#1 2020-10-24 15:53:24

ditafle
Člen
Registrován: 2013-11-26
Příspěvky: 57

jak přesunout web na stejném hostingu

Na Endoře mám dvě různé domény 1) sperkydita.cz a 2) sperkydita.jednoduse.cz. Protože chci vyzkoušet některé funkce a nechci si rozbít web, chtěla bych z domény sperkydita.cz, zkopírovat web na sperkydita.jednoduse.cz, který mi slouží k testování.
Můžete mi prosím poradit, jak to co nejjednodušeji provést?
Děkuji za odpověď. Dita

Offline

#2 2020-10-24 16:40:14

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: jak přesunout web na stejném hostingu


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2020-10-25 16:31:32

ditafle
Člen
Registrován: 2013-11-26
Příspěvky: 57

Re: jak přesunout web na stejném hostingu

Děkuji za odkaz. Špatně jsem se vyjádřila. Chtěla bych web zkopírovat ( ne přesunout )na testování ze sperkydita.cz na sperkydita.jednoduse.cz.
V odkazu co jste mi poslal stojí, že původní obsah se smaže. To nechci. Je jiné řešení?
Děkuji za odpověď. Dita

Offline

#4 2020-10-25 20:32:25

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: jak přesunout web na stejném hostingu

Dobrý den, data můžete zkopírovat https://www.endora.cz/podpora/napoveda/ … stor#prvni - následně nezapomeňte zduplikovat databázy, tj vytvořit novou, exportovat a importovat obsah původní a upravit konfigurační soubor nové stránky vrátaně URL adresy https://wordpress.org/support/article/c … -site-url/ aby nedocházelo při změně na jedné adrese ke změně i na druhé.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2020-10-27 19:55:45

ditafle
Člen
Registrován: 2013-11-26
Příspěvky: 57

Re: jak přesunout web na stejném hostingu

Dobrý den, jaká bude posloupnost?

1) vytvořit si zálohy obou databází ( šperkydita.cz a šperkydita.jednoduše.cz ), kdyby se něco pokazilo...
1) zkopírovat data (z šperkydita.cz na šperkydita.jednoduše.cz ),
2) vytvořit novou databázi, kterou vybrat, asi bude lepší InnoDB?

3) nerozumím však pojmu "exportovat a importovat původní" Jakou máte na mysli? Původní a primární je deoména šperkydita.cz, pro zkoušení je šperkydita.jednoduše.cz. V phpMyAdmin nejdříve exportovat šperkydita.cz a potom tuto importovat do šperkydita.jednoduše.cz?
4) upravit site-url

Děkuji za odpověď.

Offline

#6 2020-11-14 18:26:45

ditafle
Člen
Registrován: 2013-11-26
Příspěvky: 57

Re: jak přesunout web na stejném hostingu

Dobrý den, tak jsem to nakonec zvládla sama. Chtěla bych vyzkoušet na doméně sperkydita.jednoduse.cz  (program Plus) InnoDB. Vytvořila jsem databázi InnoDB do ní importovala exportovanou databázi MySQL-MyISAM. Převedla jsem ručně tabulky MyISAM na InnoDB.
Upravila jsem wp-config.php (DB_NAME '..................5', DB_HOST 'innodb.endora.cz' , DB_USER '.................5', DB_PASSWORD z nově vytvoření databáze InnoDB ). Nedaří se mi připojit, zobrazuje se mi chyba "Error establishing a database connection".
Děkuji za pomocnou radu.

Offline

#7 2020-11-14 19:33:26

ditafle
Člen
Registrován: 2013-11-26
Příspěvky: 57

Re: jak přesunout web na stejném hostingu

Tak jsem na to přišla, špatně jsem napsala přihlašovací údaje. Již vše funguje...

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK