#1 2020-09-21 12:23:14

vactodecz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 5

[Vyřešeno] Wordpress cache na endoře (nginx)

Dobrý den,
chtěl bych se prosím zeptat jak správně nastavit/používat Nginx cachování na endoře? Ve všech nových instalacích endora wordressu se automaticky instaluje Nginx Cache plugin, který ale v defaultní konfiguraci (v mém případě /home/users/vactodecz/naturaum.ch/cache) dává ne uplně smysl.

Protože výše zmiňovaný cache adresář je vždy prázdný, přestože bych tam očekával nějaké vygenerované cache soubory.
A v response headers vidím u "x-fastcgi-cache" vždy jen "BYPASS", nikdy "HIT":
https://imgur.com/a/rwdN5PF

Tzn. je na endoře použit fastcgi cache modul nginxu? Pokud je (což zřejmě asi je, vzhledem k instalaci Nginx Cache pluginu), je prosím nakonfigurován správně?

Zkoušel jsem i zapnout Supercache, ale v obou bodech žádná změna (stále Bypass, a prázdný cache adresář). Zkoušel jsem i defaultní endora wordpress instalaci, ale stejné chování/výsledky.

Děkuji mnohokrátě za jakékoliv postřehy/připomínky/rady.
S pozdravem
V.

Upravil vactodecz (2020-09-22 11:00:47)

Offline

#2 2020-10-08 16:19:53

bazypokustodecz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 1

Re: [Vyřešeno] Wordpress cache na endoře (nginx)

Dobrý den, mám stejný problém s administrací http://bazypokus.tode.cz/wp-admin/, objevuje se mi chyba nginx. Jak mám v tomto případě postupovat.
Děkuji TP

Offline

#3 2020-10-09 14:16:10

TomasEndora
Podpora
Registrován: 2017-09-05
Příspěvky: 74

Re: [Vyřešeno] Wordpress cache na endoře (nginx)

Dobrý den,

bazypokustodecz Váš web je aktuálně funkční avšak bez obsahu. V sekci Aplikace si můžete nechat nainstalovat systém WordPress.

vactodecz prověřuji funkci a opravdu se zdá že nginx opravdu nevrací HIT ale BYPASS bez ohledu na PugeCache či výjimky specifikované v nginx konfiguraci. Věc prověříme a konfiguraci upravíme. Budeme Vás nadále informovat.

Hezký den

Offline

#4 2020-10-12 15:54:26

TomasEndora
Podpora
Registrován: 2017-09-05
Příspěvky: 74

Re: [Vyřešeno] Wordpress cache na endoře (nginx)

Dobrý den,

funkce cachování je opravena a server již pracuje s cache správně. Ještě jednou děkujeme za upozornění.

Hezký den

Offline

#5 2020-10-29 13:42:11

vactodecz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 5

Re: [Vyřešeno] Wordpress cache na endoře (nginx)

Dobrý den, mockrát děkuji za support. Potvrzuji že nxing cache běží (=hituje) nyní dle očekávání, homepage se načítá okolo 1 sekundy, což na kombinaci "wordpress+woocoommerce" rozhodně není špatný výsledek. Ještě jednou děkuji a topic může být uzavřen.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK