#1 2016-08-13 16:29:16

brigadatest8ucz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 18

Stahování ze serveru

Zdravím,

pomocí move_uploaded_file ukládám pdfka na svůj účet na endoře a potřeboval bych, aby je pak kdokoliv mohl stáhnout z mých stránek přes odkaz. Ten odkaz jsem dostal tak, že jsem klikl na uložený soubor pravým, dal jsem "otevřít odkaz v novém panelu" a zkopíroval jsem si url, při čemž jsem zjistil, že ta url je furt stejná, jen se mění jméno, které na stránkách měním pomocí php. Bohužel jsem zjistil, že stahovat to přes ten odkaz jde jen přes prohlížeč, kde vytvářím danou stránku. V jiném prohlížeči nebo na jiném PC se akorát načte stránka endory s tím, že přístuo byl odepřen.Jde nějak udělat, aby to nevyžadovalo přístup? Nebo to stahování dělám úplně špatne?
Díky

Offline

#2 2016-08-13 17:50:49

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Stahování ze serveru

Myslím že som odpovedal v druhom vlákne https://podpora.endora.cz/viewtopic.php?id=12564


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2016-08-13 19:21:14

brigadatest8ucz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 18

Re: Stahování ze serveru

No proto jsem to radši napsal sem pod novým příspěvkem, obrázky jdou do databáze, ale pdf soubory na server. Mám dvě stránky, jednu na vkládání akcí, kde uživatel vloží obrázek, pdf a nějaký text a pak druhou, která ty akce generuje a právě chci, aby když se klikne na obrázek, tak šlo stáhnout příslušné pdf. Obrázek z databáze dostanu v pohodě, ale to pdfko ze serveru nejde a do databáze ho ukládat nemůžu. Zkoušel jsem to a vždycky se poškodilo tak, že nešlo zobrazit.

Upravil brigadatest8ucz (2016-08-13 19:24:59)

Offline

#4 2016-08-13 21:08:44

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Stahování ze serveru

Štandardne sa všetky súbory ukladajú na hosting (nie do databáze). Do databáze sa ukladá len informácia o názve, type, veľkosti súboru, prepojenie medzi súbormi atď - od tohoto je databáza. Tj ak nahráte PDF na server, do databáze musíte uložiť o ňom informácie, aby ste ich následne mohli spracovávať a správne na súbor odkazovať. To samé platí aj o obrázkoch atď.

Ak budete obrázky ukladať do databáze a budú mať v priemere 150kB, tak nahráte niečo málo cez 200 obrázkov a databáza bude plná a ďalší zápis do nej bude zakázaný.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2016-08-13 23:04:47

brigadatest8ucz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 18

Re: Stahování ze serveru

Dobře, ale stále nevím jakou informaci mám o tom pdf souboru do databáze uložit, abych pak byl schopný na stránky vložit odkaz ke stažení. Tohle ukládání souborů a následné stahování dělám úplně poprvé a nevím jestli je třeba nějaký php příkaz, co mně do proměnné uloží tu url adresu, ale přece to nějak musí jít stahovat, k čemu by bylo soubory jen ukládat bez možnosti stahování? A obrázky zatím musím ukládat do databáze celé, když nedokážu dát na stránky odkaz ke stažení pdfka tak bych nedokázal na těch stránkách ani načíst obrázek, zase by to skončilo u "přístup odepřen".

Offline

#6 2016-08-13 23:10:42

brigadatest8ucz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 18

Re: Stahování ze serveru

A až ty stránky rozjedu tak je mám v plánu převést na placenou doménu, i tam je tak málo prostoru v databázi? Já nevím, ale přes tu databázi se mně s těma obrázkama dobře pracuje a dokážu si představit, že bych dokázal udělat ruzné galerie pomocí různých tabulek, když to všechno dám na server tak v tom nepůjde vyhledávat, jelikož ani ty pdf soubory nejde nasměrovat do určité složky co mám na účte. V mém případě se vše ukládá do " brigadatest.8u.cz / web / ", když přídam za lomítko název složky tak se stane to, že se to co přidám uloží do jména souboru.

Offline

#7 2016-08-14 09:20:22

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Stahování ze serveru

Ešte raz to vysvetlím: V databáze vytvoríte tabuľku (názov je na vás) a v nej stĺpce (názvy sú na vás) napríklad: autoincrement, názov súboru, formát súboru, hlavička súboru, adresár kam súbor na FTP uložíte, čas, ip kto súbor odosielal atď. Následne skript pri nahratí súboru súbor uloží do požadovaného adresára a zároveň do databázy uloží požadované informácie o ňom. Potom druhý súbor spracuje informáciu v databáze a vytvorí vami požadovaný výstup i z odkazom na daný súbor.

U programu PLUS je možné mať databázu s kapacitou 60MB a u programu MEGA ž 150MB. Osobne ale neodporúčam obrázky takto ukladať. Ako som už písal dôjde k jej zaplneniu, druhou variantou je že budete generovať objemný tok dát v databáze a server Vám ju zablokuje za preťažovanie.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK