#1 2016-12-02 21:02:06

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Webový FTP klient - po nahrátí souboru hlásí Přístup odepřen

Dobrý den. Na svých stránkách http://czghost.4fan.cz/ jsem si vytvořil dva adresáře, které je možno procházet. Ale pokud odkazuju na nějaký soubor (například obrázek), tak při přístupu na tento obrázek najednou píše "Přístup odepřen". Přitom .htaccess soubor byl nastaven tak, aby procházení adresářů bylo pro danou větev povoleno a žádné nastavení práv jsem do něj nedával sad Při procházení se na soubor dostanu, ale pokud na něj mám odkázat odjinud, najednou to nejde sad Proč? Jak mám povolit odkazování na soubory, například na fórech?


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

#2 2016-12-02 21:04:28

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Re: Webový FTP klient - po nahrátí souboru hlásí Přístup odepřen

Tak teď to funguje, proč to nefungovalo předtím, nevím sad Zvláštní sad Celý se mi to chová nějak divně big_smile

Edit: Tak to zase nefunguje sad Asi to nemá rádo, když se na to snaží dostat zahraniční stránka, nebo já fakt nevim sad Dá se to povolit pro zahraniční diskusní fóra?

Upravil marpolda (2016-12-02 21:08:22)


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

#3 2016-12-02 22:13:10

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,875

Re: Webový FTP klient - po nahrátí souboru hlásí Přístup odepřen

Je možné uviesť príklad odkazu na súbor ktorý vám nefunguje? Ak to nechcete riešiť verejne na fóre, napíšte na info@endora.cz


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#4 2016-12-03 14:14:47

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Re: Webový FTP klient - po nahrátí souboru hlásí Přístup odepřen

Například tento: http://czghost.4fan.cz/share_pics/pictu … r_0000.jpg

Je to obrázek, který jsem chtěl vložit do fóra na http://www.quake3world.com/ - ale tam se nezobrazí, protože je mu odepřen přístup sad Do .htaccess souboru jsem přidal pravidlo Allow from all, když to nechtělo nechat fórum na obrázek přistoupit, ale zjevně to nemá žádný efekt sad Když kliknu na odkaz přímo v adresářové struktuře, tak to funguje, ale jakmile se jej pokusím zobrazit odjinud, nechce se načíst sad Dokonce i odsud se zdá odkaz nedostupný sad

Upravil marpolda (2016-12-03 14:15:31)


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

#5 2016-12-03 16:14:00

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,875

Re: Webový FTP klient - po nahrátí souboru hlásí Přístup odepřen

Blokovanie robí zápis v súbore .htaccess v adresáry web

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} \.(gif|jpe?g?|png)$ [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://czghost\.4fan\.cz [NC]
RewriteRule \.(gif|jpe?g?|png)$ - [F,NC,L]
</IfModule>

Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2016-12-03 17:23:02

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Re: Webový FTP klient - po nahrátí souboru hlásí Přístup odepřen

Takže řešením by bylo pro tyto adresáře RewriteEngine vypnout. To je nastavení, které si zapsal WordPress pro soubory nahrané prostřednictvím vlastní FTP utility do adresáře /wp-content/uploads/ - nevím, proč to blokuje zevnější přístup (asi aby nešly obrázky vyhledat Googlem)... Takže díky smile


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

#7 2016-12-03 18:24:39

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,875

Re: Webový FTP klient - po nahrátí souboru hlásí Přístup odepřen

Riešením je upraviť toto pravidlo aby sa neaplikovalo na daný podadresár. Súbor .htaccess je platný pre daný adresár v ktorom je uložený a všetky jeho podadresáre. Ak v podadresári vytvoríte další súbor .htaccess pravidlá nadradeného adresára zostávajú stále v platnosti.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#8 2016-12-03 20:06:33

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Re: Webový FTP klient - po nahrátí souboru hlásí Přístup odepřen

To vím. Už jsem to vyřešil, pro dané podadresáře (FTP adresáře pro procházení a download) jsem RewriteEngine vypnul, sichr je sichr big_smile big_smile Už to fachá, jak má big_smile Díky big_smile


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK