#1 2015-05-22 12:06:22

golem55
Člen
Registrován: 2013-08-31
Příspěvky: 8

Vlastni proxy pro testovací učely(NA VLASTNÍM WEBU)

Zdravím,
porušují se tím nějak pravidla, pokud chci použít vlastní PHP proxy pouze pro interní testovací učely NA VLASTNÍM WEBU(loopback)?
Tzn. proxy s převzatou adresou serveru Endory, na které je web A umístěn se bude připojovat pouze na tentýž web A (případně na http://www.example.com/, či druhý vlastní web B), připojovat se přes proxy můžu jenom ja (htaccess.: allow from JÁ, deny from all)

Připadá mi totiž, že po chvíli testování se mi vždy na nějakou dobu(dočasně-řádově v minutách) celkově blokuje přístup k webu A (snaha o načítání je, ale skončí to jen na nedonačtené bílě stránce bez jakéhokoliv oznámení. Bez proxy i s proxy i po vymazání cache je to stejné.
Zajímá mne proto, zda je to dočasně blokováno ze strany Endory jako forma upozornění na to, že se to používat nemá, nebo zda se jedná o nějaké preventivní časově omezené automatické blokování.

Opakuji:Tohle proxy není a nebude na tomto hostingu nikdy veřejné a nebude plnit běžné účely.
Díky za odpověď.

Offline

#2 2015-05-23 17:03:07

golem55
Člen
Registrován: 2013-08-31
Příspěvky: 8

Re: Vlastni proxy pro testovací učely(NA VLASTNÍM WEBU)

Žádná reakce?
V tom případě to beru tak, že to byl zbytečný dotaz a že je tento způsob použití zcela vpořádku a žádná pravidla provozu neporušuje.(což si koneckonců i sám myslím)

Offline

#3 2015-05-23 17:34:54

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Vlastni proxy pro testovací učely(NA VLASTNÍM WEBU)

golem55 napsal:

... a žádná pravidla provozu neporušuje.(což si koneckonců i sám myslím)

Bod 4. Podmínek zcela jasně definuje co je zakázáno, písmeno j) pak výslovně zakazuje provoz proxy serveru.
S těmito podmínkami jste souhlasil při registraci.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#4 2015-05-23 21:40:13

golem55
Člen
Registrován: 2013-08-31
Příspěvky: 8

Re: Vlastni proxy pro testovací učely(NA VLASTNÍM WEBU)

Provozem proxy se rozumí jeho klasická funkce - tzn. připojování k cizím serverům. Určitě ne připojování k vlastnímu webu(výslovně)....Takže zas tak jasně to definováno není...

Offline

#5 2015-05-24 08:45:34

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Vlastni proxy pro testovací učely(NA VLASTNÍM WEBU)

Trochu nechápem princíp aby som si vlastným proxy otváral vlastný web na tej samej doméne. To si môžem rovno môj web otvoriť cez milión proxy serverov čo na svete existujú.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2015-05-24 11:09:01

golem55
Člen
Registrován: 2013-08-31
Příspěvky: 8

Re: Vlastni proxy pro testovací učely(NA VLASTNÍM WEBU)

Nechci se připojovat přes cizí proxy. Ty chci právě spolehlivě detekovat.

Za současné situace, kdy X-FORWARDED-FOR zde vrací 2x moji IP jsem detekován jako proxy i já. Pro změnu nechápu zase já, jaký má tohle nastavení na serveru význam.

Svoje proxy si můžu nastavit jak chci - milióny proxy na světě ovšem ne.Navíc je to jednodušší, bezpečnější, bez prodlev a případných blokování ze stran serveru.

Offline

#7 2015-05-24 12:37:06

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Vlastni proxy pro testovací učely(NA VLASTNÍM WEBU)

Je to tým že servery Endory sú spracovávané cez předřazený proxy server. Takéto nastavenie má pre užívateľa omnoho väčšie možnosti. Napríklad možnosť si meniť verziu PHP ktorá má spracovávať dané skripty. Prípadne supercache kde sa obsah stránky cachuje priamo na tento proxy server ako html súbory čo citeľne zrýchli načítavanie stránky, atď.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#8 2015-05-24 15:40:24

golem55
Člen
Registrován: 2013-08-31
Příspěvky: 8

Re: Vlastni proxy pro testovací učely(NA VLASTNÍM WEBU)

Takže REMOTE_ADDRES je ve skutečnosti HTTP_X_REAL_IP?
Ale to nastavení X-FORWARDED-FOR na serveru je určitě špatné. Když už, tak to nemá vracet nic nebo vracet nejvíce jenom jednu moji IP a následně IP (transparent) proxy v pořadí od prvního použitého k poslednímu.

můj web:
--------
základní stav:
REMOTE_ADDRESS = adresa serveru(proxy endory)
X-FORWARDED-FOR = připojené IP ((cizí proxy + 1mojeIP)nebo jen 1mojeIP))+ IP adresy přes které to jde.

Posunuto(aktuální):
HTTP_X_REAL_IP ( převzatá REMOTE_ADDRESS z proxy endory a přiřazeno k REMOTE_ADDRESS webu ) = 1mojeIP (nebo cizího proxy- v tom případě to ale není "real ip")
X-FORWARDED-FOR = (ponechaná zdvojená mojeIP)-proč?, prázdné nebo 1moje IP(pokud jsem připojen přes transparent proxy) +IP adresy přes které to jde).
--------
Nemyslím, že je problém to nastavit,aby to vracelo, co to správně vracet má - musí se to vše jenom posunout "o stupeň výš"(ne jenom jedna položka).Na možnost změny verze PHP a použití zmiňované supercache(pokud ji zde vůbec někdo používá) to přece vliv nemá.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK