#1 2018-06-15 11:59:07

maxXx
Člen
Registrován: 2010-05-19
Příspěvky: 53
Web

Cloudflare a Endora

Dobrý den,

rád bych vyzkoušel správu DNS záznamů u Cloudflare.
Bude s Endorou spolupracovat korektně? Jde mi o to aby fungovali SSL certifikáty na hlavní doménu i sub-domény - někde jsem četl, že s tím je problém.

Zkoušel to už někdo?

Dále by mě zajímalo jestli lze nějak vyexportovat DNS záznamy z endory, abych je mohl ve stávající formě naimportovat do Cloudflare.

Zatím mám záznamy tyto http://prntscr.com/jvd3pw
Někde to funguje (chrome) někde to hlásí chybu INET_E_REDIRECT_FAILED

Děkuji za odpověď.

Upravil maxXx (2018-06-15 16:47:29)

Offline

#2 2018-06-16 22:12:12

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Cloudflare a Endora

Jednou jsem cloudflare v rýchlosti zkoušel, záznamy si dokázal vyčítat úplně sám (tj A, AAAA, CNAME, MX, TXT u varianty bez www a s www).
Osobně netuším jak funguje jejich překlápění, je tedy možné že ověření při generování certifikátu neproběhne korektně.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2018-06-16 22:57:00

maxXx
Člen
Registrován: 2010-05-19
Příspěvky: 53
Web

Re: Cloudflare a Endora

Dekuji za reakci JF.

Myslím že certifikát se jeví korektně - zkusil jsem wipe a instalaci něčeho čistého (WP) a jeví se to takhle http://prntscr.com/jvrgct

Problém je spíše v tom, že mám prakticky pouze CNAME na srv2 nic více, protože mé DNS záznamy si cloudflare nenatáhl. Tak nevím.
Chtěl jsem jedna ku jedné na cloudflare přepsat default dns zde z endory, ale narazil jsem an to, že některé záznamy mi to nebere.
(typicky CNAME zahlásí, že nemá varianty pro "www", A nelze odeslat s hodntou "*" atd. atd.)
Vůbec nevím jestli tyto záznamy jsou pro DNS důležité, ale rád bych to měl korektně.
//vzcházel jsem pouze z tohoto.
Mít DNS u cloudflare by mi dosti pomohlo hlavně kvůli tomu, že když už budu dělat nějaké opičárny s hostingem a doménou, tak tím neovlivním herní servery a voice služby, které mám na doménu navázány.

Proto ten dotaz ohledně exportu dns záznamů zde z endory. Import cloudflare podporuje.

Děkuji za odpověď.

Offline

#4 2018-06-17 10:19:18

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Cloudflare a Endora

V poslední době se setkávám ze zahraničními službami které hvězdičkový záznam nepodporují protože si myslí že by mohlo dojít k zneužití. Je potřeba pro každou subdoménu kterou užíváte vytvořit vlastní záznam. U vaši domény eviduji že vám chybí záznam pro www. Máte tam jen záznam bez www. Ostatné typy je potřeba přidat manuálně. Jejich služby jsem zkoušel již nějakou dobu zpět, je možné že v mezičasu je poupravili a fungují trochu jinak. Certifikát vystavují přímo oni, je pak potřeba nastavit komunikaci ze serverem endory jestli má být též šifrována nebo se má neplatný certifikát ignorovat a nebo použít jenom http. Export DNS záznamů aktuálně nepodporujeme. Do budoucna když budou důležitější věci dokončené, třeba přidají administrátoři i tuto možnost.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK