#1 2020-02-15 14:27:45

igi1909
Člen
Registrován: 2020-02-15
Příspěvky: 6

po instalcii prestashopu nejdi prihlasit do administracie - error 500

Zdravím, s prestashopom nemám skúsenosti taktiež ubehlo viac ako 6 rokov, čo som sa zaoberal spravovaním webových stránok. na endore mam však učet. chcem vytvoriť skúšobný eschop cez prestashop. vytvoril som domenu, uspesne na nu naistaloval prestashop, no nemôžem sa dostať do administrace eshopu.  po inštalácii my zobraziko nasledovnú stránku. klikol dsom na prvú možnosť, teda "mange your store" a vybehla mi chyby z druhého obrázka. čo to má znamenať. všimols om si že táto chyba tu už bola riešená, no mne ju vyhodnilu v inej spojitosti, teda hneď na začiatku. to čo bolo písané vo vlkne kde sa táto chyba rišila mi nepomohlo. vďaka.
administrace01 B bbcode test
administrace2 bbcode test

Offline

#2 2020-02-16 10:08:25

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: po instalcii prestashopu nejdi prihlasit do administracie - error 500

Dobrý den, zakomentoval jsem vám řádek Options -MultiViews v souboru .htaccess který chybu způsoboval.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2020-02-16 15:46:47

igi1909
Člen
Registrován: 2020-02-15
Příspěvky: 6

Re: po instalcii prestashopu nejdi prihlasit do administracie - error 500

dakujem, no ešte jeden problém, ako sa mám teraz vlastne dostať do webovej administrace. po prejdení na stránku azijskytovar.jecool.net mi zobrazi obrazok1 bbcode test
To je teda zakladna uvodna tranka ktora je vytvorena po instalaici presta shopu, len sa neviem dostať do administrace. skusal som to cez moznost prihlasiť sa ktora sa zobrazuje v pravom hornom rohu, ci nahodou (i ked si myslim, ze to je preihlasovacie pole pre zakaznika nie admina) ked zadam meno a heslo ktore mi mam vytvorene, (teda myslim to ktore mi na tom screne hore bolo napisane aby som si toto meno a heslo zapamätal - je to v screene schvalne vybielene kvoli bezpecnosti), tak sa takto neprihlasim. kde sa mam prihlasiť ako admin? ako to vlastne je? vdaka.

Offline

#4 2020-02-17 13:29:41

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: po instalcii prestashopu nejdi prihlasit do administracie - error 500

Dobrý den, administrační rozhraní je na adrese azijskytovar.jecool.net/adminXXX - kde XXX je náhodné číslo vygenerované prestashopem po první návštěvě administrace. Přesné znení zjistíte podívaním se na FTP.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2021-12-24 22:54:17

rescool
Endora uživatel
Registrován: 2014-03-14
Příspěvky: 2

Re: po instalcii prestashopu nejdi prihlasit do administracie - error 500

JF napsal:

Dobrý den, zakomentoval jsem vám řádek Options -MultiViews v souboru .htaccess který chybu způsoboval.


Dobrý večer mohl bych se zeptat kam jste dal to "options" ? jelikož mám stejný problém

Offline

#6 2021-12-25 20:19:44

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: po instalcii prestashopu nejdi prihlasit do administracie - error 500

Dobrý den, daný řádek postačí zakomentovat, tj vložit před něj znak # nebo daný řádek smazat.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK