#1 2018-06-14 20:03:10

jirkua
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 22

Připojení MySQL v C#

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat co nabízí endora.cz (dále jen "poskytovatel")¹ za služby k MySQL .
Mám totiž udělat aplikaci ve Visual Studiu 2017 s podporou pro MySQL. Narazil jsem na problém že sql.endora.cz:3308 nepodporuje SSL připojení, když jsem tedy vypnul SSL připojení "sslmode = none" pořád vyskakovala chyba:

MySql.Data.MySqlClient.MySqlException: 'Authentication to host 'sql.endora.cz' for user 'jirkua' using method 'mysql_native_password' failed with message: Access denied for user 'jirkua'@'116-209-63-86.gw.cz' (using password: YES)'

Znamená to že mám chybné heslo.

Několikrát jsem si kód překontroloval jestli není chyba na mé straně. Bohužel není.
Při zkoušce na vzdálený přístup jsem si přidal svou IP adresu a vše fungovalo. Jen nevím jak bych to mohl udělat bez limitu na IP adresu.

Můj kód v C#

/*!
 * Přídavek
*/
  // MySql Library
  // using MySql.Data;
  using MySql.Data.MySqlClient;


/*!
 * Kód
*/
var server = "sql.endora.cz";
int port = 3308;
var database = "ftp";
var uid = "jirkua";
var pwd = "******";
Boolean persistsecurityinfo = true;
var sslmode = "none";
string sql = null;
MySqlConnection pripojeni;
            
sql = "server="+server+";port="+port+";database="+database+";uid="+uid+";pwd="+pwd+";persistsecurityinfo="+persistsecurityinfo+";sslmode="+sslmode+";";

pripojeni = new MySqlConnection(sql);
try
{
    pripojeni.Open();
    MessageBox.Show("Připojeno");
    pripojeni.Close();
}
catch (Exception ex)
{
    MessageBox.Show("Chyba");
}

// Copyright 2018 Jirkua

Tudíž abych to shrnul:
    1) Jak povolím aby do mé databáze mohl můj program v C# na všech zařízení bez ohledu na IP adresu ?
    2) Jaké všechny služby nabízí poskytovatel¹ ?

Předem děkuji za Váš čas.
- Jirka

.---------------------------.
|  VĚK:                 16.5  |
|  Photoshop:      10/10  |
|  A.Inteligence:  11/10  |
|  Reklamy:      9.99/10  |
|  HTML:             10/10  |
|  CSS:               10/10  |
|  JavaScript:      10/10  |
|  jQuery:           10/10  |
|  PHP:               10/10  |
|  Laravel:           10/10 |
|  Htaccess:        10/10  |
|  MySQL:           10/10  |
|  Angular:          10/10  |
|  Mat. Design:     9/10  |
|  Shell lang.:       8/10  |
|  Visual Studio:    6/10  |
|  F#:                  6/10  |
|  C#:                 5/10   |
ˇ--------------------------ˇ





The MIT License:

Copyright 2018 Jirkua

Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of this software and associated documentation files (the "Software"), to deal in the Software without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, sublicense, and/or sell copies of the Software, and to permit persons to whom the Software is furnished to do so, subject to the following conditions:

The above copyright notice and this permission notice shall be included in all copies or substantial portions of the Software.

THE SOFTWARE IS PROVIDED "AS IS", WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND, EXPRESS OR IMPLIED, INCLUDING BUT NOT LIMITED TO THE WARRANTIES OF MERCHANTABILITY, FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE AND NONINFRINGEMENT. IN NO EVENT SHALL THE AUTHORS OR COPYRIGHT HOLDERS BE LIABLE FOR ANY CLAIM, DAMAGES OR OTHER LIABILITY, WHETHER IN AN ACTION OF CONTRACT, TORT OR OTHERWISE, ARISING FROM, OUT OF OR IN CONNECTION WITH THE SOFTWARE OR THE USE OR OTHER DEALINGS IN THE SOFTWARE.

Offline

#2 2018-06-15 09:21:42

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Připojení MySQL v C#

Dobrý den, vzdálení přístup do databáze je možný jen z přesně definovaných IP, u programu PLUS 1 IP, u MEGA 5 IP.
Pokud se chcete připájet z vícero adres, doporučuji na komunikaci využít zprostředkovatele = php skript umístěn například na hostingu který u nás máte naprogramován tak aby poskytoval pro vás relevantné odpovědi dle vašich požadavků.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2018-06-15 12:51:29

jirkua
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 22

Re: Připojení MySQL v C#

To je docela hloupé a náročné. Nechápu proč by poskytovatel nemohl udělat účet pro otevřený vzdálený přístup. Všechny hostingy to tak mají.

Offline

#4 2018-06-16 22:09:44

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Připojení MySQL v C#

Tak se to dělá ve všech profi aplikacích. Je hazardování ukládat citlivé přihlašovací udaje přímo v aplikaci.
Samozřejmě pokud vám vyhovuje jiný webhosting, doporučuji vám ho využít.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK