#1 Re: Problémy s MySQL » Překódovaná diakritika v databázi » 2020-11-19 23:47:29

Zajímavé. Když nedošlo k žádné úpravě v mém zdrojáku ani na serveru, tak co tu databázi překódovalo?

No nic, jdu opravovat.

#2 Re: Problémy s MySQL » Překódovaná diakritika v databázi » 2020-11-17 11:34:44

Dobrý den,
vyzkoušeno. Když při připojování k databázi nastavím charset cp1250, nové příspěvky se ukládají a zobrazují správně, ale ve starších je zmršené ě, ř a ů (jako kdyby byl text v západoevropském Latin 1). Když v hlavičce stránky i v databázi přepnu na UTF-8, je výsledek úplně stejný (viz aktuální stav na výše uvedené adrese). Žádné další kombinace to nijak nevylepší. Zkusil jsem stáhnout nejstarší dostupnou zálohu (30.10.2020, tou dobou ještě diakritika fungovala) a i v ní to vypadá úplně stejně: když soubor otevřu textovým editorem v kódování UTF-8, taky jsou ě, ř a ů špatně. To znamená, že jsou texty překódované natvrdo v databázi (včetně zazipovaných záloh z dob před změnou, což nechápu) a úpravou parametrů připojení s tím nic nenadělám.

Takže zpátky k původním otázkám. Co se stalo a co by s tím šlo (kromě ruční opravy celé databáze) dělat?

#3 Re: Problémy s MySQL » Překódovaná diakritika v databázi » 2020-11-13 10:51:53

Zatím jsem kódování neřešil - na stránce se text nějak zadá, potom se na ní zase stejným způsobem zobrazí a jak mezitím bude vypadat v databázi je mi jedno. Zkusím to všude nastavit a dám vědět, jak to dopadlo.

#4 Re: Problémy s MySQL » Překódovaná diakritika v databázi » 2020-11-12 16:21:59

Upřesnění: text zadaný přes formulář návštěvní knihy, který se zpracuje jinak než uložením do databáze (třeba odesláním na mail) projde v pořádku a diakritika přežije.

#5 Problémy s MySQL » Překódovaná diakritika v databázi » 2020-11-12 14:35:06

mirco
Odpovědi: 6

Dobrý den,

mám dvě návštěvní knihy: http://mircosoft.mzf.cz/nkniha.php a http://papergallery.mzf.cz/nkniha.php . Obě používají kódování Windows-1250, stejně jako zbytek stránek (meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=windows-1250"). Poslední příspěvek 31.10.2020, ještě na začátku listopadu se všechno zobrazovalo správně. Teď vidím, že mi něco veškeré texty v databázi překódovalo do Unicode, takže se zobrazují špatně, a z nových příspěvků ukusuje všechno od prvního diakritického znaku dál. Zdrojové kódy stránek se neměnily už několik let a na nastavení databází jsem nesahal podobně dlouho. Takže mám dvě otázky:
- Co se změnilo na serveru?
- Dalo by se to vrátit do původního stavu?

Díky.

#6 Re: Ostatní problémy » Blokování přístupu ze zahraničí? » 2014-04-08 23:12:08

Nějak jsem to nepochopil... něco je špatně u mě a mělo by se to opravit, nebo bylo něco špatně na Endoře a už by to mělo být opravené, nebo něco úplně jiného?

Každopádně už se teď na stránky zase dostanu, takže jestli je to vaše práce, tak díky moc.

#7 Re: Ostatní problémy » Blokování přístupu ze zahraničí? » 2014-04-08 09:15:19

Podle Mojeip.cz mám adresu 2001:4c28:4000:721:185:26:182:37. Připojuji se normálně přes prohlížeč (Opera), http. OS mám v angličtině, jestli to nějak souvisí.

Z jiného počítače se tam dostanu, takže stránkou to není.

#8 Ostatní problémy » Blokování přístupu ze zahraničí? » 2014-04-07 09:45:38

mirco
Odpovědi: 4

Dobrý den,
nemůžu se dostat na svoje stránky (papergallery.mzf.cz) ani na jednotlivé soubory, prohlížeč hlásí "connection refused". Jsem snad na serveru 4, takže výpadek devítky by neměl mít vliv. Problém je možná v tom, že moje IP adresa vypadá jako zahraniční (myslí si to i server IC), ale na to nemám vliv, připojuji se přes mobilního operátora a ten mi adresu přidělí jak uzná za vhodné.

Takže otázka: je na Endoře nějak zablokovaný přístup ze zahraničí, nebo je to jenom chvilkový výpadek?

Zahraniční POST mám povolený, ale ten s tím nesouvisí, blokuje se mi úplně normální přístup. V administraci vypadá všechno v pořádku.

#9 Re: Ostatní problémy » Změna chování funkce htmlspecialchars (vyřešeno) » 2013-03-29 15:01:47

Díky za pomoc, vyřešeno:

vystup=htmlspecialchars(vstup,ENT_COMPAT|ENT_HTML401,'ISO-8859-1');

Bylo to tím, že se default změnil z ASCII na Unicode. Stačilo vybrat znakovou sadu s jednobytovým kódováním a už to jede.
Ach jo, tak zase přepisování zdrojáků...

#10 Re: Ostatní problémy » Změna chování funkce htmlspecialchars (vyřešeno) » 2013-03-29 14:41:09

CMS nemám žádný.
Tady máte testovací skript: http://mircosoft.mzf.cz/pokus.php
Zdroják:

<html>
<head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=windows-1250"></head>
<body>
<form method="post">
Sem zadejte nejaky text a zmacknete cudlik napravo:<br>
<textarea name="textik"></textarea> <input type="submit" value="prechroustej">
</form>
<p>Vysledky:</p>
<p>
<?php
echo 'zadany text: "'.$_POST['textik'].'"<br>';
echo 'zadany text po htmlspecialchars: "'.htmlspecialchars($_POST['textik']).'"';
?>
</p>
<p>Pokud text obsahuje diakritiku, htmlspecialchars ho sezere.</p>
</body></html>

Když strčím text do funkce a vypadne mi z ní nesmysl, nemůže být chyba jinde než v té funkci, ne?

#11 Re: Ostatní problémy » Změna chování funkce htmlspecialchars (vyřešeno) » 2013-03-29 12:58:05

Dobrý den.
Po zjištění, že se mi do návštěvní knihy ukládají prázdné příspěvky, jsem chvilku experimentoval a zjistil jsem toto: když se funkcí htmlspecialchars prožene řetězec obsahující znaky s českou diakritikou, je nahrazen prázdným řetězcem. Aby to nebylo tak jednoduché, tak určité kombinace znaků (třeba "ěšš") přežijí, ale to jsou jenom ojedinělé výjimky.

Jestli vám to nějak pomůže, tak:
- Na stránce mám nastavené kódování Windows-1250.
- Zrovna dneska jsem si rušil blokování POST ze zahraničí. Sice sedím v Praze, ale moje IP se asi tváří zahraničně (nejspíš proxy server). Nevím, jestli to může nějak souviset. Z jiných počítačů jsem to nezkoušel.
- S jistotou můžu říct, že 11. 12. 2012 všechno fungovalo. Z toho dne mám v návštěvní knize poslední příspěvek s diakritikou.
- Jsem v programu Lite.

Asi to nebude problém mojí domény, spíš bych to tipoval někam do jádra interpretu PHP. Neinstalovali jste v poslední době nějakou novou verzi?

#12 Re: mojeID » Mojeid - jediná možnost přihlášení? » 2013-01-23 12:14:48

Zvláštní, jak hned implicitně předpokládáte, že každý uživatel Endory nakupuje přes internet, vyžívá se v sociálních sítích a podobně. Jsou i lidi, co to nepotřebují - třeba já. A až to jednou potřebovat budu, zaregistruju se tam dobrovolně a ne proto, že mi někdo někde zničehonic změní podmínky.

Ale hlavní otázka tohohle vlákna už byla zodpovězena a nechci zakládat další diskusi na téma pro a proti nového systému, takže - howgh.

#13 Re: mojeID » Mojeid - jediná možnost přihlášení? » 2013-01-21 16:28:31

Díky, už jsem se bál, že to tu budu muset zabalit.

#14 Re: Problémy s FTP » Nejdou nahrávat veškeré data » 2013-01-21 11:18:22

Tak už to zase nefunguje - i mizerných 14 KB je údajně moc.
( papergallery.mzf.cz , jestli to nějak pomůže)

#15 Re: mojeID » Mojeid - jediná možnost přihlášení? » 2013-01-21 11:12:58

Dobrý den,
pátrám a pátrám, ale zatím neúspěšně. Všude říkáte, že free účty nespojené s mojeid se jenom přesunou do light verze a pojedou dál. Ale v administraci se píše:

2) mojeID bude od 1. 2. 2013 jedinou možností přihlášení pro účty, které mají pouze free programy

Co přesně to znamená? To jako že pokud si mojeid nezaložím, už se ke svojí stránce nedostanu? Nebo se to týká jenom nově zakládaných účtů? Prosil bych o jednoznačné vysvětlení.
Díky.

P.S.: Svoje osobní údaje zásadně nedávám nikomu, koho neznám osobně, takže ani vám. Skoro mám chuť si na protest zaregistrovat mojeid na vymyšlené jméno a anonymní SIMku - tak to teď budou dělat i spammeři, takže jste si vůbec nepomohli. Být to na mně, nechal bych free program beze změny, jenom bych omezil mail() na dejme tomu jedno použití denně (to by aspoň tolik nevadilo poctivým uživatelům) a bylo by vyřešeno. Ale na mně to není, takže to buď vydržím bez mailů nebo půjdu o server dál.

#16 Re: Návody a postupy » Reklama víckrát při použití loadmodul » 2012-01-18 19:17:14

Pozor, že v reklamě občas bývají vložené i komentáře, takže ta varianta se zakomentovaným tagem endora nebude fungovat (resp. schová se jenom kód do prvního -->, ale minimálně ještě jedno ukončovací --> zůstane zobrazené). Varianta s display:none je jistější.

#17 Re: Ostatní problémy » Někdo z mé adresy poslal spam » 2011-10-27 16:54:41

zeminem napsal:

Na to jsi přišel jak?

Zobrazuje se mi v upozornění o mailu, které mi přijde na telefon. Je to zvláštní, protože když si ten mail otevřu, vidím <!-- e --><a href="mailto:zakaznik@srv4.endora.cz">zakaznik@srv4.endora.cz</a><!-- e -->. Ale je to tak  smile .

Sorry za pozdní odpověď  :oops:

#18 Re: Ostatní problémy » Někdo z mé adresy poslal spam » 2011-09-15 15:04:56

Jo, <!-- e --><a href="mailto:mailer@lemra.miton.cz">mailer@lemra.miton.cz</a><!-- e --> je adresa, ze které chodí maily odeslané z PHP skriptů funkcí mail(). Takže se podívej do svých zdrojáků, najdi všechna místa, kde tuhle funkci voláš, a napiš si nějakou obranu - pro začátek bohatě postačí odpověď na nějakou jednoduchou otázku. Drtivá většina spammerů neumí česky, takže budeš mít nadlouho klid  wink .

#19 Re: Náměty na inovace » Kategorie v katalogu » 2011-08-25 17:33:11

Katalog by potřeboval trochu udělat pořádek v kategoriích, posílám pár návrhů:

- "Hobby" a "koníčky" jsou totéž - sloučit.
- Pojem "počítače/software" mi připadá moc široký. Možná rozdělit na "software ke stažení", "vývoj softwaru na zakázku", "prodej softwaru" a podobně.
- Zrušil bych "internet/software", protože už máme "počítače/software". Nebo možná dát celý internet nějak pod počítače?
- Stejně tak bych zrušil "zábava/hry", protože už máme "sport/stolní hry" a "počítače/počítačové hry". LARP a podobné věci by stejně padly asi někam do "sci-fi a fantasy", takže by to ničemu nevadilo. A možná ty stolní hry přesunout ze sportu do zábavy?
- "Obchod a služby/počítače" bych komplet přesunul do "počítače/služby" - je to naprosto totéž.
- Do počítačů bych přidal kategorii "programování".
- Pořadí všech podkategorií je nějaké divné - ani abecední, ani logické. Aspoň "ostatní" by mělo být vždycky úplně na konci.
- Stránkování katalogu po šesti odkazech je zbytečně málo, pod seznamem je stejně ještě spousta prázdného prostoru. Dal bych minimálně 10, klidně i 20.
- Do rozhraní pro přidání stránky do katalogu bych přidal možnost navrhnout novou kategorii.
- Je otázka, jestli ty dvě úrovně kategorií stačí. Ale asi proč ne, v moc hlubokých strukturách se zase špatně orientuje.

#20 Re: Náměty na inovace » Jak udelat Endoru lepsi? » 2011-08-25 16:56:02

Při stěhování stránek z jiného serveru jsem strávil spoustu času ručním vkládáním kódu pro reklamní patu do hromady souborů (v základní neostylované podobě je totiž naprosto nepoužitelná) a trochu jsem během toho přemýšlel, jak to udělat líp. Vzhledem k tomu, že kód byl v podstatě všude stejný (div s mým stylem - pokaždé stejným - a v něm endora), stačilo by, aby ten styl vkládal už ten automat, který vkládá reklamu. Takže:

- Někde v administraci by byla možnost nastavit si defaultní styl reklamní paty. Technicky by mohlo jít prostě o jedno textové políčko, do kterého by si uživatel napsal třeba "text-align:center; color:blue; font-size:80%; padding-top:20px". Případně nějaký GUI generátor pro lamy  smile .
- Pokud by vkládací automat na stránce nenašel tag endora, přiřadil by vkládanému divu s patičkou ten uživatelem nadefinovaný styl.
- Pokud by tag našel, defaultní styl by nevkládal (to aby šla reklama na některých místech ostylovat jinak).

Důsledky pro uživatele:
- O reklamu už by nebylo potřeba se starat na každé stránce, ale jenom tam, kde má být nějakým způsobem jiná než všude jinde => ušetření mraků otravné ruční práce.
- Výrazné usnadnění přechodu z jiného hostingu.
- Větší spokojenost.

Důsledky pro Endoru:
- Přidání jednoho stringu do uživatelského profilu.
- Úprava administračního rozhraní, aby tu proměnnou dovolilo měnit.
- Drobná úprava vkládacího algoritmu.
- Víc uživatelů => větší zisky  wink .

Co vy na to?

#21 Re: Ostatní problémy » Neúplné odhlášení » 2011-07-19 17:18:34

Čekal bych, že přihlášení na fórum bude stejného typu jako u admina, tedy dočasné, jenom do zavření prohlížeče (asi přes session nebo čím to tady řešíte, ne přes cookies).

Jinak díky za vysvětlení, teď už to chápu.

#22 Re: Ostatní problémy » Neúplné odhlášení » 2011-07-19 16:29:52

Normální by to bylo, kdybych si při přihlašování na fórum zaškrtnul "Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě", jenže to jsem neudělal. Normální je, že mě odkaz "Odhlásit" odhlásí a nic nikde nezapomene.

Mazání cookies je výmluva líných webdesignérů (podobně jako třeba u líných programátorů "zkuste restartovat počítač", aby se vyčistila paměť, kterou zapomněli dealokovat), na to neskočím  tongue .

#23 Re: Ostatní problémy » Neúplné odhlášení » 2011-07-19 14:42:07

Dobrý den,
nějak tady na fóru blbne odhlašování. Děje se tohle:

1) Přihlásím se do administrace svojí stránky.
2) Vlezu na fórum, jsem tam automaticky přihlášený - OK, příjemné.
3) V administraci se odhlásím.
4) Vlezu na fórum a jsem tam pořád ještě přihlášený - pozor, bezpečnostní díra!

Projevuje se to i když vynechám bod 2. Přihlášení do administrace asi nastaví nějakou cookie a odhlášení ji zapomene zrušit, takže zůstávám na fóru trvale přihlášený, dokud se přímo tam ručně neodhlásím. Nejsem jediný, kdo tenhle počítač používá, tak mi to docela vadí.

Jestli se vám to povede opravit, budu rád.

#24 Re: Náměty na inovace » FTP - nahrávání » 2011-06-07 15:47:27

Když už tu tohle vlákno je, tak taky přihodím trošku do mlýna...

WebFTP používám rád, ale má tady u vás několik drobných nedostatků:
1) Omezení velikosti souboru na 1953.125 kB. Co když potřebuju nahrát něco, co má 4 MB (zrovna můj případ) a nejde to nijak rozumně nakouskovat? PHP (tedy nejspíš .htaccess) dovoluje 50 MB, takže si můžu napsat vlastní uploadovací skript a taky to tak nejspíš nakonec udělám. Ale pro vás by to znamenalo jenom přepsat jedno číslo někde v nastavení.
2) Když po úspěšném nahrání souboru zmáčknu tu modrou šipku doleva, hodí mě to do kořenového adresáře (na výběr domén) místo do adresáře, do kterého jsem nahrával. Dá se to obejít tlačítkem "Zpět" v prohlížeči, protože na všech ostatních stránkách funguje modrá šipka bezproblémově, ale je to zbytečný klik navíc.
3) Mizerný český překlad. Hlavně mi vadí to "Soubor blabla.bla byl přenesen do adresáře blabla.bla." při rozbalování nahraných zipů - slovo "adresář" tady vůbec nemá co dělat. Anglický originál je v pořádku ("File blabla.bla has been transferred to blabla.bla"), jenže si jazyk musím přepínat pokaždé znovu, protože se nastavení nepamatuje.

Jsem si jistý, že se s tím dá něco dělat a že to není nic těžkého, když i na IC to zvládli  tongue .

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK