#1 2022-09-11 23:13:31

helushe
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 1

přesměrování domény 3. ř. na doménu 2.ř. obě na Endoře

Mám na Endoře doménu 3. řádu s webovými stránkami ve WP (feldenkrais.funsite.cz) a loni jsem si koupila doménu 2. řádu a na ní vytvořila nové webové stránky taky ve WP (feldenkraisova-metoda.cz). Potřebovala bych teď přesměrovat starou (3.ř.) doménu na novou. Budu muset ty staré webovky nejprve z domény smazat? Ráda bych si je ponechala aspoň někde v záloze, kdybych se k nim chtěla vrátit.
Tady jsem se dočetla, že se přesměrování dělá pomocí .htaccess  nebo alias. Co je lepší i z hlediska webových prohlížečů? (Ty staré stránky fungovaly už nějakou dobu, tak je prohlížeče znají). Jeden uživatel tu řešil problém, že přes alias se mu stránky načítaly rozhozené, tak s tím váhám.
Nejsem žádný ajťák, tak prosím o vysvětlení tak říkajíc "po lopatě" . Díky yikes)

Offline

#2 2022-09-14 07:52:48

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: přesměrování domény 3. ř. na doménu 2.ř. obě na Endoře

Dobrý den, zálohu FTP i databáze si samozřejmě udělejte pokud nechcete o data časem přijít.
Kterou metodu zvolíte je na Vás v případě že následně bude vytvořené přesměrování. Zobrazování stejného obsahu na vícero doménach se nedoporučuje.
Pokud původní doménu znají vyhledávače, dejte jim vědět že došlo ke změně adresy aby jste nepřišli o pozici ve vyhledávači.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK