#1 2024-08-02 14:30:33

vroutexmzfcz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 9

Nedovedu se přihlásit přes phpMyAdmin

Dobrý den,
Vytvořil jsem pokusnou databázi  innoDB a za chvíli jsem se k této databázi připojil (phpMyAdminem) pomocí defaultního účtu. Pak jsem vytvořil uživatele databáze ( s představou, že tento bude mít jen práva pro čtení ), zkusil jsem se přihlásit přes phpMyAdmin tímto novým účtem, vše fungovalo, a nechal jsem zbytek na další den.

Přihlášení přes phpMyAdmin mi nabízelo nový účet, tak jsem se přihlásil, a mohl jsem naimportovat  do databáze tabulky ... no, to by neměl účet umět, ale zatím jsem se nijak nehrabal v právech, takže klid.

Odhlásil jsem se. Zkusil jsem se přihlásit defaultním účtem, ale nešlo to.. mysqli_real_connect(): (HY000/1045): Access denied for user 'vroutexmzfcz'@'endora-lb-02.stable.cz' (using password: YES).

Tomu nějak nerozumím.  Jediné, co mě napadá ( přihlásit se defaultním účtem nejde už druhý den ), že vytvořením dalšího účtu se ten defaultní zneplatní. Je to tak ?

Připojit se PHP scriptem nebo phpMyAdminem na ten nový účet jde bez problémů, ale defaultní jako by nefungoval. Zkusil jsem opravit heslo, nepomohlo.

Děkuji za nasměrování..

Upravil vroutexmzfcz (2024-08-02 14:31:22)

Offline

#2 2024-08-02 21:59:17

vroutexmzfcz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 9

Re: Nedovedu se přihlásit přes phpMyAdmin

Jako teď koukám...
Klepnu v administračním rozhraní na databázi, otevře se phpMA bez nějaké výzvy, kouknu na přihlášeného uživatele a

Verze serveru: 10.3.35-MariaDB - MariaDB Server
Verze protokolu: 10
Uživatel: vroutexmzfcz@endora-lb-02.stable.cz
Znaková sada: UTF-8 Unicode (utf8)

.. jsem takto přihlášen jako výchozí uživatel ...
Předtím mi vyskakovalo přihlašovací okno ... divné..  a zadání do něj údajů výchozího uživatele odmítalo vzít... 

No tak mám ještě otázku : Jak vytvořím uživatele, aby mohl z databáze jen číst ? ale ne zapisovat... Nějak mi hledání ve fóru na to nedává odpověď... adminer taky vidí jen sebe výchozího uživatele. Když upravím  toho nového (naslepo) uživatele tak síce zahlásí, že uživatel byl změněn, ukáže mi SQL

Uživatel byl změněn. 19:53:38 Varování, SQL příkaz

GRANT SELECT ON `uhrteslovnik`.* TO 'webar'@'62.109.140.%';

(0.002 s)

Upravit

ale v praxi se to nijak neprojevuje.

Děkuji

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK