#1 2013-03-25 19:49:36

InTrA
Člen
Registrován: 2013-01-31
Příspěvky: 6

Re: Endora - Moje ID

Dobrý den. Mám u vás s voje webové stránky. Rád bych abyste mi zanechali program lite protože Moje ID zatím nechci neboť mi je 13. Prosím o zanechání programu Lite možná později bych měl zájem o Free. Díky za odpověď.

Offline

#2 2013-03-25 19:55:15

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Endora - Moje ID

Věk není překážkou pro založení mojeID. Nic proti, ale vsadím se, že na FB máte svůj profil založený.

Pokud nechcete mojeID, můžete si zakoupit program Plus na alespoň jedné doméně na účtu a ostatní domény jsou pak převedeny do varianty Free.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2013-03-25 19:58:11

InTrA
Člen
Registrován: 2013-01-31
Příspěvky: 6

Re: Endora - Moje ID

Dobrý den. Ano sice na FB mám založen účet ale to nemění na tom že prostě zatím o služby Free a Plus nemám zájem.
Rád bych byl za Lite. Díky za odpověď

Offline

#4 2013-03-25 20:07:56

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Endora - Moje ID

V tom Vám nikdo nebrání.
Podmínky použití bod 5.

Všechny nové domény založené ve free variantě na účtu, kde jsou pouze domény ve free variantě, jsou regsitrovány s variantou Lite. Všechny tyto účty musí být do 30 dnů od registrace spárovány s mojeID účtem, nebo je třeba mít na účtu alespoń jednu doménu s placenou variantou (Plus/Mega). Účty, které nebudou splňovat jednu z těchto podmínek, poté automaticky zrušeny.

Jasné a srozumitelné formulování podmínek.
Je na Vás co si vyberete.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#5 2013-03-25 20:52:49

TheEilag
Člen
Místo: ČR, Moravskoslezský kraj.
Registrován: 2012-02-27
Příspěvky: 401
Web

Re: Endora - Moje ID

Myslím si že 30 dní je na založení mojeID málo znám jednoho člověka který nemá čas jenom se věnovat Endoře takže si nestihl do 30 dnů založit mojeID. Podle mého názoru by měl mít na to uživatel 60 dní. To si myslím že by bylo lepší.

Offline

#6 2013-03-25 21:07:08

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Endora - Moje ID

Založení mojeID pro přechod z varianty Lite na Free je otázkou 10 minut.

Chcete tím naznačit, že za 30 dní si nikdo nenajde 10 minut času na založení mojeID a jeho spárování s účtem na Endora?


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#7 2013-03-26 12:10:33

TheEilag
Člen
Místo: ČR, Moravskoslezský kraj.
Registrován: 2012-02-27
Příspěvky: 401
Web

Re: Endora - Moje ID

kksmirice napsal:

Chcete tím naznačit, že za 30 dní si nikdo nenajde 10 minut času na založení mojeID a jeho spárování s účtem na Endora?

Ano... Dalo by se to tak říci.

Offline

#8 2013-03-26 14:11:16

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Endora - Moje ID

No ak si niekto nenájde pár minút na to aby vyplnil registračný formulár kde mu prídu dva pin kódy ktoré zadá čo netrvá viac ako 10 minút, tak zrejme o služby zdarma nemá záujem.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2013-03-26 17:45:54

TheEilag
Člen
Místo: ČR, Moravskoslezský kraj.
Registrován: 2012-02-27
Příspěvky: 401
Web

Re: Endora - Moje ID

A jak to by měl udělat uživatel který není pořád u počítače a nebo nemá momentálně přístup k počítači?

Offline

#10 2013-03-26 18:53:18

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: Endora - Moje ID

TheEilag: na spárování účtu s mojeID jak už bylo řečeno je 30 dní.
Nevěřím tomu, že by si za tak dlouhou dobu nenašel někdo pár minut na registraci účtu a spárování.
Pokud v danou dobu nemá přístup k internetu/ počítači doma, tak se vždy těch 10 minut najde, například v práci, ve škole atp.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#11 2013-03-26 21:35:09

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Endora - Moje ID

A čas na založenie účtu na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.endora.cz">www.endora.cz</a><!-- w --> je? Ak máte tento čas tak prečo rovno v ten samý čas neregistrovať aj mojeID? zaberie to len o pár minút viac ako registrácia na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.endora.cz">www.endora.cz</a><!-- w -->


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#12 2013-03-27 03:28:09

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Endora - Moje ID

samozřejmě, že tu budou moderátoři opěvovat jejichID. Je to jejich výmysl, jistě za to dostali dobře zaplaceno, takže koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Jinak je samozřejmě nesmysl, že si někdo nenajde čas. Jen prostě nikdo nechce o další spamy v mailu víc. Mám na to skvělé řešení. Nevyplňovat reálné údaje a pro registrace kdekoli nepoužívat email, který používáte běžně. Stačí vám Pin1 a Pin2. Takže vám možná přijde nějaká otravná sms nebo vám zavolá otravný obchoďák prodávající nějaký nesmysl, ale to riziko je menší než to že vám budou chodit další spamy do mailu - o moc víc spamů. Nechte Endoru trochu vydělat, když se jí zřejmě nevyplácí PLUS/MEGA balíčky.


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#13 2013-03-27 07:46:46

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Endora - Moje ID

k4m1l napsal:

samozřejmě, že tu budou moderátoři opěvovat jejichID. Je to jejich výmysl, jistě za to dostali dobře zaplaceno, takže koho chleba jíš, toho píseň zpívej. ...

Trochu mimo mísu.
Unikají Vám souvislosti, proč Endora přistoupila k tomuto kroku. Také si Vás dovolím upozornit, že mojeID není produktem Endora.cz, ale společnosti CZ.NIC.

k4m1l napsal:

... Nechte Endoru trochu vydělat, když se jí zřejmě nevyplácí PLUS/MEGA balíčky.

Pokud si pozorně pročtete podmínky na mojeID, zjistíte tam, že tyto služby Endora platí. Je tedy čirý nesmysl, myslet si, že na této službě Endora vydělává.

Z Vašich poznámek k mojeID je patrné, že jste vůbec nečetl podmínky používání této služby. Pokud chcete někoho kritizovat, měl by jste si opatřit relevantní údaje k celé záležitosti.

Jak jsem již zde několikráte uváděl, Endora všem uživatelům dává možnost volby. MojeID není povinné. Povinnost je uvedení relevantních údajů k danému kontaktu.
V praxi to znamená, že buď budete mít na daném účtu zakoupen program Plus či Mega, nebo účet bude spárován s mojeID.
Jednoduché a srozumitelné, že? Je na každém uživateli jakou si zvolí variantu.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#14 2013-03-27 10:41:18

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Endora - Moje ID

A ak vám nevyhovuje ani jedna varianta, tak nikoho nedržíme aby si zvolil iný webhosting. Možností k výberu je na svete naozaj veľa.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#15 2013-03-27 12:17:47

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Endora - Moje ID

1000 Kč ročně za to že dostanete všechna data která se dají zpeněžit...
Nehledě na Motivační program, díky kterému můžete vydělat až 1 000 000 Kč (slovy jeden milion korun českých) ročně. Takže kdo tu má špatné informace? big_smile


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#16 2013-03-27 19:42:11

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Endora - Moje ID

Teraz nejak nechápem vašej odpovedi, aké data? aký motivačný program?

Ročne si zarobím tak max 200.000 Kč a to si to musím i odmakať v práci po 8 hodín denne a nie sedením na stoličke, ale v pohybe na pracovisku a manuálne.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#17 2013-03-27 20:19:15

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Endora - Moje ID

Tak si tentokrát vy přečtěte informace na stránkách mojeid.cz a nesnažte se mě opravovat, když nemáte správné informace.

Edit.: Zjednoduším vám to http://www.mojeid.cz/files/mojeid/mojeI ... u-2013.pdf
bod 6. Nebojte není to dlouhé ani složité.

A tady http://www.mojeid.cz/page/801/varianty-sluzby-mojeid/ je vidět kolik zaplatíte a co dostáváte - tedy všechny údaje o uživatelích kteří se přes vás zaregistrují, případně přihlásí.

No a z toho logicky vyplývá - nárazové nasazaení vašehoID v tomhle měřítku vám muselo přinést vysoký zisk už jen z motivačního programu. Osobní údaje ke kterým máte přístup vám jistě vynášejí pravidelně vysoké částky - newslettery  a další formy spamu, pardon, marketingu.

Nic proti tomu, jen by bylo dobré nebalamutit uživatele a necpat jim do hlavy, že z toho nic nemáte. I když vy coby moderátoři třeba ne, ale projekt určitě ano.

edit2: Byl bych rád kdyby se pan/paní/to kksmirice vyjádřil/a/o k tomu co napsal/a/o. Protože vidím určitý rozpor v tom čím se mě pokusil setřít a tím co si lze veřejně dohledat.


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#18 2013-03-27 22:54:30

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Endora - Moje ID

O tomto motivačnom programe som nevedeľ keďže niesom firma ktorá žiadala o prístup a možnosť zakladať účty mojeID. Samozrejme registráciu môžete vykonať priamo cez stránky <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.mojeID.cz">www.mojeID.cz</a><!-- w --> čím nevzniká nárok na odmenu žiadnej firme ktorá vám službu mojeID ponúka.

Endora čo viem má ten obmedzený balíček, tj môžeme získať len informácie ktoré požadujeme, ale musí ich užívateľ potvrdiť že ich chce poskytnúť Endore. Ako viem tak sa momentálne nepožadujú žiadne informácie, len chceme vedieť že ste overený užívateľ mojeID, o ostatné údaje nemáme záujem, niesú pre nás postatné. V prípade že by niektorý užívateľ porušoval zákon tak tieto informácie si následne od mojeID vyžiada priamo súd.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#19 2013-03-27 23:40:29

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Endora - Moje ID

pokud máte omezený balíček, tak za něj, ale zase nic neplatíte big_smile Myslím, že pokud nejste informován, měl byste se po informacích pídit. A co se informací které si nechává endora týče. Radši bych pomlčel big_smile

Tím nechci říct, že mám problém s tím, že si necháváte informace, jistě to máte v licenčních podmínkách podchycené. Ani mi nevadí, že dostáváte peníze za vašeID. Nějakou dobu už se v oboru taky pohybuji a vím jak to chodí, dělá to každý. Jen by bylo dobré to uživatelům nezamlčovat.


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#20 2013-03-28 10:44:37

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Endora - Moje ID

My rádcovia nie sme vlastníci Endory, takže nemusíme o týchto veciach vedieť. Vie o nich majiteľ ktorý služby pre endoru spravuje a zriaďuje. Endora využíva služieb mojeID, nie my rádcovia, takže to nieje informácia určená pre nás aby sme o nej boli povinne informovaný. Ak máte svoje stránky, tiež sa môžete napojiť na mojeID a zarábať na motivačnom programom milión ročne.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#21 2013-03-28 12:44:02

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Endora - Moje ID

kksmirice napsal:
k4m1l napsal:

samozřejmě, že tu budou moderátoři opěvovat jejichID. Je to jejich výmysl, jistě za to dostali dobře zaplaceno, takže koho chleba jíš, toho píseň zpívej. ...

Trochu mimo mísu.
Unikají Vám souvislosti, proč Endora přistoupila k tomuto kroku. Také si Vás dovolím upozornit, že mojeID není produktem Endora.cz, ale společnosti CZ.NIC.

k4m1l napsal:

... Nechte Endoru trochu vydělat, když se jí zřejmě nevyplácí PLUS/MEGA balíčky.

Pokud si pozorně pročtete podmínky na mojeID, zjistíte tam, že tyto služby Endora platí. Je tedy čirý nesmysl, myslet si, že na této službě Endora vydělává.

Z Vašich poznámek k mojeID je patrné, že jste vůbec nečetl podmínky používání této služby. Pokud chcete někoho kritizovat, měl by jste si opatřit relevantní údaje k celé záležitosti.

Jak jsem již zde několikráte uváděl, Endora všem uživatelům dává možnost volby. MojeID není povinné. Povinnost je uvedení relevantních údajů k danému kontaktu.
V praxi to znamená, že buď budete mít na daném účtu zakoupen program Plus či Mega, nebo účet bude spárován s mojeID.
Jednoduché a srozumitelné, že? Je na každém uživateli jakou si zvolí variantu.

škoda, že rádcové nemusí mít informace...


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#22 2013-03-28 22:01:58

TheEilag
Člen
Místo: ČR, Moravskoslezský kraj.
Registrován: 2012-02-27
Příspěvky: 401
Web

Re: Endora - Moje ID

Čas na zakládání mojeID účtu nemusí mít vždy. Protože tady můžu dát příklad že admin nemá čas se věnovat druhé službě. Je to stejné. Protože když admin nemá čas na druhou službu tak další nemusí mít čas na zakládání mojeID účtu. Na jednu stranu jim mojeID vnucujete protože po 30ti dnech jim smažete nebo odstavíte doménu. Je zbytečné je nutit do zakládání mojeID účtu když mají v programu Lite omezený prostor.

Offline

#23 2013-03-28 22:08:54

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Endora - Moje ID

Tí ktorý si založili účet pred 31.12.2012 si ho nemusia spárovať, zostáva im v programe LITE. Ostatný ktorý si ho založili po 01.01.2013 už spárovanie vykonať musia, prípadne nemusia ak si aktivujú napr na jednej doméne program PLUS.

Ako tu už bolo rozoberané, zavedenie mojeID bolo nutnosťou, aby sme užívateľov čiastočne overili, keďže pred tým boli služby Endory zneužívané na porušovanie zákona. Keďže sme nemohli tým pádom identifikovať previnilca aby sa s ním mohla porozprávala polícia osobne tak to prišlo až to tak vysokého štádia že bolo už nutné zaviesť službu mojeID.

Endora nechce týmto obmedzovať ľudí, len chce zabrániť zneužívaniu bezplatných služieb ľuďom čo chcú zámerne porušovať zákon. Nech si takéto porušovanie robia na vlastných serveroch a tiež nesú za to zodpovednosť a neskrývajú za druhého.

Istotne ani vám by nebolo jedno keby niekto koná protiprávne a neodnesie si to ale vina padne na vás a odskáčete si to za iného v plnej miere.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#24 2013-03-28 22:18:39

TheEilag
Člen
Místo: ČR, Moravskoslezský kraj.
Registrován: 2012-02-27
Příspěvky: 401
Web

Re: Endora - Moje ID

30 dní je málo pro některé uživatelé kteří nemají přístup k počítači a mobil s Androidem nemají.

Offline

#25 2013-03-28 22:21:19

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Endora - Moje ID

TheEilag napsal:

30 dní je málo pro některé uživatelé kteří nemají přístup k počítači a mobil s Androidem nemají.

Osobne s tým nesúhlasím, lebo ten kto chce tvoriť webstránky tak prístup k internetu musí mať, tak isto ako i čas na tvorenie a doplňanie obsahu na stránky. Ak tento čas a internet dotyčný nemá, tak načo chce tvoriť stránky? Toto si potom navzájom odporuje. Tj to samé ako by niekto tvrdil že jedna sa rovná tri.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK