#1 2016-09-24 14:41:13

brigadatest8ucz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 18

Zaheslování pomocí .htpasswd

Dobrý den, pokouším se zaheslovat si jednu stránku pomocí tohoto návodu https://www.endora.cz/podpora/napoveda/ … aheslovani (Zaheslování). Stránka po mě doopravdy žádá autorizaci, ale když zadám už. jméno a heslo tak se vypíše: Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at root@endora.cz to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

soubor .htaccess:
AuthType Basic
AuthName "Zadej heslo"
AuthUserFile /home/users/brigadatest8ucz/.8u.cz/web/webovky/.htpasswd
Require valid-user

v souboru .htpasswd jen to, co jsem si vygeneroval podle návodu. A také bych se chtěl zeptat, jestli se ten soubor může jmenovat i .htpasswd.txt?

Dělám něco špatně?

Offline

#2 2016-09-24 15:54:47

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: Zaheslování pomocí .htpasswd

Nemuze se jmenovat .htpasswd.txt . Ta cesta se mi prilis nezda. Predpokladal bych, ze bude vypadat nejak takto: AuthUserFile /home/users/brigadatest8ucz/brigadatest.8u.cz/web/webovky/.htpasswd . Zkuste si vytvorit soubor s koncovkou .php
napr. test.php a do nej dat

<?php
echo __DIR__;

a dat ho do te slozky (samozrejme predtim musite zakomentovat, prejmenovat, soubor .htacess nebo dat testovaci soubor o slozku vys). A otevrit ho v prohlizeci.

Offline

#3 2016-09-24 16:07:16

brigadatest8ucz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 18

Re: Zaheslování pomocí .htpasswd

Problém byl v té cestě, já si nebyl jistý, co přesně mám napsat jako doménu. Děkuji za pomoc

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK