#1 2013-01-24 09:44:55

ross01
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-20
Příspěvky: 1

Re: Překročení povoleného limitu databáze

Dobrý den,

stala se mi nemilá věc, překročil jsem povolený limit databáze a nevím si rady, jak ji promazat. Hledal jsem zde na fóru nejaký návod, ale nic jsem nenašel.

Moc bych prosil o pomoc nebo radu, návod, jak to opravím. Přiznám se, že s MySQL ještě moc neumím pracovat.

Moc Vám děkuji za pomoc

Přišel mi následující text e-mailu:
Vaše databáze joom030612687037 má velikost 39.89MB a překročila tak povolený limit 30MB. Z tohoto důvodu do ní byl zakázán zápis (INSERT,CREATE). Zápis bude automaticky (cca do 4 hodin) opět povolen, jakmile její velikost klesne pod uvedených 30MB.

Nezapomeňte, že u varianty Endora Plus máte v administraci možnost u dvou zvolených databází navýšit maximalní velikost na 60MB a u varianty MEGA na 150MB. Více info na http://www.endora.cz/vlastnosti

Je pravděpodobné, že v db jsou uložená některá nepotřebná data (např. různé logy), která budete moci přes phpMyAdmin promazat.

Offline

#2 2013-01-24 15:40:53

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: Překročení povoleného limitu databáze

Nepotřebné tabulky můžete promazat, nevím jaké tam máte tudíž ani nemůžu poradit, jaké smazat, v databázi je většinou uložených několik souborů cache, která zabírají plno místa a nejsou potřebná k ničemu, mělo by vám pomoct promazat tabulku cache_form, to by mělo vyčistit přibližně 10-30 Mb, podle dat v ní uložených.
Také můžete dál zkusit zaškrtnout všechny tabulky a vybrat optimalizovat.
Podobných témat se zde na fóru řešilo několikrát již docela hodně, tak se můžete zkusit podívat  wink


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#3 2013-01-24 22:59:38

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Překročení povoleného limitu databáze

Odpovedané cez mail.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#4 2013-02-25 11:36:32

zvarl7am
Endora uživatel
Registrován: 2011-01-25
Příspěvky: 9

Re: Překročení povoleného limitu databáze

Zdravíčko,

měl jsem úplně stejný problém, který jsem sice už vyřešil, ale zajímalo by mě, jestli někdo neví, jak k tomu vůbec mohlo dojít. Na doméně (ecliptica.4fan.cz) nám běží smf fórum, kde máme celkem dost textů a různých serepetiček - přesto tabulka messages nemá víc jak šest mega, zatímco log_errors měla dneska ráno pro mě naprosto nepředstavitelných 31. Stalo se někdy někomu něco podobného? Ještě včera jsem do webadminu koukal a žádnou anomálii jsem nepostřehl, takže to takhle muselo nakynout během včerejška.

Tu tabulku jsem si před vyprázdněním stáhnul, takže ji ještě prolezu a možná tam něco najdu, ale v texťáku to není nejpříjemnější čtení a nic lepšího na to nemám smile

Za jakýkoliv tip díky předem, mojí zvědavosti bude stačit i málo.

Offline

#5 2013-08-26 22:44:41

mirekle
Člen
Registrován: 2012-07-29
Příspěvky: 26
Web

Re: Překročení povoleného limitu databáze

Trade napsal:

Nepotřebné tabulky můžete promazat, nevím jaké tam máte tudíž ani nemůžu poradit, jaké smazat, v databázi je většinou uložených několik souborů cache, která zabírají plno místa a nejsou potřebná k ničemu, mělo by vám pomoct promazat tabulku cache_form, to by mělo vyčistit přibližně 10-30 Mb, podle dat v ní uložených.
Také můžete dál zkusit zaškrtnout všechny tabulky a vybrat optimalizovat.
Podobných témat se zde na fóru řešilo několikrát již docela hodně, tak se můžete zkusit podívat  wink

Nejsem si jist, zda mám tento druh potíží s DB, ale přijde mi, podle toho, jak posledních pár dní sleduji využití v procentech DB, že to stoupá neúměrně tomu, kolik aktivit na webu dělám. Ubral jsem několik příspěvků a přidal pár (8) fotek a dvě galerie po cca 5 fotkách odstranil. Během víkendu stouplo využití z 53% na 56% u limitu 60Mb. Lze k jednomu webu připojit i další DB a mít jich několik? Asi hloupá otázka?!
www.fotomirekle.cz
Uvažuji o programu Plus (nyní na zkoušku), ale využití prostoru pro web je jen pár procent, tak mi to přijde neadekvátní.


Žiji, abych zjistil jaké to je žít. Fotografie mi usnadňuje dívat se na svět objektivněji a prožít každý okamžik naplno.

Offline

#6 2013-08-27 11:09:01

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Překročení povoleného limitu databáze

@zvarl7am nelogujte si chyby, na toto je možné si zapnúť logovanie priamo na servery, takéto logovanie dokáže databázu zaplniť i za pár minút a kým si to všimnete bude stránka nedostupná lebo nebude môcť pracovať korektne z databázou


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2013-08-27 11:14:57

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Překročení povoleného limitu databáze

@mirekle
- spojenie viacerých databázy je možné, stačí si len preprogramovať WordPress aby vedel čo a s ktorej databázy má čítať
- pozeral som do vašej databázy a v tabuľke wp_options máte takmer 40 tisíc záznamov o kapacite 30 MB, akoby ste vo WP mali tisícky doplnkov nainštalovaných, respektívne pár a majú nenormálne zložité nastavenia keď toľko riadkov zaberajú


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#8 2013-08-27 19:25:37

mirekle
Člen
Registrován: 2012-07-29
Příspěvky: 26
Web

Re: Překročení povoleného limitu databáze

Díky za odpověď. Jen netuším jak s tím dál naložit. Či mám nějak opravovat soubor, nebo jak postupovat. Chápu to tak, že pokud "zmizí" těch 40 tisíc řádků bude místa v DB dostatek. Můžete mi nějak poradit jak to řešit - postup. Zda najmout někoho, kdo se v tom vyzná... ? Nejsem si jist, zda jsem schopen se do DB vůbec podívat a nepoškodit soubory.


Žiji, abych zjistil jaké to je žít. Fotografie mi usnadňuje dívat se na svět objektivněji a prožít každý okamžik naplno.

Offline

#9 2013-08-27 19:53:22

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Překročení povoleného limitu databáze


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#10 2013-08-27 22:22:35

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Překročení povoleného limitu databáze

@kksmirice u jeho prípadu je zaplnená tabuľka wp_options - do tejto sa mi zdá že si wordpress a prípadne jeho doplnky (pluginy) ukladajú svoje nastavenia. Ja osobne s WordPressom nepracujem, ale i tak mi je divné že práve táto tabuľka je tak objemná.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#11 2013-08-27 22:29:39

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Překročení povoleného limitu databáze

Také moc WP nepoužívám, nicméně např. poslední odkaz

Later in the day, when that cron task ran, it removed all the expired transients from my wp-options table, and at midnight, when my system cron task ran to optimize my DB tables, the table shrunk down to the size it should be. If you so wanted, you could add the optimize operation to the above, but I figure it’s not that big of a deal once things are under control. As always, back up your DB and any files you modify before implementing changes. If you have access to a mysql console, you can also try the query out by doing something like:

SELECT option_name FROM wp_options WHERE option_name LIKE '_transient_timeout%' AND option_value < now();

You’ll want to change “wp_options” if you have a different prefix set for wordpress. Theoretically, that query should show you all your expired transients.

Také netuším proč je to u WP takto řešeno, že se cache ukládá do tabulky options


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#12 2013-08-28 09:32:13

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: Překročení povoleného limitu databáze

Jak už jste psal výše, jestli by bylo možné napojit WordPress na více databází, tak by to možná mělo být možné pomocí pluginu http://premium.wpmudev.org/project/multi-db/ - plugin je placený. Plugin jsem netestoval, protože s aplikací WordPress zase tak moc nepracuji. Potom by to mělo být možné pomocí úpravy zdrojového kódu.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#13 2013-08-28 09:57:00

mirekle
Člen
Registrován: 2012-07-29
Příspěvky: 26
Web

Re: Překročení povoleného limitu databáze

Děkuje všem za reakce a odpovědi, pokusím se s tím něco udělat.


Žiji, abych zjistil jaké to je žít. Fotografie mi usnadňuje dívat se na svět objektivněji a prožít každý okamžik naplno.

Offline

#14 2013-08-28 21:35:58

mirekle
Člen
Registrován: 2012-07-29
Příspěvky: 26
Web

Re: Překročení povoleného limitu databáze

Díky za názor - informaci, jen mi není jasné a nepodařilo se mi to tu nikde najít jak to laicky "vyčistit". Popřípadě co nastavit, aby se to dál neopakovalo.


Žiji, abych zjistil jaké to je žít. Fotografie mi usnadňuje dívat se na svět objektivněji a prožít každý okamžik naplno.

Offline

#15 2013-08-30 16:34:52

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Překročení povoleného limitu databáze

http://wordpress.org/plugins/hyperdb/ řešení zdarma, přímo od wordpressu. Rozloží zátěž do více DB. Ale je směšné dělit to po 30 MB. Pokud máte nízkou návštěvnost, doporučuji nějakou souborovou databázi. Třeba SQLite. Na endoře rozdíl v rychlosti nepoznáte a velikost databáze bude omezená jen prostorem v FTP.

Upravil k4m1l (2013-08-30 16:35:29)


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#16 2013-09-02 09:52:35

mirekle
Člen
Registrován: 2012-07-29
Příspěvky: 26
Web

Re: Překročení povoleného limitu databáze

Tak jsem si aktivoval na rok program Plus, kde DB 60MB. Pozoruji co to bude dělat a za 6 dní po přidání pouze 3 ks foto (nic víc), poskočila databáze o 1%. Pokud by to stoupalo touhle rychlostí jsem na 100% za pár týdnů. Díval jsem se na další odpovědi a možnosti a nemám v úmyslu připojovat další DB, když to není standard. Pokud někdo můžete pomoci či poradit, jak bezpečně opravit nastavení, prosím ozvěte se mi.

Díky

Mirek


Žiji, abych zjistil jaké to je žít. Fotografie mi usnadňuje dívat se na svět objektivněji a prožít každý okamžik naplno.

Offline

#17 2013-09-03 04:24:26

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Překročení povoleného limitu databáze

jaké pluginy používáte na cache? V nové verzi wordpressu jsou trochu změny ve verzování postů, ale měly by být k lepšímu. Tenhle nárůst databáze jsem už zažil, když klient vkládal do postů fotky přes schránku, takže se všechny obrázky ukládaly do databáze a ta pak šíleně rostla. Cache by se za normálního stavu do databáze ukládat neměla. Právě proto je to cache, aby PHP nemuselo lovit data z DB. Doporučuji použít nějaký cache plugin a promazat staré verze příspěvků, tím by se mělo databázi dost odlehčit.


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK