#1 2013-01-17 17:44:57

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Stylesheet

Zdravím,

chvíli mi trvalo, než mi došlo, proč u mého předchozího příspěvku nevidím žádné odpovědi. Nedošlo mi totiž, že word nejspíše nepoužívá CSS. Existuje nějaký jiný způsob, jak editor zabudovaný ve wordpressu obohatit? Ideální by bylo přidat nějaký český stylesheet do souboru style.css, abych mohl psát tak, jak se v česku má (první řádek odsazený více, než zbytek odstavce). Žádný plugin jsem na to nenalezl, tak ještě jednou odesílám na fórum endoru částečný spam big_smile

S pozdravem,
Karel


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#2 2013-01-17 18:02:08

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Stylesheet

Problému rozumím pouze částečně, takže nedokážu dát úplnou odpověď, ale vyzkoušejte Texy!. Těžko naleznete něco lepšího, perfektně rozumí češtině. Ostatně napsal to čech. smile


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2013-01-17 18:30:05

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Stylesheet

Největší problém...
Odsazení prvního řádku v odstavci (openoffice), je zde také zakroužkovaná nabídka, v které si mohu vlastní style vytvořit:
openoffice.jpg
Totéž ve Wordpressu:
wordpressf.jpg
V openoffice je možné si vyrobit vlastní style pomocí zabudovaného editoru. Pak by se mi administroval web úplně nejlépe. Tohle je nabídka, kterou mám na mysli:
201301151703vytvoitnovp.jpg

Ve wordpressu tuto možnost vůbec nevidím a při vložení z wordu se to jaksi zruší. Velmi by mi to zjednodušilo práci na nové Lucerně smile


Karel


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#4 2013-01-17 18:35:04

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Stylesheet

Pokud Vám jde pouze o odsazení prvního řádku odstavce v příspěvku, pak postačuje upravit příslušnou třídu v souboru style.css daného stylu.
Např.:
najděte:

.entry-content,
.entry-summary {
	padding: 1.625em 0 0;
}

nahraďte:

.entry-content,
.entry-summary {
	text-indent: 5%;
	padding: 1.625em 0 0;
}

Hodnotu odsazení (5%) nastavte dle Vaší konkrétní potřeby.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#5 2013-01-17 19:10:50

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Stylesheet

Chtěl jsem tam dát původně více věcí, ale ty lze v tomto editoru nastavit a nehodlám je až tak používat...
Zde je text, na kterém jsem to zkoušel. Odsadilo se mi to od konce.
http://www.zlatalucerna.8u.cz/autor/

Integroval jsem kód správně?
koprovno.jpg


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#6 2013-01-17 19:19:53

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Stylesheet

Změna není provedena na webu

.entry-content,
.entry-summary {
	padding: 1.625em 0 0;
}
.entry-content h1,
.entry-content h2,
.comment-content h1,
.comment-content h2 {
	color: #000;
	font-weight: bold;
	margin: 0 0 .8125em;
}

Vy máte na webu použito css z CHILD-STYLES, nikoliv TWENTYELEvEN


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#7 2013-01-17 19:22:46

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Stylesheet

Kopírování z Wordu byl vždy problém. Dá se to nějak takto obejít pomocí CSS, ale to není čistý způsob. Existují na to nástroje jako například http://wordpress.org/extend/plugins/post-office/. To si myslím, že je lepší cesta...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#8 2013-01-17 19:34:33

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Stylesheet

Z Vašeho příspěvku jsem pochopil, že Vám jde pouze o odsazení odstavce.
Pokud chcete zachovávat i ostatní vlastnosti převáděného textu, tak nabízené řešení Martina je vhodné. Pouze musíte všechny soubory starších verzí MSO převést minimálně do verze MSO 2007 (Please note: * Do not use older Office files, they will not work (since they are not ZIP files).).


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#9 2013-01-17 19:39:12

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Stylesheet

Já věděl, že my tam jeden z těch pluginů dělá "bordel". Původně jsem ho stahoval z jiného důvodu a pak jsem zjistil, že my zjednodušuje šablonu. Jak vidím, tak úplně měním... smazán smile
Vložení z Wordu mi příliš nevyhovuje, neboť se chci nutnosti tohoto programu zbavit. Administraci to totiž dělá delší, kdy musím mít otevřeno několik záložek, několik oken a ještě se starat o správné vložení obrázků.

Oběma velice děkuji a doufám, že se tu v brzké době s nějakým "originálním" a neobvyklým dotazem nezjevím znovu  lol  lol  lol  lol  lol  lol


Karel


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#10 2013-01-22 00:26:49

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Stylesheet

Mě na linuxu ve Firefoxu jde v editoru normálně použít tabulátor pro formátování. Jinak bych zkusil z wordu nebo OO exportovat jako HTML a to vložit. Sice je to prasáckej kód, ale kdo to dneska řeší. Chybně ti to určitě neudělá.


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#11 2013-01-22 21:19:10

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Stylesheet

k4m1l napsal:

Mě na linuxu ve Firefoxu jde v editoru normálně použít tabulátor pro formátování. Jinak bych zkusil z wordu nebo OO exportovat jako HTML a to vložit. Sice je to prasáckej kód, ale kdo to dneska řeší. Chybně ti to určitě neudělá.

Nevím kde je to uložený, ani kam to přesně vložit. Jestli to ale jde původním způsobem, tak mě to zajímá.


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#12 2013-01-22 23:25:46

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Stylesheet

No vloží se to normálně jako stránka/příspěvek, jen se v pravo nahoře klikne na záložku "text/html" a vloží se to tam.
No a dokumenty snad jako html uložit umíš ne?


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK