#1 2010-10-04 17:29:25

berkas1
Člen
Místo: Brno
Registrován: 2009-12-05
Příspěvky: 605
Web

Re: O Drupalu na endoře

Drupal je open source redakční systém, k jehož přednostem patří jeho modulárnost, rychlost a otevřenost kódu.

Drupal můžete stahovat na této adrese:
http://drupal.org/project/drupal
Český překlad jádra Drupalu je ke stažení zde:
http://drupal.org/project/cs


Jak již bylo naznačeno, Drupal core (základní instalaci) si můžete rozšířit pomocí modulů, které velice jednoduše do drupalu nainstalujete.
Databáze několika tisíc modulů je k dispozici zde:
http://drupal.org/project/Modules

Českou stránku o Drupalu naleznete na adrese http://www.drupal.cz

POKUD NARAZÍTE NA JAKÝKOLIV PROBLÉM S PROVOZEM DRUPALU NA ENDOŘE, NAHLASTE JEJ PROSÍM DO TOHOTO FÓRA. DĚKUJEME!

Funkčnost Drupalu na Endora.cz:
základní instalace (pouze Drupal core) bez problémů

Chyby, se kterými se můžete setkat při používání Drupalu na Endoře

1. Nefunkčnost modulu Upload
   při uploadu se zobrazí chybová hláška "http error 0......"
   řešení: zakoupení PLUS účtu, kde modul funguje (na opravení chyby se pracuje na drupal.org, chyba se projevuje na více serverech (kolize Drupalu s určitým nastavením serveru), zatím neexistuje žádný patch)

2.Nefunkčnost modulu Plugin Manager
   při hledání modulu se vypíše pouze text "Loading...." a nic jiného se neděje
   řešení: zakoupení PLUS účtu, kde modul funguje (na opravení chyby se pracuje na drupal.org, chyba se projevuje na více serverech (kolize Drupalu s určitým nastavením serveru), zatím neexistuje žádný patch)

3.  Nefunkčnost modulu Drush
řešení: není, drush nemůže fungovat, jelikož endora nenabízí SSH přístup

Offline

#2 2010-11-17 23:18:33

berkas1
Člen
Místo: Brno
Registrován: 2009-12-05
Příspěvky: 605
Web

Re: O Drupalu na endoře

aktualizováno, přidán odkaz na českou Drupal komunitu a přidána informace o funkčnosti projektu  Drush

Offline

#3 2010-11-23 23:06:42

thomas
Člen
Registrován: 2010-11-23
Příspěvky: 1

Re: O Drupalu na endoře

http://livestrong.g6.cz/image/tid/1 <- funguje ako ma

http://livestrong.g6.cz/image/tid/2 <- nefunguje (Fatal error: Allowed memory size of 50331648 bytes exhausted (tried to allocate 10964 bytes) in /home/users/thomas/livestrong.g6.cz/web/includes/image.gd.inc on line 190)

Offline

#4 2010-11-24 09:01:46

powery
Člen
Registrován: 2009-08-04
Příspěvky: 193
Web

Re: O Drupalu na endoře

Je potřeba objednat PLUS, pak je po problému

Offline

#5 2010-11-24 09:19:10

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: O Drupalu na endoře

?modul? vyzaduje vice pameti nez je mu prideleno

Offline

#6 2011-11-04 20:57:25

Zion
Člen
Registrován: 2010-08-21
Příspěvky: 15

Re: O Drupalu na endoře

A proc se mi toto deje i unaprosto beznych zasahu v administraci a to dokonce i u core modulu ... vetsinou chybi jen par bajtu.
A pritom jinde ta sama konfigurace drupalu (verze 7) bezi naprosto v pohode pri velikosti pameti pouze 36 MB.

Zda se mi ze web se chova tak jako by melů pouze 24 MB a ne deklarovanych 48 MB :-(


Zion Zangar

Offline

#7 2012-10-29 14:21:58

Skeči
Člen
Registrován: 2011-11-11
Příspěvky: 23

Re: O Drupalu na endoře

Drupalem často spojeného s Endorou se také zabývá web http://www.webdorf.eu. Mohli byste tam najít užitečné informace.

Offline

#8 2013-02-27 12:39:59

TiborTeam
Člen
Registrován: 2012-03-29
Příspěvky: 6

Re: O Drupalu na endoře

Webdorf.eu jede taky na serveru Endora ???
Řeším problém po aktualizaci views v drupalu a jim to vyhazuje stejné chyby !!


    strict warning: Declaration of PhpbbVBridgeApp::authenticate() should be compatible with VBridgeApp::authenticate() in Unknown on line 0.
    strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/users/sketchy/webdorf.eu/web/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
    strict warning: Declaration of content_handler_field::options() should be compatible with views_object::options() in Unknown on line 0.
    strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/users/sketchy/webdorf.eu/web/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 17.
    strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/users/sketchy/webdorf.eu/web/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 17.
    strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in Unknown on line 0.
    strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in Unknown on line 0.
    strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in Unknown on line 0.
    strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/users/sketchy/webdorf.eu/web/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
    strict warning: Declaration of views_handler_field_comment::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in Unknown on line 0.
    strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in Unknown on line 0.
    strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/users/sketchy/webdorf.eu/web/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
    strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/users/sketchy/webdorf.eu/web/sites/all/modules/views/views.module on line 879.

Offline

#9 2013-02-27 19:35:58

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: O Drupalu na endoře

TiborTeam napsal:

Webdorf.eu jede taky na serveru Endora ??? ...

Nerozumím otázce. Pokud máte doménu ve svém účtu, DNS směrováno na Endora, tak na kterém serveru by měl být obsah umístěn?

Verze Drupalu?
Zkuste aktualizovat na verzi 7.20.
Popřípadě si pročíst podporu daného CMS - http://drupal.org/search/site/Non-stati ... cally%20in


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#10 2013-03-04 12:58:26

TiborTeam
Člen
Registrován: 2012-03-29
Příspěvky: 6

Re: O Drupalu na endoře

Verze drupalu je 6.28 .... verze 7.xx zatím není žádoucí dokud se udržuje verze 6.xx
Ale vypadá to, že se nějaká oprava dělala ...

Dík !

Offline

#11 2014-11-08 17:36:16

lebeke
Člen
Registrován: 2014-11-08
Příspěvky: 2

Re: O Drupalu na endoře

Dobrý den,

nastavil jsem dle instalačního pdf drupal ale po zkopírování obsahu na server se mi nevede spustit instalaci
zobrazí se mi stránka
405 Not Allowed
kde dělám chybu
díky

Offline

#12 2014-11-08 17:44:30

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: O Drupalu na endoře

Doména? Pokud se jedná o veterinafenix.cz, tak ta mi funguje. Drupal můžete nainstalovat přímo v přehledu domény jedním kliknutím.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#13 2014-11-08 18:11:15

lebeke
Člen
Registrován: 2014-11-08
Příspěvky: 2

Re: O Drupalu na endoře

Díky za odpověď

Jediný problém který mám je na kupprahu.cz

zkusil jsem wordpres a nefuguje mi login na admin rozhraní
zkusil jsem předělat heslo přes PHP admin - neúspěšný login
zkusil jsem sunlight zase nejde login
zkusil jsem joomal zase stejná chyba 405 Not Allowed
teď tam mám dropal nechám to do zítřka snad se mědění mužíčci vzpamatují a půjde to se dostat do adminu

pokud víte jak to mám opravit a kde tak díky za reply

jo eště mám dotaz k doméně kupprahu.cz - měl jsem ji u forpsi.cz tam jsem si ji chtěl prodloužit ale přišel mi storno email objednávky - může to být způsobeno převzetím domény endora.cz?
musím teď prodlužovat přes endora.cz?

Díky
L.

Upravil lebeke (2014-11-09 01:04:26)

Offline

#14 2021-02-26 17:48:31

kevin00
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-16
Příspěvky: 19

Re: O Drupalu na endoře

Dobrý den,
během instalace obdržím hlášku chybovou hlášku:

"Resolve all issues below to continue the installation. For help configuring your database server, see the installation handbook, or contact your hosting provider. Verze databázového serveru 5.6.45-86.1 je menší než minimální požadovaná verze 5.7.8."

Lze aktualizovat databázi na potřebnou verzi?

Verze Drupalu: 9.1.4

Offline

#15 2021-02-28 21:43:37

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: O Drupalu na endoře

Dobrý den, aktuálně doporučuji instalovat nižší verzi drupalu.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK