#1 2022-05-12 13:04:22

matro
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-09
Příspěvky: 31
Web

Doména expirovala

Zdravím,

zapomněl jsem zaplatit za prodloužení domény a ta před necelým týdnem expirovala (matronator.com). Nyní jsem si v administraci objednal a zaplatil prodloužení, ale stránka pořád zobrazuje cizí obsah. Koukal jsem na WHOIS a vypadá to že je doména stále registrována pod Endorou a ne někde jinde. Mám jen počkat o něco déle než se to prodloužení "aktivuje", nebo už je pozdě na to a platil jsem zbytečně?

O doménu bych opravdu nerad přišel, jelikož ji používám všude a má už trošičku větší "pull" než kdybych si musel zakládat novou. Četl jsem že je prý nějaká grace-period 30 dní nebo kolik po expiraci domény, kdy je možné doménu ještě získat zpátky - bylo by to možné?

Děkuji.

Offline

#2 2022-05-12 15:51:30

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Doména expirovala

Dobrý den, doménu již eviduji prodlouženou. Po expiraci u generických domén záleží na daném registrátorovi kdy ji vloží do RedemptionPeriod, standardně cca 14 dní po expiraci je možné doménu prodloužit za běžný poplatek. V redemptionpreriod by ji bylo možné prodloužit také ale již za zvýšení poplatek 3000 Kč bez DPH. Domény lze prodloužit až na 10 let dopředu čím si zabezpečíte nepropadnutí v následujícím roku pokud by jste na prodloužení pozapomněli.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK