#1 2014-02-03 23:43:45

lmtdr
Člen
Registrován: 2014-02-03
Příspěvky: 2

Nastavení CNAME pro blogspot

Dobrý den,

Omlouvám se, ale jsem trochu zmatený. Mám vytvořený blog od googlu (blogspot) a chci ho přesměrovat na svou doménu druhého řádu. Tedy na blog.lmtdr.cz
Pochopil-li jsem to správně, mám vytvořit nový CNAME záznam a vložit tam informace jako název subdomény a svoje ghs.google.com

To ale když provedu, tak mi systém vypíše chybu: Neplatná hodnota DNS. na konci záznamu musí být tečka

Nevím co dál, můžete mi prosím poradit, kde dělám chybu? Rád bych si svůj blog přesměroval na svoji subdoménu zde u Endory.


Předem děkuji za odpověď a velice chválím a vážím si systému a provedení vašich služeb, jsem Váš spokojený zákazník :)

Offline

#2 2014-02-04 11:11:24

henk
Podpora
Registrován: 2013-10-10
Příspěvky: 99

Re: Nastavení CNAME pro blogspot

Dobrý den,
chápu správně, že doména na Googlu je jiná než na Endoře?
Pokud ano, je třeba přesměrování nastavit na doméně u Googlu. Buď přes DNS či pomocí nějakého php/html/java skriptu. To znamená: nastavení DNS na Endoře nemá vliv na jinou doménu u Googlu.

Offline

#3 2014-02-04 18:29:09

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Nastavení CNAME pro blogspot

lmtdr napsal:

... systém vypíše chybu: Neplatná hodnota DNS. na konci záznamu musí být tečka ...

Pokud tedy systém vypíše, že na konci záznamu musí být tečka tak ji doplňte a zkuste znovu záznam uložit.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#4 2014-02-06 14:47:46

lmtdr
Člen
Registrován: 2014-02-03
Příspěvky: 2

Re: Nastavení CNAME pro blogspot

Pro přesměrování mého blogu na subdoménu zde na endoře musím zadat do nastavení svého blogu na googlu cname, který vytvořím zde na endoře na dns. CNAME se mi nedaří vytvořit, nevím proč. Píši ho správně, ale do DNS se neuloží. Tečku sem zkoušel nacpat snad všude ale bohužel, marně. Potřebuji přidat CNAME záznam, který google rozpozná a přesměruje tak na danou subdoménu můj blog. Je možná i alternativa přes TXT záznam místo CNAME. Ten už se mi zde na endoře podaří vytvořit, bohužel ale google nerozpozná, že takový záznam tu mám založený a odpovídá chybovou hlášku, že nelze autorizovat. Nechápu proč nemůžu založit CNAME záznam. Skoro mám pocit, že je to chyba na straně poskytovatele (endora), nebo se pletu? Jestli si s tím neporadím, tak to vzdávám. Zas takový problém to není, ale rád bych zjistil, jestli dělám opravdu něco špatně já nebo jestli problém není u mě. Díky moc za současné odpovědi smile

Offline

#5 2014-02-06 18:02:45

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Nastavení CNAME pro blogspot

u domény lmtdr.cz sa mi na prvýkrát cez webadmin podarilo pridať vami požadovaný CNAME, chyba preto zrejme nieje v systéme, je možné že ste len niečo zle zadávali


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK