#1 2010-08-06 12:30:01

Sebastián
Člen
Registrován: 2010-08-06
Příspěvky: 12

Re: Zmena zo subdomény na doménu

Zdravím Vás!

S webmi som začiatočník. Vytvoril som si na hostingu Endrora web bežiaci na Joomle. Chcel by som zmeniť adresu zo subdomény: "nieco.6f.sk" na doménu: "nieco.sk".

Išlo by to aj bez toho, že by som musel robiť obsah stránok od znova a pritom by sa v browseri zobrazovala doména namiesto subdomény?
Ak áno, tak prosím o stručný popis bodov činností, ktoré musím vykonať. Nemám na mysli registráciu domény, lebo to je tak jediné čo poznám. Tie body čo by ste mi vymenovali, by som potom niekde naštudoval z externých zdrojov literatúry, aj ak by to bolo trebárs programovanie, aby som to mohol zrealizovať. Ale ak to môžem spraviť sám aj jednoduchšie bez znalostí hlbšieho programovania, tak nebudem proti, ale ak to bude nutnosť tak poštudujem.

Vdaka za prípadné odpovede.

Offline

#2 2010-08-06 14:12:35

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Zmena zo subdomény na doménu

Samozrejme že to možné je. Postupuj nasledovne:
- registruj si požadovanú doménu 2 rádu a nastav k nej DNS na Endora.cz
- pridaj si svoju doménu 2 rádu vo webadmine
- stiahni pôvodný obsah stránky FTP od domény 3 rádu a nakopíruj na doménu 2 rádu. V prípade že stránka nieje kapacitne veľká môžeš použiť toto. Inak môžeš stiahnuť poslednú dennú zálohu stránky.
- v Joomla configuration.php musíš zmeniť tieto premenné $log_path, $tmp_path (odporúčam použiť na úpravu PSPad) na novú cestu k danej doméne, prevažne sa to zmení takto: /home/users/uzivatel/nieco.6f.sk/web/logs na /home/users/uzivatel/nieco.sk/web/logs takže stačí zmeniť len názov domény v tej ceste.
That's ALL - web by ti mal pracovať bez problémov na novej adrese.
Prípadne na doméne 3 rádu si nastav presmerovanie stránky cez .htaccess na doménu 2 rádu.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2010-08-06 15:57:19

Sebastián
Člen
Registrován: 2010-08-06
Příspěvky: 12

Re: Zmena zo subdomény na doménu

Som rád, vdaka za odpoved...

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK