#1 2012-12-10 18:18:49

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Dobry den.

Chcel by som sa spytat na jednu vec .. Co uzivatelia ktory by radi pouzivali endoru na tom programe co doteraz
ale mojeID nechcu ? registracia je moc zlozita (PIN1 , PIN 2 atd .. overenie mailu .. overenie telefonu .. postovej adresy)

Sluzba moje ID je vhodna pre internetove obchody ktore tieto informacie skutocne potrebuju a nie pre webhosting
ktory nepotrebuje toto. Ak chcete centralny prihlasovaci system nemozete namietso toho tam dat "Prihlasenie Facebookom" ??

Pripadne neni mozne niako manualne po schvaleni adminom - podobne ako u zaradeni webu do katalogu
takto schvalit aj ucet ?? Musite to vazne az takto komplikovat ??

Ja chapem ze bojujete proti spamerom ale na druhej strane tymto prilis komplikujete uzivatelom (hlavne zahranicnym) pouzivanie sluzieb endory.

Moj Navrh :

- Uzivatelia MojeID maju hned program Free
- Uzivatelia bez MojeID - ak budu mat zaujem o Free musi im to schvalit Admin
na zaklade ich poziadavky a nasledneho prekontrolovania uctu.

Vazne vas prosim , nekomplikujte tymito restrikciami pouzivanie sluzieb Endory...
Zabezpecenie nieje o tom ako velmi sa zabarikadujete ale o tom ci viete najst kompromis
medzi extremnym zabezpecenim (ako je toto) a naslednym stazovanim prace .. alebo prilis niskym zabezpecenim

Prosim pouvazujte aspon nad tym ..

Dakujem.


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#2 2012-12-10 18:27:03

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Ty by jsi chtěl předávat informace z FB. A řekni mi kolik lidí tam má opravdu své jméno, třeba Pavel Novák. A ne nějakou zdrobnělinu nebo přezdívku "Hulič Karel".
Další je myslíš, že endora si má přebírat všechny informace z FB víš kolik informací FB o tobě má?
Další věcí je ne každý mí FB (třeba já).

Jinak zadat Telefon a E-mail není snad takový problém adresa není povinná.

A poslední věc, můžeš mi prosím říct, jak by jsi chtěl aby admin ověřoval údaje? (Jméno, příjmení, telefon a e-mail) To mu mám poslat občanský průkaz? A psát si s ním na e-mailu a zavolat mu ze svého čísla?

Takhle to nejde. Zde jsou je několik možností, buď si zaplatit vyšší alternativu (plus, mega) nebo zůstat na Lite a nebo se jednoduše na mojeID zaregistrovat

Jinak to není boj jen proti spammerům, ale proti všem, kteří se snaží zneužít něčeho co je zdarma.

Offline

#3 2012-12-10 18:32:43

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Když je moje adresa NEPOVINNÁ tak proč ji mojeid po mě chce ?

Když mi admin nevěří, tak ať se zvedne ze židle, sedne na autobus a dojede si za mnou.

Posílání skenů občanek je na hraně zákona o ochraně osobních údajů.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#4 2012-12-10 18:33:30

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: mojeID - Alternativa ??

Denne je zalozeno 100 domen. Neni v lidskych silach to kontrolovat. Overovat postovni adresou nemusite.

Offline

#5 2012-12-10 18:35:38

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Zmínku o přihlašování přes Facebook jste určitě nemyslel zcela vážně, že? To byl jen takový žertík, že  lol  lol  lol .

Přečtěte si, prosím, stránky výhod mojeID. Poté zkuste znovu projít Vaše argumenty proti zřízení účtu.

Uživatelé bez mojeID mohou využít program Lite, program Free zůstane pouze pro uživatele registrované pomocí mojeID.
Tedy kompromis ze strany Endora zde je.

davidg napsal:

... Vazne vas prosim , nekomplikujte tymito restrikciami pouzivanie sluzieb Endory... Zabezpecenie nieje o tom ako velmi sa zabarikadujete ale o tom ci viete najst kompromis medzi extremnym zabezpecenim (ako je toto) a naslednym stazovanim prace .. alebo prilis niskym zabezpecenim ...

Když jste psal o Facebooku... Jaké údaje tam máte uvedeny?
Troufám si tvrdit, že rozhodně více než je požadováno na mojeID pro registraci.
Nakupujete na internetových obchodech? Co vše je po Vás vyžadováno pro dokončení objednávek?

Registrace na mojeID je velice jednoduchá. Na stránce registrace vyplníte požadované údaje a postupujete dle pokynů.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#6 2012-12-10 18:38:08

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

peeeeta napsal:

Ty by jsi chtěl předávat informace z FB. A řekni mi kolik lidí tam má opravdu své jméno, třeba Pavel Novák. A ne nějakou zdrobnělinu nebo přezdívku "Hulič Karel".
Další je myslíš, že endora si má přebírat všechny informace z FB víš kolik informací FB o tobě má?
Další věcí je ne každý mí FB (třeba já).....

Za prve .. kdo hovori ze vsetky informacie ??? Najskvor si precitaj ako funguje FB API a potom vrav neco
o mnozstve informacii .. FB Poskytne jen tie ktore uzivatel sam povoli (aplikacia len pozaduje co chce od uzivatela povolit)

Za druhe : je jedno ake meno si tam das .. co chces na freehostingu ?? mat skutocne meno ??
myslis ze spamer by poskytol svoj FB ??? Ja nim byt tak ani nahodov ..

Za tretie : Je mi moc dobre jasne o co tu ide .. pod pojmom "Zneuzivanie Endory" sa mysli hlavne : Spam , Naburavanie uctov a ine neeticke spravanie voci endore


To podstatne je vsak to .. ze toto je myslim si prilisny extrem.. Alternativa je hadam vazne taka ze by bolo v account manageru moznost : "Poziadat o kontrolu uctu" a admin by pak zvazil ci danemu uctu da free alebo
nie.

Tato moznost s OpenID mozno vyhovuje Cechom ale co my slovaci ?? A co ty ktory nechcu open ID ??

Prosim Admina aby vymyslel niaku alternativu pre starych uzivatelov a aj pre novych potom

Ja osobne som nikdy neporusil pravidla endory a snazim sa podla nich spravat. Toto sa mi vidi nefer.


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#7 2012-12-10 18:39:24

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

A jak to dělají FREEhostingy v zahraničí s ověřením uživatele, kde to jsou tisíce domén denně ?


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#8 2012-12-10 18:42:11

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

kksmirice napsal:
davidg napsal:

... Vazne vas prosim , nekomplikujte tymito restrikciami pouzivanie sluzieb Endory... Zabezpecenie nieje o tom ako velmi sa zabarikadujete ale o tom ci viete najst kompromis medzi extremnym zabezpecenim (ako je toto) a naslednym stazovanim prace .. alebo prilis niskym zabezpecenim ...

Když jste psal o Facebooku... Jaké údaje tam máte uvedeny?
Troufám si tvrdit, že rozhodně více než je požadováno na mojeID pro registraci.
Nakupujete na internetových obchodech? Co vše je po Vás vyžadováno pro dokončení objednávek?


Je jedno ake tam su .. ja osobne tam mam real name ale beztak len to viete vytiahnut co vam povolim
vetsinou aplikacie tahaju : "zakladne profilove informacie"

Registrace na mojeID je velice jednoduchá. Na stránce registrace vyplníte požadované údaje a postupujete dle pokynů.

Lenomze ja nechcem poskytovat osobne informacie toho rozsahu ktore OpenID pozaduje a potom cakat
na PIN3 ktory mi ma prist postou ak som tomu dobre pochopil.


admin napsal:

Denne je zalozeno 100 domen. Neni v lidskych silach to kontrolovat. Overovat postovni adresou nemusite.

Nie domeny som myslel pane Admine ... Ucty .. moj ucet je napr : davidg .. kebyze vas poziadam o overenie a vy mi udelite to pravo na free .. Ved kontrola domen by vazne bola nad ludske sily .. Prosim aspon to zvazte .. Nie kazdy sa chce na openID registrovat a stiznosti tu teda citam dost .. nekde musi existovat stredna cesta smile dik.


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#9 2012-12-10 18:52:02

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Ještě mě napadlo jedno řešení.

Nové učty budou Lite, třeba měsíc dva měsíce a pokud nebudou na účtu problémy tak by automaticky přešel na program free


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#10 2012-12-10 18:54:41

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

pro davidg

Ano jen určité informace, ale myslíš si, že to není náročné v tom houfu informací najít jen ty potřebné? A ani tam nemusí být všechny, které jsou nutné, zde na mojeID je nutné je vyplnit. Jinak moc bych nevěřil předávání informací od FB, jelikož je to jen web na sbírání informací a lidé je s radostí sdělují.

Za druhé: Není jedno jaké jméno si tam dáš, jelikož když tu budeš mít domény pod jménem Pavel Novák z nějaké adresy a s nějakým číslem, tak už si rozmyslíš co budeš dělat. když už nejsi v anonymitě a MojeID založíš jen jedno. Ale účtu na FB můžeš mít spousty, tak že věřím tomu, že pro někoho, kdo by endoru chtěl dále zneužívat by nebyl problém založit si falešný účet na FB. A mojeID údaje ověřuje ale nevím o tom, že by FB ověřoval informace. několik procent účtů na FB je falešných. Jsou to buď boti nebo jedni a ti samí lidé.

Za třetí: Pokud je ti jasné o co tu jde, tak je ti taky jistě jasné, že přihlašováním přes FB by se tento problém nevyřešil. Udávat polici údaje, že jméno je třeba "Karolínka žůža skvělá barbí" a že adresa je "ve vesmíri 156" a že telefon je 158155150. No to nevím tedy.

Za čtvrté: na můj argument, že ne všichni mají FB ( a znám dosti lidí) jsi vůbec neodpověděl.

za páté: pokud se ti tyto podmínky nelíbí, tak můžeš jít jinam. Zkus si jít na doménu 2 řádu a uvidíš, že tyto údaje po tobě budou chtít taky

za šesté: jaký je rozdíl mezi Čechy a Slováky?

Za sedmé: pokud nechceš mojeID - tak zaplať buď plus nebo MEGA nebo ti bude stačit Lite

pro Michal.kolesa

tak si počkám dva měsíce a poté budu dělat problémy

Offline

#11 2012-12-10 19:03:26

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

michal.kolesa napsal:

Ještě mě napadlo jedno řešení.

Nové učty budou Lite, třeba měsíc dva měsíce a pokud nebudou na účtu problémy tak by automaticky přešel na program free

Mno i to je riesenie .. Mohlo by byt.

peeeeta napsal:

pro davidg

Ano jen určité informace, ale myslíš si, že to není náročné v tom houfu informací najít jen ty potřebné? A ani tam nemusí být všechny, které jsou nutné, zde na mojeID je nutné je vyplnit. Jinak moc bych nevěřil předávání informací od FB, jelikož je to jen web na sbírání informací a lidé je s radostí sdělují.
.....

Pozri ja sa s tebou hadat nebudem , o tom ako FB pracuje viem a suhlasim s tebou snad v jednom ze ani ja mu neverim hadam v tomto jedine sa zhodneme.. Vela stranok vsak tuto moznost (prihlasovanie cez FB ma) a nemyslim si ze by v tom bol problem.

A co ludia co nemaju FB ? : sak mozu pouzit login klasicky .. ja nevravim ze FB by mal byt primarny login system
keby hej tak to by endora u mna dost klesla..

TENTO Topic nieje na hadku .. je o diskusi nad alternativami .. Toz Vsetko.


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#12 2012-12-10 19:08:28

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

To co navrhl michal.kolesa není alternativa, jelikož to lze snadno obejít.

Jinak já se tu nehádám. A to, že využívá více webů přihlášení přes FB je jejich řešení, ale nikdy bych se na web, který neznám nepřihlásil přes FB. A proto bych byl radši, kdyby endora zůstala u mojeID.

Jinak pokud FB nevěříš proč chceš na Endoře přihlášení přes FB?
A také nevyřešil jsi problém s falešnými údaji a registrací několika účtů.
Prostě přihlašování přes FB není řešení.

A ti co nemají FB nemohou použít login klasický, jelikož tam by museli doplnit údaje a ty by ověřoval kdo? Admin?
Proč to zbytečně dělat složité. MojeID je dobrá alternativa.

Offline

#13 2012-12-10 19:18:05

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Iste .. MojeID je dobry pre tych ktory ho pouzivaju aj inkde hadam ..
Ja som zo slovenska a poklial mozno registraciu osobnych udajov mam na minimalnom mnozstve stranok
(vetsinou E-shopy kde to je skutocne potrebne)

Co ma co Endora riesit (ak v pravidlach je ze nezodpoveda za obsah hostovanych stranok) moje
osobne udaje ?? .. Ak by zodpovedali potom je tato ich poziadavka opodstatnena ..

Maximalne Meno , Email a dost.

Preco by mal Admin overovat udaje ?? Admin nech len overi toto :

- Nastavenia Uctu
- Weby na ucte adresare s PHP skriptami ci tam neni skript na spam alebo neco podobne (da sa ciastocne zautomatizovat)

Pripadne to moze byt takto :

Uzivatel si poziada o overenie
Automat (PHP na endore) prehlada setky uzivatelove PHP skripty na obsah funkci ako je
mail a pod.. skratka funkcie potencialne zneuzitelne
Ak nic nenajde confirmne ucet - confirm ale bude za 3 mesiace napr.
a ak najde ohlasi to adminovi admin si to pozre a rozhodne sa sam.

podla mna confirm nech je za 3 mesiace .. preistotu ..
jedine keby admin rozhodol inak.

Najnebezpecnejsia funkcia je mail hadam .. to je funkcia ktora chyba u Lite programu ..
prehladat priecinok uzivatela neni problem predsa ...


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#14 2012-12-10 19:29:12

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Zkusím tedy ještě jeden argument:
Pročtěte si co je psáno na stránkách facebooku o používání služby, o registraci, o bezpečnosti - zejména pak bod 4.
Toto není dodrženo žádným způsobem a tak pro mne Facebook pouze "tluče hubu".

Zkuste, prosím, své tvrzení proč nechcete poskytnout 3 údaje společnosti CZ.NIC, srovnat s odpovědností admina za nás všechny uživatele. Každý den nastavuje záda, aby byla Endora zachována v rozsahu poskytovaných služeb bez omezování tak jak to bylo, kdy jste se zde registrovali.

Pokud chcete, aby Endora byla i nadále považována za jeden z nejlepších FREE hostingů na českém internetu, pak nad tím zkuste popřemýšlet.
Co obětujete pro Endoru Vy?
Admin a všichni okolo něj Vám poskytují téměř okamžitou pomoc a podporu - ve svém volném čase... Snaží se Vám vyjít vstříc, dělají i malé ústupky, tak aby jste byli spokojeni...

Za to vše Endora požaduje Vaše vystoupení z anonymity. Uvolnění času pro admina k řešení daleko podstatnějších problémů, pro zkvalitňování služeb pro nás uživatele...


Zkuste nebýt sobečtí. Vrátí se Vám to v podobě kvality a zabezpečení služeb.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#15 2012-12-10 19:43:02

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

kksmirice Jedině SOUHLAS
jen mě mrzí, že když jsem si založil mojeID na mojeid.cz a pak jej spároval nejsem zařazen do soutěže. Nešlo by toto pravidlo pozměnit?

Offline

#16 2012-12-10 19:50:55

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Pravidla byla stanovena před zahájením registrací.
Nebylo by férové v průběhu soutěže tato pravidla jakkoliv měnit.

Ve svém životě zastávám názor: "Stanovte si jakákoliv pravidla, ale budou platit pro všechny bez výjimek." Domnívám se, že to je fér.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#17 2012-12-10 19:53:45

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

kksmirice napsal:

Zkusím tedy ještě jeden argument:
Pročtěte si co je psáno na stránkách facebooku o používání služby, o registraci, o bezpečnosti - zejména pak bod 4.
Toto není dodrženo žádným způsobem a tak pro mne Facebook pouze "tluče hubu".

Zkuste, prosím, své tvrzení proč nechcete poskytnout 3 údaje společnosti CZ.NIC, srovnat s odpovědností admina za nás všechny uživatele. Každý den nastavuje záda, aby byla Endora zachována v rozsahu poskytovaných služeb bez omezování tak jak to bylo, kdy jste se zde registrovali.

....

No .. tak toto je dobry argument .. Okej a co takto kebyze ja poskytnem tie udaje Endore A nie MojeID sluzbe ?
tak sa to neda ? poskytnem ich napriklad obiednanim Plus (priklad) vy hned budete veciet ze su prave lebo faktura
dojde na spravnu adresu , mozte ich evidovat a po uplinuti plus mi zostane Free ??? da sa to tak ?

Myslim ze v tomto prispevku (neuviedol som ho kvoli dlzke cely) mate pravdu .. ale alternativa musi byt ..

Dalsia jednoducha alternativa :

U lite bloknete mail .. ale nechajte trafic taky aky bol a miesto len o polovicu mensie ...
pripadne len 1 GB ... ale trafic nedavajte prosim dole .. nech je tak ako bol.

Myslim si ze toto by mohlo byt riesenie smile


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#18 2012-12-10 19:56:14

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

kksmirice napsal:

Pravidla byla stanovena před zahájením registrací.
Nebylo by férové v průběhu soutěže tato pravidla jakkoliv měnit.

Ve svém životě zastávám názor: "Stanovte si jakákoliv pravidla, ale budou platit pro všechny bez výjimek." Domnívám se, že to je fér.


To je pravda, já jen že mi to připadá tak trochu divné. Ale stejně je malá pravděpodobnost, že bych něco vyhrál jen jsem chtěl pochopit proč byla stanovena takováto pravidla.

Offline

#19 2012-12-10 19:59:38

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

@davidg:

Podmínky jsou dané:
Budete mít zaplacený program Plus nebo Mega - nemusíte mít mojeID (údaje jsou adminovi k dispozici)
Nebudete mít zaplacený program, nemáte mojeID - budete mít variantu Lite.

Jako uživatel máte VŽDY na výběr a je tedy na Vás jak s tím naložíte. Nikdo Vás k ničemu nenutí.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#20 2012-12-10 20:06:17

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Když mám Plus a Mega admin má i adresu

když mám mojeid mám má jen email a telefon, pokud jsem správně pochopil, že adresu není nutné zadávat


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#21 2012-12-10 20:13:59

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Společnost CZ.NIC poskytuje informace podle uzavřené smlouvy s Poskytovatelem.

Povinné údaje pro registraci mojeID jsou:
1. nick
2. jméno a příjmení
3. e-mail
4. telefon
5. kontaktní adresa (zpravidla adresa trvalého pobytu - viz Podmínky ne mojeID)

Pro přístup ke službám Endora prostřednictvím služby mojeID postačuje level1, tedy ověření mojeID pomocí PIN1 (e-mail) a PIN2 (telefon).
Ostatní údaje MUSÍTE při registraci uvést tak, jako tak. Nemusíte pouze PLNĚ aktivovat účet. To je na každém jednotlivci.
Jste však zodpovědný za uvedené údaje včetně všech právních důsledků, vyplývajících z nepravdivě uvedených údajů.

Zodpovídat se pak budete jiným orgánům, v případě, že porušíte zákony ČR, nikoliv adminovi


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#22 2012-12-10 20:32:59

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

To stále neřeší "najmutí" si bílého koně, kterého ani nejde z principu potrestat

třeab bezdomovce dát za nějaký "problematický" web do vězení = to by jsi jen polepšil, měl by 3 denně jídlo, sprcha sice 1x týdně a 3 minuty, ale to by mu nemuselo vadit

nebo někoho sociálně slabého, co má exekuce na krku (když skončí v lochu tak problém bude mít věřitel a exekutor protože ve vězení asi nebude splácet)

nebo

někoho "mladého" co právě opustil dětský domov a nemá žádné životní zkušenosti. Toho dát do lochu to spíš mu zničí start do života a je větší pravděpodobnost sklouznutí na dráhu zločinu, protože v base se akorát víc zkazí.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#23 2012-12-11 13:14:56

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Endora Podminky napsal:

Nové účty, které nebudou do měsíce od založení propojeny s mojeID identitou, budou zrušeny.

Toto vraj bude platit pre nove ucty ?? A potom nech mi nikdo nehovori ze tu nieje nieco nanucovane ..
asponze pre stare to neplati .. Ajtak si myslim ze toto je dost prehnane riesenie


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#24 2012-12-11 13:23:06

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: mojeID - Alternativa ??

Další perlička z podmínek užití Endory

5.Uživatel souhlasí že provozovatel může kdykoliv a bez udání důvodů dočasně nebo úplně pozastavit jeho účet na Endora.cz.

Já upřimně pochybuji že tento bod je v souladu se zákonem protože je to evidentně rozpor s dobrými mravy

do smlouvy lze dát vše co NENÍ v rozporu se zákonem

Když to přeženu, tak můžu mít web úplně v souladu se zákony, ale admin se špatně vyspí a bude si chtít na někom vylít zlost tak mi prostě smaže web, je proto že si nemohl najít jiného otloukánka.

Toto je pouze PŔÍKLAD: proti zdejšímu adminovi NIC nemám. Razím názor, že s uživatelem by první měla být komunikace, že admin napíše email, je problém opravte si to, dá dostatečnou dobu na nápravu a pak web odstaví.

Může nastat situace, že uživatel nemůže na email, protože třeba leží v nemocnici a notebook nemá a z počítače v sesterně se asi na svůj email nedostane.

tak může admin uživateli poslat SMS, že je s webem problém

Sice jsem kreditář, ale jsem registrovaný u O2, tak si můžete moíi identitu ověřit a a nemusíte platit za mojeID.

Stačí zvednout telefon a zavolat na *11 a zeptat se, zda jsem jejich zákazník, zvlášť, když si chodím dobíjet kredit na pobočku v Rakovníku na Husově náměstí, protože je tam "hezká prodavačka". Sice mojí občanku neviděla, ale stačí se kouknout na fotku z webu a tu porovnat s registrem obyvatel na městském úřadě.

Když můuže O2 přeprodávat moje´údaje marketingovým partnerům, tak proč by nemohl potvrdit, zda jsem jejich zákazník ?


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#25 2012-12-11 16:25:02

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: mojeID - Alternativa ??

Pokud Vam podminky nevyhovuji tak proc jste je potvrzoval?

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK