
if(isset($_REQUEST["posli"]))
{
$pripojeni=pripoj();
$heslo = mysqli_real_escape_string($pripojeni, $_POST['heslo']);
$prikaz="SELECT * FROM `heslo` WHERE `heslo` LIKE '$heslo'";
if(sql($pripojeni,$prikaz))
{
echo "heslo ok";
}
else
{
die('špatné heslo');
}
}

Dokonce ikdyz nezadam vubec nic a kliknu na "posli", tak to hlasi heslo ok. Vi nekdo, co je na tom spatne?
Diky

#16 Re: Ostatní problémy » Problém s připojením do databáze » 2016-06-19 11:20:25

Ukazuje to na všech debuggrech online, ale je pravda, že právě jen když používám funkci mysqli_fetch_all(), tak se tentoproblém objeví. Funkce vypada takhle:

function JakyJeDen($pripojeni,$prikaz)
{
	$result=mysqli_query($pripojeni,$prikaz);
	return mysqli_fetch_all($result,MYSQLI_ASSOC);
}

Je na ní něco špatně?

#17 Ostatní problémy » Problém s připojením do databáze » 2016-06-19 09:24:54

brigadatest8ucz
Odpovědi: 4

Zdravím, na mojí stránce se vyskytl problém v připojením do databáze. Dal jsem celý kód do online debuggeru a ten mně vyhodil toto: Fatal error: Call to undefined function mysqli_connect(). Neví někdo, co s tím?

Funkce na připojení co používám:¨

function pripoj()
	{
		$connect=mysqli_connect ('server','jmeno','heslo','tabulka');
		if (mysqli_connect_errno())
 	 		{
 	 			die ("Failed to connect to MySQL: " . mysqli_connect_error());
  			} 
		return $connect;
		
	}

Další co je divný, když napíšu server sql.endora.cz:3306 tak to háže error, musím jen sql.endora.cz.

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK