#1 2014-09-11 09:22:01

agorian
Člen
Registrován: 2014-09-11
Příspěvky: 1

Záloha FTP a DB kvůli přesunu na nový účet

Zdravím,
Vzhledem k tomu, že chci zpřístupnit jeden web pro administraci jinému uživateli a nechci, aby měl přístup k jiným webům, které mám na hostingu, hledal jsem tady na fóru řešení. Pochopil jsem, že jediná rozumná cesta je vytvořit nový účet, na starém udělat zálohu FTP a DB a tyhle pak na novém účtu importovat. Je i nějaké lepší řešení?

Pokud bych to dělal takto, rád bych se zeptal:
* jak vytvořím zálohu FTP pro pouze jednu doménu? (přes nějaký FTP klient, nebo to jde i přes administraci?)
* jak vytvořím zálohu DB? (momentálně se mi nejde přes MySQL Admina dostat to db word030512507167, chybí tam pak ve výpisu databází)

Děkuji za pomoc
Michal

Offline

#2 2014-09-11 11:26:55

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Záloha FTP a DB kvůli přesunu na nový účet

Záleží co vše chcete aby měl přístupné k "administraci webu".
Domnívám se, že pro Vás bude nejjednodušším řešením vytvořit danému uživateli FTP účet a omezit jej na danou doménu zadáním cesty (jmeno_domeny) při vytváření FTP účtu. Tím bude mít i přístup k logu domény.
Nepředpokládám, že by musel mít nutně přístup k nastavení domény (jako jsou DNS u domén 2.řádu, výpisy chyb, kompletní logy, a další nastavení).

Zálohu FTP je možné si nechat vygenerovat pro danou doménu do složky backup a pak stáhnout na PC, nebo jednoduše vše z domény zkopírovat pomocí FTP klienta.
Heslo pro přístup k databázi naleznete v konfiguračním souboru daného CMS použitého na webu. Nevím jaký to je (neuvedl jste doménu), tak nemohu být konkrétní.
Zálohu dané databáze také můžete získat v části Databáze MySQL u dané databáze ve sloupci záloha a nemusíte ani do phMyAdmina. Nicméně stejně budete muset na nové doméně měnit konfigurační údaje pro připojení a "domovskou" adresu webu.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK