#1 2013-01-03 21:52:16

jimorg
Člen
Registrován: 2013-01-03
Příspěvky: 4

Re: Smazání stránek

Naskytl se mi problém, že jsem včera pracoval na svých stránkách a dnes, když jsem je chtěl odprezentovat, tak se mi objevila nová neporušená začátečnická šablona. Jak jsem se díval tady na forum, byl tady podobný problém zaznamenán. Stalo se to k vůli aktualizace Wordpressu.  Je možné, že jsem to také omylem udělal, aniž bych si to uvědomil, proto se ptám, zda je možné nějak získat zpět ztracený obsah nebo je budu muset dělat znova. Jedná se o stránky novypokus.8u.cz, které sloužily pouze jako práce do IVT, nicméně by mi to ušetřilo spoustu práce, kdyby se daly nějak vrátit.
Děkuji Jimorg.

Offline

#2 2013-01-03 22:11:40

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Smazání stránek

Nějak nechápu co vlastně požadujete?
Co mám rozumět pod pojmem "ztracený obsah"? Jedná se o data na FTP, data v databázi?

Pokud se jedná o šablonu webu, pak ji zajisté musíte mít v administraci Vašeho WP možnost nastavit.
Pokud se jedná o databázi, pak máte k dispozici zálohy této databáze ve Vašem administračním rozhraní Endora.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2013-01-03 23:08:30

jimorg
Člen
Registrován: 2013-01-03
Příspěvky: 4

Re: Smazání stránek

Ano, jedná se o data v databázi, veškeré obrázky, texty, příspěvky, struktura stránek, vše je pryč... V databázi vidím přihlášení, kdy jsem ty stránky dělal, nicméně potřebuji poradit, jak bych je mohl obnovit. Myslím, jak bych mohl znovu obnovit stránky, které se mi dneska ráno nezobrazily a místo nich jsem viděl úvod stránek od endory - tím myslím : "Toto je první cvičný příspěvek", "Můj první web" atd...

Offline

#4 2013-01-03 23:14:42

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Smazání stránek

No trošku zmatek...

jimorg napsal:

Ano, jedná se o data v databázi, veškeré obrázky, texty, příspěvky, struktura stránek, ...

Obrázky jsou uloženy na FTP, ostatní v databázi.

Zálohu databáze najdete v administračním rozhraní Zálohy -> Záloha MySQL -> vybrat databázi -> vybrat datum - soubor bude stažen na PC.

Co jste vlastně provedl?
Vy jste znovu provedl instalaci pomocí aplikací Endora? Pokud ano, pak "stará" data budete mít na FTP ve složce web.backup.xxxxxxxxxxx (xxxx - je datum a čas zálohy webu).


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#5 2013-01-03 23:38:57

jimorg
Člen
Registrován: 2013-01-03
Příspěvky: 4

Re: Smazání stránek

No, myslím, že ano, znovu jsem provedl instalaci wordpressu a tím se mi nejspíše vymazaly mé původní data(stránky).
Zálohy jsem našel, ovšem web jsem dodělával až kolem 19:00, což zalohované být ani nemůže. Potřeboval bych opravdu navést, zda je možná nějaká jednoduchá cesta, jak se vrátit na poslední odhlášení ze stránek dejme tomu. Prostě vrátit se krok před instalaci aplikace z endory.

Offline

#6 2013-01-03 23:40:39

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Smazání stránek

Pokud jste to přepsal a není záloha, tak pravděpodobně není žádná šance jak to vrátit...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#7 2013-01-03 23:48:40

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Smazání stránek

Pokud jste provedl instalaci WP pomocí aplikací Endora, pak záloha webu existuje ve výše zmiňovaném adresáři. Databáze také ve Vašem účtu zůstává (pokud jste ji nevymazal ručně).

Když najdete patřičnou zálohu (v rootu domény na FTP) a databázi, pak máte vyhráno. Stačí nakopírovat zpět data ze zálohy a web je tak jak byl předtím.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#8 2013-01-04 00:13:50

jimorg
Člen
Registrován: 2013-01-03
Příspěvky: 4

Re: Smazání stránek

Nic jsem ručně nevymazal ... Ale stále moc nevím kde mám hledat a co přesně udělat, mohl byste mě prosím podrobněji navést? Co jsem se díval, tak v rootu jsou některé zálohy odpovídající času, kdy jsem s prací končil, ale potřeboval bych navést krok od kroku, pokud by to bylo možné ...

Offline

#9 2013-01-04 07:28:23

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Smazání stránek

Předpokládám, že obsah stávajícího webu nepotřebujete. Smažte jej - složka /web/.

Přejděte do WebFTP, otevřete složku domény. Označte celou složku odpovídající zálohy, kterou chcete obnovit. V pravém menu stiskněte "Kopírovat", nastavte cílovou složku /jmeno_domeny/web, nastavte (resp. vymažte) cílové jméno, stiskněte volbu provedení (odeslat). WebFTP překopíruje obsah ze zálohy na web.

Prohlédněte si obsah webu ve Vašem prohlížeči a pokud jste s výsledkem spokojen a je to co jste potřeboval, máte hotovo.

Dále můžete v administračním rozhraní vymazat všechny nepotřebné databáze - vybírejte pečlivě!

Velice vřele doporučuji provádět vlastní zálohy, jak FTP tak i databáze. Nespoléhejte se na kohokoliv jiného!


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#10 2013-01-04 13:45:18

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Smazání stránek

Na doméne novypokus.8u.cz som vám prekopíroval súbory. Zabralo mi to 2 minúty.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK