#1 2023-02-07 18:47:00

ondra2005
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 2

Přechod k WebGlobe

Dobrý den,
psal jsem 11. ledna na podporu Endory ohledně zavedení PHP 8.0 na servery Endory. Bylo mi odpovězeno, že se zavedení neočekává, ale že budou placení uživatelé migrováni na řešení WebGlobe.

podpora Endora.cz napsal:

Dobrý den,
v druhé polovině tohoto roku se plánuje migrace placených uživatelů na řešení webglobe.cz kde by již php 8 měla být k dispozici. Na aktuálních serverech aktuálně není zavedení v plánu. Jak migrovat již nyní naleznete v naši nápovědě (…).

Dnes jsem se konečně dostal k tomu, abych si našel ceník WebGlobe… A to, co jsem viděl, mě nemile překvapilo. Níže cena za rok za doménu a Plus webhosting u Endora:
7-D182929-A39-E-409-E-ADA8-57-A7-D29184-DD.png

A tady nejzákladnější plán u WebGlobe:
FD82-DF4-C-A940-4142-84-F5-0-B53-ACB4-FFF7.png

Přikládám i specifikaci k webhostingu u WebGlobe:
5-B9-D9520-0-CFF-4295-8-F30-EAF8-C9-EFC2-E3.jpg

A já se ptám: Proč mám platit více za něco, co má daleko horší specifikace než Endora, u které platím daleko, ale daleko méně? Jedna databáze, když jich tu mám neomezeně? 5 GB pro web, databázi i e-mail dohromady, když tady mám jen pro web 10 GB?
Co to jako je? … Takhle doufám ne. Další věc: Proč, proboha, hází WebGlobe při objednávce volitelné předměty? I když jeden vymažu, kliknu na něco a skočí mi tam další… Chápu, že peníze je potřeba odněkud brát, ale nevím, jestli je tohle nutné… Achjo.
Doufám, že bude možnost zůstat u Endory, jinak se obávám, že se přesunu jinam. Protože nabízet horší věci za skoro dvakrát tolik… sad

Hezký den
Ondřej Augusta
hello@ondrejaugustacz

Offline

#2 2023-02-07 21:07:00

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Přechod k WebGlobe

Dobrý den, dle https://www.endora.cz/podpora/napoveda/ … ebglobe-cz vám podpora webglobe při migraci nastaví shodné parametry jaké máte nyní u endory i s datumem expirace.

Samozřejmě ne každému se migrace na varianty webglobe vyplatí. Pokud jedete jen v základním webhostingu PLUS u nás, nemá migrace dle cen pro vás přínos pokud zvolíte některou z webglobe variant.

Ty co u nás mají například webhosting MEGA za 70 Kč měsíčně, proč nevyužít akce u webglobe a mít nyní za 79 Kč měsíčně 100GB prostoru až pro 3 domény. Pak jsou další co mají domén mnohem více a při tom co utrácí u nás můžou mít neomezen prostor pro 10 domén. Další využívají příplatkových služeb již u webhostingu PLUS, tj za hosting síce platí měsičně 16 Kč ale za příplatkové služby některý utrácí i stovky měsíčně a tím se migrace na druhou nebo nejvyšší variantu webglobe zcela vyplatí. Námatkovo vzpomínám kde jeden rok uhrazen u nás zákazníkovi přinesl 4 roky u webglobe s neomezeným prostorem.

Samozřejmě pokud máte jenom jednu doménu která vým nevydělává, tak je vaše uvažování zcela správné.

Bohužel nyní nejsme schopni navýšit výkon našich serverů a tím odbourat některé komplikace které vznikají při přetížení serveru některou z domén na něm běžící.
Taktéž nyní nejsou prostředky/kapacity na přidání nové PHP verze. Pokud ji vyžadujete, je vícero řešení, tj buď vyčkat na druhou polovinu tohoto roku kdy by měla proběhnout migrace do rozhraní webglobe, migrovat k webglobe již nyní dle uvedené nápovědy a nebo migrovat kamkoliv jinam.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2023-02-10 00:23:26

xtonda
Člen
Registrován: 2010-05-26
Příspěvky: 57

Re: Přechod k WebGlobe

Ondřeji, já myslím, že je to jasný. PHP verze 7.4 má ukončenou životnost a už se neopravují ani bezpečnostní chyby. Pokud není v plánu to aktualizovat a naopak je v plánu převést platící zákazníky na jinou platformu, tak je jasný, že se majiteli už nevyplatí to udržovat a prostě se to tady bude rozpadat a hnít až to úplně skončí. Pokud máš web na kterém ti aspoň trochu záleží, tak je čas udělat Endoře pá pá.

Offline

#4 2023-02-10 14:28:40

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Přechod k WebGlobe

@xtonda - na novou platformu půjde nakonec celá endora, tj i s bezplatnými uživateli. Sazmořejme rozumím že v této době nemusí někomu vyhovovat absence php verze a další věci. Administrátoři se snaží přesun vykonat co nejdřív to půjde, nejpozději však v druhé polovině tohoto roku. Do té doby je na každém pro co se rozhodně. Každý má vždy na výběr, webhostingových společností je jak v ČR tak po celém světě naozaj mnoho a je s čeho vybírat když vám nevyhovuje jedno řešení, máte k dispozici další tisíce řešení. Též jsem si za svoji éru prošel různymi hostingy (webhouse, godaddy, active24, wedos, endora, stable, webglobe, svethostingu, hostinger a další) než jsem se dostal k tomu u kterého jsem nyní. Ono dost záleží na tom k čemu vaše stránka slouží a co od hostingu očekáváte. Pokud to je jen nějaké úložiště vašich postrehů / blogů kde neočekáváte návštěvnost, nebo máte doménu jen pro email na nějaké bezplatné platforme (emailprofi, atd), tak můžete mít web na hostingu zadarmo. Pokud vám stránka vydělává nebo počítáte z vysokou návštěvností, pak již freehosting není pro ní vhodným místem, tam již doporučuji jít rovnou do virtuálního serveru. Já jsem na multihostingu který běží jako virtuální server s přesně definovanou pamětí, procesorů a kapacity disků u kterého lze pro každý adresář zvolit jinou php verzi (od starověkých až po beta verze)a další nastavení, každé nastavení se projeví do minuty a mě osobně toto za 168 Kč s DPH měsíčně vyhovuje. Vám může vyhovovat úplně něco jiného, za jinou částku, jiné možnosti atd.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2023-02-11 13:24:55

xtonda
Člen
Registrován: 2010-05-26
Příspěvky: 57

Re: Přechod k WebGlobe

Já to samozřejmě chápu a beru to jako fakt. Byla to spíš reakce na Ondřejovu poslední větu.

ondra2005 napsal:

Doufám, že bude možnost zůstat u Endory

Což je věc co už není ve hře a každému kdo si dá 2 a 2 dohromady to musí být jasné, že když ani 2,5 roku od vydání PHP 8.0 nedošlo k upgrade, že to tady už jde do kytek. Další věc je, že minimálně za 10 let co mám nejstarší fakturu stojí Plus furt stejně.

Já tu nemám nic důležitého, ale zase se nechci nechat prudit věcmi jako je vložená reklama, takže hledám co nejlevnější normální tarif a to nejnižší nabídka Webglobe aktuálně není, takže taky půjdu jinam.

Offline

#6 2023-02-11 13:50:32

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Přechod k WebGlobe

@xtonda - ono v poslední roky se toho hodně událo, jistě jste si všimli že původní vlastník Endory společnost Stable.cz byla odkoupena společností webglobe koncem roku 2020 která v poslední roky pod své křídla získala vícero webhostingových společností. Proces sloučení je nároční a jde krok za krokem od profesionálních řešení až po freehostingovou Endoru. Toto vše způsobilo že již původní vlastník když započal uvažování o prodeji do endory nadále nepřidával další rozšíření, tím se aktualizace utlumili. Nový vlastník, společnost webglobe má poslední roky hodně práce z integrací všech získaných společností a tento rok se již konečně dostane i na Endoru. Jelikož je systém endory jedineční, nelze v něm bez pořádného obeznámení se s ním provádět větší zásahy. Tímto se eliminuje jeho případné zhroucení. Proto bylo rozhodnuto že změny přijdou až v moment integrace do systému webglobe. Je pravda že ceny se od počátku endory nezměnili. Kdyby šli podle inflace byli by již na částce shodné s tarify od webglobe. i samotný wedos který kdysi měl hosting za stejné částky, je nyní na jeho LowCost hostingu (shodný parametry s endora plus) na částce dvounásobní. Na konec vám popřeju ať naleznete pro vás toho nejvhodnějšího hostingového poskytovatele.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2023-02-14 16:27:25

matro
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-09
Příspěvky: 31
Web

Re: Přechod k WebGlobe

JF napsal:

...
Já jsem na multihostingu který běží jako virtuální server s přesně definovanou pamětí, procesorů a kapacity disků u kterého lze pro každý adresář zvolit jinou php verzi (od starověkých až po beta verze)a další nastavení, každé nastavení se projeví do minuty a mě osobně toto za 168 Kč s DPH měsíčně vyhovuje.
...

Asi byste mi neprozradil o jaký hosting se jedná, že?

Offline

#8 2023-03-20 10:27:55

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Re: Přechod k WebGlobe

matro napsal:
JF napsal:

...
Já jsem na multihostingu který běží jako virtuální server s přesně definovanou pamětí, procesorů a kapacity disků u kterého lze pro každý adresář zvolit jinou php verzi (od starověkých až po beta verze)a další nastavení, každé nastavení se projeví do minuty a mě osobně toto za 168 Kč s DPH měsíčně vyhovuje.
...

Asi byste mi neprozradil o jaký hosting se jedná, že?

Určitě ne na webové podpoře Endory. Pokud už, tak soukromě přes email.


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK