#26 2012-12-07 20:12:59

aigidios
Člen
Registrován: 2011-12-06
Příspěvky: 71

Re: Můj názor

radši bych dal číslo občasnského průkazu nebo tak něco, myslím, že se to tam bude brzo bourat  big_smile

Offline

#27 2012-12-07 20:18:16

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

Vláda chce, aby se lidé stěhovali za prací, ale byrokratické překážky se změnou adresy neusnadní.

Pro státní úřady, už by měli "teoreticky" fungovat základní registry ale soukromé subjekty do nich nepustí, aby přestěhovaný nemusel obíhat všechny svoje věřitele extra.

Každá úřednice má dnes v kanclu počítač, ale poslat email kolegyni na jiném úřadě, aby poslala nějaký "papír" o občanovi zákon nedovoluje :twisted:


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#28 2012-12-07 21:45:18

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Můj názor

Mě to moje ID nějak neštve, slosování o ceny + prostor navíc mi přijde jako pěkná odměna a nějakou tu reklamu sem a tam přežiju smile


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#29 2012-12-07 23:49:22

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Můj názor

Vidím že vy sa sťahujete asi 10 krát do roka. Ja sa sťahujem max 1 krát za 5 rokov. Nemám nutnosť každý mesiac meniť adresu lol


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#30 2012-12-09 12:05:43

aigidios
Člen
Registrován: 2011-12-06
Příspěvky: 71

Re: Můj názor

já ji neměním, protože poštu nepoužívám, taky proto mi to přijde jako problém, ale rodiče jsou ještě naživu, tak to nějak uděláme   wink

Offline

#31 2012-12-09 17:04:39

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Můj názor

Prevažne každý má mať trvalú adresu pobytu uvedenú na občianskom preukaze. V prípade že bol dotyčný vyhostený, je mu odobraný občiansky preukaz a je vedený ako bezdomovec.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#32 2012-12-09 17:18:24

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

spousta mladých má trvalý pobyt u rodičů a bydlí třeba 200 km dál ve skupinovém prodnájmu protože studují,

Na internát nebo kolej si nejde přepsat trvalé bydliště

taky je potřeba souhlas pronajímatele a v tom je často problém.

Já osobně bych místo občanek dával elektronický podpis. Třžeba mladé dívky nejsou na fotce v občance vůbec k poznání, když se každý týden namalují, učešou, ostříhají jinak.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#33 2012-12-09 17:32:43

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: Můj názor

ano kazdy v čr si kvůli endore poridi elektronicky podpis ktery je jeste horsi nechat udělat

Offline

#34 2012-12-09 17:37:00

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

Když STÁT každé právnické osobě nechat udělat datovou schránku, tak mohl každé fyzické osobě nechat udělat elektronický podpis


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#35 2012-12-09 21:34:53

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Můj názor

Choď na úrady a zariaď to, nech štát nechá aj elektronické podpisy zdarma. Navyše ani dátová schránka nieje zdarma, je nutné zaplatiť za overenie totožnosti ktorá tiež niečo stojí  wink


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#36 2012-12-09 21:52:22

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

datovku zřídíš na czechpointu a je to zdarma - papír podepíšeš před pošťačkou a ukážeš jí jen občanku


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#37 2012-12-10 02:20:03

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Můj názor

Když zde všichni řešíte, zdali předat informace společnosti NIC.cz nebo ne. Přidám se.
Ano spousta lidí udává informace na různých e-shopech, ale tam nelze zpětně dohledat informace. Teda nemůže je najít každý uživatel. Což tedy na mojeID také nelze.
Ale přeci jen, když by někdo prolomil ochranu mojeID, tak ví co se skrývá v databázi, ale když by prolomil jen nějaký e-shop, tak tam nenajde tolika údajů a ani ne platných. (jinak neříkejte, že NIC.cz nelze prolomit vše jde, útočník je vždy o krok napřed)

Jinak ještě se zeptám, kolik lidí tu vlastní nějakou CZ doménu? Víte, že všechny údaje, co jste udali při registraci této domény jsou veřejně přístupné? A můžu je vyhledat teď hned. Adresa, mobil, e-mail, jméno atd.
A věřte, že zneužití vašich údajů není příjemná záležitost.
A již jsem tuto věc řešil a bohužel dosti dlouho, ale nenechal jsem to být!

Offline

#38 2012-12-10 07:46:43

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Můj názor

Ak vlastníš .CZ doménu zmeň majiteľa na účet spárovaný s mojeID, over PIN3 + validáciu a môžeš si tieto informácie skryť. Tj maximálne bude viditeľné meno, ostatné bude utajené.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#39 2012-12-10 13:14:37

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Můj názor

Já toto vím, ale jen jsem chtěl napsat svůj názor.

Offline

#40 2012-12-10 18:28:39

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: Můj názor

admin napsal:

Nikdo vas ale nenuti si mojeID zrizovat. Proc si nejdrive neprectete podklady nez sem prispivate? Kazdy ma pravo si na mojeID udelat vlastni nazor a rozhodnout se.
a) mojeID neni povine pro uzivatele s Plus programem
b) ostatni uzivatele budou presunuti do programu Lite. Tento program je furt nad konkurenci.

Je jen na vas jestli Vam to za to stoji nebo ne.

Myslim si pane admine ze toto neni najstastnejsie riesenie .. ajked myslienka boja proti spamerom je dobra
Pekne vas prosim skuste vyjst v ustrety aj tym ktory OpenID nechcu (ak tvrdite ze ich nenutite) a predsa by radi
pouzivat free namiesto lite .. a zaroven to spravte tak aby sa zabranilo spamu a zneuzivaniu endory.

Jedna s moznosti som uviedol v druhom threade (sorry ze pisem do 2 , ja len reagujem na ostatnych ktorym
sa to tiez nepaci ) Moj Thread : http://podpora.endora.cz/viewtopic.php?f=38&t=6720


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#41 2012-12-10 18:55:51

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Můj názor

davidg napsal:

... a zaroven to spravte tak aby sa zabranilo spamu a zneuzivaniu endory. ...

A o tom celém je mojeID a veškerá diskuze kolem tohoto problému.

Admin provedl opatření a Vám se to nelíbí. Mají se tedy omezit všichni uživatelé? To by bylo velice špatně.
Naprosto tyto kroky chápu.
Ani já a ani Vy nemáte tu obrovskou zodpovědnost za provoz hostingových služeb v právním prostředí české republiky. Nemusíte denně řešit problémy, které nadělají neukáznění uživatelé.

Pochopte, prosím, všichni jednu věc:
Toto je opatření pro bezpečnost uživatelů Endory a pro její dobré jméno!
Vím, že každá novinka, kdekoliv a v kterékoliv oblasti života, přináší spoustu diskuzí a vyvolává různé emoce. Vzpomeňte si, prosím, jak jste všichni reagovali, když Vás zaměstnavatel nutil zřídit účet u finančních ústavů a začal Vám tam posílat výplatu, co okolo toho bylo... Dnes se bez účtu téměř nikdo neobejde a libuje si jak je to pohodlné.

Pokud se budete chtít registrovat na Endoru a využívat jejich služeb po 1.2.2013 vůbec Vám nepřijde divné, že to budete provádět pomocí mojeID.

Berte to, prosím, jako fakt, že za necelé dva měsíce nebude jiný způsob možný, pokud chcete minimální program Free.

Pokud chcete anonymní hosting, pak bude omezený - Program Lite.


Při pročítání všech článků stále více nabývám dojem, že se malá skupina 5- ti uživatelů snaží vnutit svůj názor ostatním.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#42 2012-12-10 19:09:47

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: Můj názor

Ja to chapu .. ze zodpovednost za hostingove sluzby je velka .. a to ani v najmensom nehovorim
ze za ten cas co som na endore som na fore cital haldu problemov typu "hack" ci nevhodne spravanie
ako aj to ze som sam zazil spamming mojho fora na endore.

Ale toto nieje celkom najstastnejsie riesenie .. Podla mna by sa mal account i bez MojeID dat confirmnut
ale zo strany Endory nie uzivatela napriklad poziadavkou tak ako zaradenie do katalogu

A posledny bod : Ja nikomu nic nevnucujem.

DIk.


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#43 2012-12-10 19:12:26

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

a co když si někdo koupí "placenou" variantu mega a ve fakturačních údajích uvede bílého koně,který o tomto zneužití osobních údajů neměl vůbec tušení ?

A mojeid nebude potřeba


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#44 2012-12-10 19:23:31

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: Můj názor

michal.kolesa napsal:

a co když si někdo koupí "placenou" variantu mega a ve fakturačních údajích uvede bílého koně,který o tomto zneužití osobních údajů neměl vůbec tušení ?

A mojeid nebude potřeba


Mas pravdu lebo kdo chce ten si sposob obidenia najde a my sa tu blbo trapime s MojeID big_smile big_smile ...
celkom blbo vlastne nie .. lebo vyznam ma .. ale toto si myslim je tiez extrem .. snad to by uz mala riesit
policie smile .. ak taketo neco vobec nastane .. Kdo by kupoval domenu na cudzie meno ?? ved ked sa nato dojde
beztak ju zrusia nie ?? a naco by ju potom zakladal ??


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#45 2012-12-11 18:58:03

sophgus
Člen
Registrován: 2010-09-16
Příspěvky: 10

Re: Můj názor

Jenom bych dodal důvod proč mojeID nevzbuzuje důvěru:
http://hoax.sk/internetove-podvody/sout … oho-ineho/
http://www.mojeid.cz/page/877/motivacni … le-sluzeb/
http://www.pooh.cz/a.asp?a=2016545

Každý ať si to přebere dle svého uvážení.

A pro všechny, kteří komentovali můj post: Nejde o poskytování údajů, je správné je poskytnout Endoře, ale ne organizaci mojeID, která není schopna zajistit správnost údajů stejně jako endora, a endora se používáním této služby nezbavuje, žádných povinností, která má, měla nebo bude mít v rámci uchovávání dat a práci s osobními údaji.

A jenom bych podotknul jak dobré jméno přináší mojeID endoře, po zadání "mojeID problém" do vyhledávače, mi skoro první vyjede endora. Jen tak dál.

A pro všechny uštěpačné jazýčky, každý kdo tu je chce, aby se Endora rozvíjela a mohla nabízet své služby dále. Tudíž i tyto posty nejsou mířené k ní jako protesty, ale jako kritika, tedy hodnocení. Aby se dalo uvažovat i o něčem jiném. Je samozřejmé, že vše je na rozhodnutí majitele Endory, pokud však nestojí o názory od uživatelů, pak Endora nemá budoucnost, a jelikož vím, že o názory stojí, proto jsem je také napsal. Ne kvůli tomu, aby se tady skupinka lidí mohla hádat o tom co je lepší nebo horší, přičemž, některá řešení jsou opravdu extravagantní.

Offline

#46 2012-12-11 19:35:05

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Můj názor

Tak ono kdyz tady ma p. Kolesa 100 negativnich prispevku tak nemuze byt vysledek ani jiny

Offline

#47 2012-12-11 19:40:24

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Můj názor

Jestli dobre pocitam tak je zde 100 negativnich odpovedi cca od 5 lidi . Myslim ze to mluvi za vse ...

Kdyz sem Endoru zakladal tak sem si dal predsevzeti ze nebudu mazat negativni prispevky (viz fora jinych sluzeb). Tento bordel ale asi nejde vyresit jinak. Kdyz uz chcete rozjizdet flame proc to tak nedelate v sekci ktera je pro to urcena? Chapu ze nemate nic jineho na praci, ale nekteri uzivatele zde hledaji pomoc napr kdyz jim neprijde PIN. V tomto balastu vsak nelze nic najit.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK