#1 2015-12-16 16:43:16

jumpstar
Endora uživatel
Registrován: 2014-05-26
Příspěvky: 3

Překročení kapacity databáze

Zdravím,

budu trochu pan Jevíčko, ale v určitých věcech se moc nevyznám. Na stránkách se mi podařilo překročit limit databáze word260514812002 a chtěl bych se zeptat, jak teď postupovat. Myslím, že se mi podařilo velikost databáze dostat pod 150 MB, ale co teď? Prostě si jen založit novou s tím, že stránky začnou automaticky používat ji?

Raději se ptám, než abych se v tom začal hrabat a něco...

Mějte se

David

Offline

#2 2015-12-16 16:59:38

PetrAndel
Podpora
Registrován: 2015-07-27
Příspěvky: 522

Re: Překročení kapacity databáze

Dobrý den,

měl byste mít obnovená práva k databázi, nic nemusíte dělat.

Offline

#3 2015-12-16 18:39:57

jumpstar
Endora uživatel
Registrován: 2014-05-26
Příspěvky: 3

Re: Překročení kapacity databáze

Zdravím,

už mi přišel mail. Pokud ale nic neudělám, ta databáze se bude mojí další aktivitou na webu dál zvětšovat. Nerad bych musel za měsíc znovu promazávat, co mazat až tolik nechci. Můžu si pro tyhle účely založit databázi novou a tu si nastavit jako výchozí? Jsou na počet nějak omezené?

Offline

#4 2015-12-16 21:50:14

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Překročení kapacity databáze

Počet databází není omezen. Domnívám se, že Vaše řešení nic nevyřeší.

Řešením je nastavení WordPress, tak aby zbytečně nezvyšoval počet záznamů v databázi a tím neustále navyšoval její velikost. Zejména pak revizemi příspěvků příp. jejich počtem či deaktivací, automatickým ukládáním příspěvků, vyprazdňování "koše příspěvků", atd...
WP je na databázi náročný systém, a nejen na databázi.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#5 2015-12-16 21:58:24

jumpstar
Endora uživatel
Registrován: 2014-05-26
Příspěvky: 3

Re: Překročení kapacity databáze

Děkuji za nápady. Zkusím se ve WP trochu pohrabat.

Mějte se hezky

DK

Offline

#6 2015-12-17 08:21:26

luboss
Endora uživatel
Registrován: 2014-09-16
Příspěvky: 15

Re: Překročení kapacity databáze

Já mám také dotaz k tématu překročení velikosti MySQL.
Provedl jsem odmazání některých nepotřebných řádků z jedné MySQL tabulky tak, abych se dostal pod požadovanou maximální velikost DB. Toto proběhlo bez problémů, ale následně by bylo třeba provést příkaz 'OPTIMIZE TABLE'. Toto je ale zamítnuto z důvodu nedostatečných práv. Zvolil jsem tedy alternativní postup - export tabulky, její vyprázdnění, počkání na automatické povolení zápisu a teď čekám, kdy budu moci znovu naimportovat redukovaný obsah tabulky. Poradíte mi nějaký elegantnější způsob obejití zamítnutého příkazu OPTIMIZE TABLE při překročení velikostní quóty?

A druhý dotaz - pro správu MySQL používám phpMyAdmin na adrese 'sqla.endora.cz'. Toto rozhraní je ale neuvěřitelně pomalé. To je normální stav, nebo dělám něco špatně?

Offline

#7 2015-12-17 13:43:55

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Překročení kapacity databáze

Add 1) Vymažte stávajícího uživatele a založte jej znovu se stejnými údaji (jméno, heslo, přístup do DB).
Add 2) Musíte si uvědomit, že na SQL serveru jedou desetitíce databází. Pokud chcete mít rychlejší práci s MySQL databází, můžete použít např. Adminer


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#8 2015-12-20 19:09:03

ivann
Endora uživatel
Registrován: 2014-04-08
Příspěvky: 1

Re: Překročení kapacity databáze

Zdravím Vás.

Dostal som mail v znení:

Vážený uživateli Endora.cz,
Vaše databáze ivann1397735811 má velikost 55.86MB a zabírá tedy již více jak 90% maximální možné velikosti 60MB. Pokud tento limit překročí bude do ní zakázán zápis až do jejího pročištění.

Nezapomeňte, že u varianty Endora Plus máte v administraci možnost u dvou zvolených databází navýšit maximalní velikost na 60MB a u varianty MEGA na 150MB. Více info na http://www.endora.cz/vlastnosti

Som absolutný amatér, preto sa pýtam: Ak si vytvorím druhú databázu, vytvorí sa možnosť ďalších 60MB na ukladanie a je to vybavené?

Upravil ivann (2015-12-20 19:10:09)

Offline

#9 2015-12-20 20:54:08

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Překročení kapacity databáze

ivann napsal:

... Ak si vytvorím druhú databázu, vytvorí sa možnosť ďalších 60MB na ukladanie a je to vybavené?

Ne. Každý CMS umí standardně pracovat pouze s jednou databází.

Snížení velikosti můžete ovlivnit nastavení CMS. Předpokládám, že se jedná o WordPress.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#10 2019-10-09 10:46:35

zn
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 16

Re: Překročení kapacity databáze

Asi se ptám blbě - ale jak to tedy dělají na těch velkých stránkách - třeba fóra - když překročí nějaký limit velikosti databáze? Přeci nesmažou stará data...

Offline

#11 2019-10-09 12:05:57

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Překročení kapacity databáze

Dobrý den, velká fóra to dělají jiným způsobem. Tj běží na vlastních nebo virtuálních serverech kde kapacita databáze není limitována. Její velkost určuje jen kapacita HDD který v daném servery mají k dispozici. Samozřejmě již neplatí za provoz pár korun měsíčně, ale pár tisíci až desetitisíci korun měsíčně.

Pokud vám velikost databáze nepostačuje, lze ji navýšit přes příplatkové služby které lze dokoupit k programu PLUS nebo MEGA a mít tak až 2GB velkou databázy.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#12 2019-11-08 09:58:39

mischu
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 1

Re: Překročení kapacity databáze

Dobrý den,

Obdržel jsem e-mail upozorňující na dosažení maximální velikosti MySQL databáze:

Vaše databáze mischu1551646561 má velikost 27.12MB a zabírá tedy již více jak 90% maximální možné velikosti 30MB. Pokud tento limit překročí bude do ní zakázán zápis až do jejího pročištění.

Nezapomeňte, že u varianty Endora Plus máte v administraci možnost u dvou zvolených databází navýšit maximalní velikost na 60MB a u varianty MEGA na 150MB. Více info na http://www.endora.cz/vlastnosti

V případě upgradu můžete využít speciální slevový kupón na slevu 30 procent : 30procent.

Je pravděpodobné, že v db jsou uložená některá nepotřebná data (např. různé logy), která budete moci přes phpMyAdmin promazat.

Rád bych tento problém řešil (a databázi pročistil). Jako člověk, který se v databázových věcech moc neorientuje, bych se potřeboval zeptat jak poznám ona "nepotřebná data", která je možné smazat (aby nebyla ovlivněna funkčnost webu, který je na DB navázán - jedná se o WordPress).

Předem děkuji za radu.

Offline

#13 2019-11-08 18:24:46

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Překročení kapacity databáze

Dobrý den, pokud se v této problematice neorientujete, postačí nainstalovat do wordpressu nějaký optimalizační plugin který promazání vykoná za vás a odstraní jen nepotřebné záznamy.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#14 2020-01-03 00:47:18

nikolwettcz
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 1

Re: Překročení kapacity databáze

Dobrý den,
došel mi mail ohledně překročení kapacity na webu. Snažila jsem se smazat co šlo, ale nějak jsem nedokázala přijít na to, kde mohu zkontrolovat aktuální stav. Nyní mi došel email, že se mi doména odstavila a nejde mi se ani na Endoru přihlásit. Mohu se zeptat, co se s tím dá dělat ?
Děkuji za odpověď

Offline

#15 2020-01-04 18:12:42

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Překročení kapacity databáze

Dobrý den, situaci eviduji že řešíte přes emailovou komunikaci, prosím vyčkejte na odpověď.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK