#1 2011-07-19 14:42:07

mirco
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-23
Příspěvky: 28

Re: Neúplné odhlášení

Dobrý den,
nějak tady na fóru blbne odhlašování. Děje se tohle:

1) Přihlásím se do administrace svojí stránky.
2) Vlezu na fórum, jsem tam automaticky přihlášený - OK, příjemné.
3) V administraci se odhlásím.
4) Vlezu na fórum a jsem tam pořád ještě přihlášený - pozor, bezpečnostní díra!

Projevuje se to i když vynechám bod 2. Přihlášení do administrace asi nastaví nějakou cookie a odhlášení ji zapomene zrušit, takže zůstávám na fóru trvale přihlášený, dokud se přímo tam ručně neodhlásím. Nejsem jediný, kdo tenhle počítač používá, tak mi to docela vadí.

Jestli se vám to povede opravit, budu rád.

Offline

#2 2011-07-19 16:18:39

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Neúplné odhlášení

Neřekl bych, že je to bezpečnostní díra, ale normální feature každého webu. Pokud ti to tak vadí a máš zde citlivá data, při odchodu si smaž cookies... smile


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2011-07-19 16:29:52

mirco
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-23
Příspěvky: 28

Re: Neúplné odhlášení

Normální by to bylo, kdybych si při přihlašování na fórum zaškrtnul "Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě", jenže to jsem neudělal. Normální je, že mě odkaz "Odhlásit" odhlásí a nic nikde nezapomene.

Mazání cookies je výmluva líných webdesignérů (podobně jako třeba u líných programátorů "zkuste restartovat počítač", aby se vyčistila paměť, kterou zapomněli dealokovat), na to neskočím  tongue .

Offline

#4 2011-07-19 16:40:26

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Neúplné odhlášení

Trošku jsem si to blbě přečetl, ale pořád si myslím, že to není díra. Pokud se totiž přihlásíš do admina a odhlásíš se z něj, následně vstoupíš na fórum, tak nejsi přihlášen. To je OK... Pokud z přihlášeného admina přestoupíš na fórum tak jsi tu přihlášen, to je jasné a to že se z admina odhlásíš, to přece není důvod tě odhlašovat z fóra ne? Aspoň tak to funguje u mě a naprosto to chápu...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#5 2011-07-19 17:18:34

mirco
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-23
Příspěvky: 28

Re: Neúplné odhlášení

Čekal bych, že přihlášení na fórum bude stejného typu jako u admina, tedy dočasné, jenom do zavření prohlížeče (asi přes session nebo čím to tady řešíte, ne přes cookies).

Jinak díky za vysvětlení, teď už to chápu.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK