#1 2014-02-16 12:18:42

voitoi
Člen
Registrován: 2014-02-16
Příspěvky: 2

Automaticky smazaná databáze v programu PLUS

Dobrý den,

zjistil jsem, že nefunguje stránka www.zaluziejezek.cz kvůli tomu, že se nelze připojit do databáze,
která se dle wp-config.php má jmenovat word231212764032.

Dle logu jsem zjistil, že tato databáze byla automaticky smazána, protože databáze neměla 50 dní přístup!

10.08.2013 | 05:30    Důležite        Uzivatel word231212764032 nema prirazenu zadnou databazi a byl proto smazan.
10.08.2013 | 05:05    Důležite        Databáze word231212764032 byla smazána protože neměla déle jak 50 dnů žádný přístup.

Jedná se ale o placený program PLUS, ve kterém by opravdu automatické mazání nemělo probíhat.

Můžete mi prosím laskavě databázi obnovit, a sdělit mi, jak tomuto příště zabránit bez toho, abych musel psát skript pro automatické pingování stránky jednou za měsíc?
Je nutné na stránku opravdu přistupovat, i když je program placený? Jednalo se o jakýsi draft webových stránek, který holt ještě nemá přístupy. Placený program jsem vybíral proto, abych se o toto nemusel starat.

Děkuji,
Vojtěch Hora

Offline

#2 2014-02-16 13:49:02

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: Automaticky smazaná databáze v programu PLUS

Viz podmínky použití - "Databáze, která nebude mít déle jak jeden měsíc žádný přístup (SELECT, INSERT), bude automaticky smazána.". Tato podmínka platí pro všechny programy, včetně placených.
Databázi a uživatele si znovu založte pod stejným jménem. Potom jen u databáze klikněte na zálohy a pokud jsou dostupné, tak stáhněte požadovanou zálohu a naimportujte.

Můžete použít např. tento script http://podpora.endora.cz/viewtopic.php?id=4611, který generuje přístup do databáze.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#3 2014-02-16 14:45:36

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: Automaticky smazaná databáze v programu PLUS

@Trade to neni uplne presne, databaze se nemaze pokud je jeji velikost navysena, coz muze byt u programu plus/mega.. v tomto pripade asi nebyla navysena jeji velikost

viz https://webadmin.endora.cz/db dole

Offline

#4 2014-02-16 18:52:06

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Automaticky smazaná databáze v programu PLUS

Zálohu som skúšal nájsť, ale žiaľ uvedená databáza bola zmazaná 10.08.2013 05:05 systémom pre neaktivitu dlhšiu ako 50 dní (keďže databáza nebola navýšená) čo je viac ako 14 dní dozadu po ktorú sa zálohy ukladajú na servery. V tomto prípade je nutné sa spoľahnúť len na vlastnú zálohu, ak ste si v minulosti nejakú vytvorili.
Automatické mazanie neprebieha na databázach ktoré si užívateľ manuálne navýšil na vo webadmin.endora.cz v časti databázy kliknutím na šípku - toto ste žiaľ neučinili a databázu nenavýšili, preto na ňu platili rovnaké pravidla ako u programu FREE.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2014-02-20 21:10:35

voitoi
Člen
Registrován: 2014-02-16
Příspěvky: 2

Re: Automaticky smazaná databáze v programu PLUS

Dobrý den,

děkuji za vysvětlení, řádek 12. jsem nyní v podmínkách našel, ale dosti to kontrastuje s tím, co je slibováno při objednávce - tedy "nepožadována aktivita webu".

neaktivita webu

No nic, pokud ani automaticky smazanou databázi nezálohujete delší dobu než 14 dní, tak budu asi tentokrát muset stránky klikat znovu. Ale nepotěšili jste mě - zálohu jsem si neudělal, což je chyba, protože jsem důvěřoval ve spolehlivost hostingu. Fakt, že na hlavní stránce slibujete, že není požadována aktivita webu a v podmínkách je, že se databáze automaticky smaže, by se možná nemusel líbit ČOI.

Následující věc se mě samozřejmě netýká, ale jen pro vaši informaci, pro objednávky od 1.1.2014 (podle nového občanského zákoníku) ani stávající podmínky nejsou s největší pravděpodobností platné. NOZ (§ 1753) stanoví, že ustanovení obchodních podmínek, která druhá strana nemohla rozumně očekávat, jsou neúčinná, ledaže s nimi tato strana výslovně souhlasila.

S pozdravem,
Vojtěch Hora

Offline

#6 2014-02-20 21:20:15

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: Automaticky smazaná databáze v programu PLUS

Ano, skutecne aktivita webu neni pozadovana. Tzn pokud nemate mesic zadny pristup tak se vam nesmaze >obsah na ftp<. Toto ale plati pro databazi jen z casti: protoze nemuzeme rozeznat, kterou z databazi pouzivate k jakemu programu(domene), je uz jen na Vas u ktere databaze si vylepsite parametry. Toto nastaveni uz ale musite provest Vy sam v administraci.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK