#1 2022-07-24 01:44:34

danzbruntalu
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 4

zvláštní problém s načítáním obsahu po příhlášení

Zdravím, řeším zajímavý problém a už si nevím rady. Po přihlášení vždy trvá několik desítek vteřin, než se zpřístupní obsah, který se má zobrazit jen přihlášenému uživateli. V kódu stránky to řeším takto: if(isset($_SESSION['userId'])){ //obsah pro přihlášeného uživatele } kde si držím v $_SESSION ID uživatele. Pokud je uživatel ohlášený, isset vrací false, takže se obsah nezobrazí. Dřív mi tento kód fungoval bezchybně. Jakmile jsem přesunul web z domény 2. řádu (web.cz) na 3. řád (subweb.web.cz), tak to začlo blbnout. DB je nasměrována na doménu 2. řádu, protože na subdomény nelze. Zkoušel jsem vytvořit i novou DB a DB uživatele, ale pořád stejný problém. Stejný problém se stává i při odhlašování.. po odhlášení, tedy vymazání všech $_SESSION záznamů, je uživatel několik desítek vteřin jakoby přihlášený. Ještě jeden poznatek.. po přihlášení a následném proklikávání menu webu se na některé stránce web tváří jako přihlášený, ovšem když kliknu na novou položku v menu, tak na ní se obsah zobrazí jako u nepřihlášeného uživatele.

Dělá to v různých prohlížečích, google mi nepomohl, nesetkal se s tímto někdo?
Web má nastavené verzi PHP 7.4

PHP kód, který se připojuje k DB:

<?php
$serverName = "innodb.endora.cz";
$DBUsername = "";
$DBpassword = "";
$DBname = "";

$DBconnection = mysqli_connect($serverName, $DBUsername, $DBpassword, $DBname);
mysqli_set_charset($DBconnection, "utf8");

if (!$DBconnection) {
    exit("Connection failed: ".mysqli_connect_error());
}

Offline

#2 2022-07-24 12:11:31

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: zvláštní problém s načítáním obsahu po příhlášení

Dobrý den, zkuste donastavit session, pravděpodobně jej načítá z jiné domény, https://www.php.net/manual/en/session.c … kie-domain


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2022-07-24 15:44:02

danzbruntalu
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 4

Re: zvláštní problém s načítáním obsahu po příhlášení

Zkusil jsem si s nastavováním session různé pohrávat, ale bez úspěchu. V konzoli se doména defaultně nastavovala na subweb.web.cz, což bych předpokládal, že je správně.. i tak jsem to ale ručně zkoušel nastavovat, ale nefunguje. Smazání cookies jsem zkoušel taky při změně kódu.

řádek s session_start(); jsem dával vždy na začátek souboru a když jsem nastavoval další parametry, tak to jsem dělal před zavoláním start metody.

Offline

#4 2022-07-24 17:44:40

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: zvláštní problém s načítáním obsahu po příhlášení

Dobrý den, máte aktivní supercache, tj se obsah načítá z ní jednou za 120 minut.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2022-07-25 12:28:02

danzbruntalu
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 4

Re: zvláštní problém s načítáním obsahu po příhlášení

aha, na to jsem úplně zapomněl, vyzkouším bez ní, díky.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK