#1 2010-11-27 22:34:24

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Přepsání něčeho na něco

Dobrý den chtěl bych se zeptat v Joomle už nějakou dobu dělám ale tohle se spíše týka MYSQL databáze tedy si to myslím.Potřeboval bych poradit na doméně typu http://doprofilu.hys.cz je spousta obrázků a pod nimi je kód na tento obrázek, který odkazuje zase na stránku.A právě že odkazuje na stránku s koncovkou hys.cz a já bych potřeboval u těchto všech kódů změnit jen na http://doprofilu.cz (ano mohlo by to jít ručně ale již je zde přes 1000 obrázků a to by nějakou dobu trvalo) Děkuji za každou radu.

Offline

#2 2010-11-27 23:03:08

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: Přepsání něčeho na něco

nevim jaké máš znalosti s SQL ale pro tebe nejjednoduší řešení by asi bylo stáhnout si část databáze, která obsahuje tyhle věci, jos_content mam pocit ale jisty si nejsem jako nekomprimovane sql a přes notepad++ si dát nahradit tento odkaz na ten druhy a nahradit vše a znovu tu tabulku db nahrát

samozřejmě pro každý případ si udělej zálohu wink

Offline

#3 2010-11-27 23:12:57

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Přepsání něčeho na něco

Ono aj joomla dopisuje celé odkazy do článkov keď sa jedná o ten samý web? U mňa vždy odkaz bol len za lomítkom čo je na konci domény. Ja síce používam JCE na editáciu článkov a ten to vždy orezal ;o)

A navyše doména doprofilu.cz nebola nikým registrovaná. Čiže si ju môže registrovať ktokoľvek ak to stihne skôr ako ty ;o)


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#4 2010-11-27 23:19:44

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Přepsání něčeho na něco

Nn u mě to Joomla nedopisuje sama to já sem si v html napsal takový menší kód.A jinak vím že ji ještě nemám registrovanou ještě právě že přemýšlím kde aby to nebylo moc drahé ale zase nechci šetřit na úkor kvality přeci jen sem ještě student a peníze se hodí.A s SQL sem ještě NIKDY nedělal tak že newím jak mám vyjmout jen určitou část a nemohu se dostat jinak k datábázi než v komprimovaném stavu jelikož tuhle databázi si vytvořila joomla sama.Ale díky moc za radu.Pokusím se o ní a samozřejmě se zálohou wink

Offline

#5 2010-11-27 23:37:22

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Přepsání něčeho na něco

Ja osobne registrujem len cez Active24.cz a som s nimi spokojný, možno majú o pár korún vyššiu cenu ako iný registrátori. ale ponúkajú pri použití ich DNS zadarmo DNSSEC ochranu domény.

Ohľadne Joomly ti pomôžem s tým nieje problém.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2010-11-27 23:42:43

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Přepsání něčeho na něco

Jako že není problém s tím převedením na to doprofilu.cz
pokud tohle vyřeším tak poté už jen si zaregistrovat doménu a přesunout celý server wink
Celou dobu sem dumal jak to změnit a jak vidím zde je spousta ochotných znalců.Možná se naskýtá otázka proč sem už od začátku nejel na registrovanou doménu je to z toho důvodu že sem byl neznalý a přeci jen sem nevěděl jak moc bude tento projekt úspěšný teď jsem si už ale pár věcí vyzkoušel a tak bych se do toho chtěl pustit pořádně smile.
Díky za pomoc smile

Prosím k čemu je dobrý certifikát? u domény

Offline

#7 2010-11-27 23:47:12

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Přepsání něčeho na něco

Certifikát je papier ktorí ti pošlú domov a tím máš potvrdené že doména v danom období je zakúpená tebou. Podľa mňa je zbytočný. Ani ja sám si ho nedávam, je to ďalších 200 Kč navyše a to je i pre mňa veľa i keď domény nakupujem z 0% DPH ;o)


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#8 2010-11-27 23:48:22

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Přepsání něčeho na něco

Až teraz som pozrel tú stránku a tam naozaj treba tie adresy prepísať. Ak si s tým nebudeš vedieť dať rady, neváhaj napísať a spravím to za Teba ;o)


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2010-11-27 23:52:52

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Přepsání něčeho na něco

To uděláš za mě a počkej mě by se to teda líbilo kdyby si to udělal za mě ale to by si jako přepsal teď hned přímo na tomto webu?Já bych spíše potřeboval jenom to přepsat a mít to jako zálohu abych to pak přesunul na jiný hosting wink nejspíš k těm na vašem(tvém odkazu).

Offline

#10 2010-11-27 23:59:05

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Přepsání něčeho na něco

Prepisovať to na starom webe je zbytočné keďže nová adresa ešte neexistuje. Pokiaľ by som mal prístup do databázy tak nieje problém danú tabuľku v databáze prepísať. Napíš mi na Google Talk alebo cez vzkaz.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK