#1 2012-12-05 23:27:01

sophgus
Člen
Registrován: 2010-09-16
Příspěvky: 10

Re: Můj názor

Je mi jasné, že se mnou nebudete souhlasit, a budete mít x argumentů proti, protože jak se říká, kdo chce psa být, hůl si najde.

Můj názor na OpenID je jasný. Jedná se o skvělý obchod s poskytováním osobních údajů, a ať si říká kdo chce co, nic jiného to není. Dle 6.5:

Uživatel bere na vědomí, že nakládání s předanými údaji, včetně osobních údajů, je věcí vztahu Uživatele a Poskytovatele, kterému byly údaje předány. Uživatel je povinen seznámit se před užitím Služby se zásadami
nakládání s osobními údaji příslušného Poskytovatele.

To znamená, že je úplně jedno komu bychom tyto údaje předali, je to jako bychom to předali Endoře, ale místo toho je tam jeden mezičlánek, který si uchovává tyto data pro své vlastní účely. Nemluvě o tom, že pod svícnem je vždycky tma. (Už teď mi stačí, že mi na mobilní telefon, který jsem kdysi dávno zaregistroval do podobné organizace, chodí reklamní SMS a jednou za měsíc mne prozvoní automat, zdali je číslo stále aktivní.)

Bezpečnost za nebezpečnost, tak by se dala také nazvat tato akce. Proč se ve všech přírůčkách píše nepoužívejte jedno heslo pro více účtů? No kvůli tomu abychom měli jeden účet na vše určitě ne. Přesto, že openid poskytuje různé možnosti přihlašování (resp. ověření) než pouhým heslem, většina uživatelů zvolí právě tuto možnost. A nejen jejich webové stránky jsou tím v nebezpečí. Namítne, že tomuto riziku se vystavují sami. Ano vystavují, ale vy je v tom přímo podporujete.

Endora se snažila všemi možnými prostředky přijít blíže k uživatelům, a to jak profesionálům, tak k laikům, mluvím teď o intuitivní administraci, rychloinstalacích, jednoduchém uživatelském rozhraní a výborné podpoře. Toto je dle mého názoru krok zpátky. Je mnoho jiných cest, jak bojovat proti nevyžádaným uživatelům. (To je vidět například u konkurence)

Endora pro mne byl freehosting, který jsem nebál doporučit svým klientům, kamarádům i známým, kteří si nebyli jisti jejich stránkami či blogy, a kteří se díky endoře prosadili. Ale braňme všechny uživatele před nežádoucími tím, že všem zavážeme ruce, nebudou si pak moci ublížit.

Četl jsem tu pár reakcí proti a pro. Zaujal mne například problém s policií a nedohledáním autora webových stránek. V takovémto případě je provozovatel dle zákona povinen neprodleně po nahlášení odstranit závadný obsah, nic víc. A to jak zablokuje přístup, to už je jiná věc.

Jenom podotýkám, že zavedením mojeID se ani nic změnit nemusí, jediný rozdíl bude v tom, že se podvodní útočníci budou muset zaregistrovat na mojeID, zakoupit si telefonní číslo za minimální částku, kterou jistě využijí i na další podvody. A zaregistrují se zde na endoře. Falešné údaje, a opět co s tím endora zmůže? Nic. A MojeID? Nic. A jsme tam kde jsme byli, v ..., akorát s tím rozdílem, že jsou naštvaní tisice poctivých uživatelů.

Takže raději bych poskytoval svoje údaje Endoře, a věděl kdo je správcem mých osobních údajů, než abych to poskytoval MojeID a doufal, že se to dostane jen Endoře.

Vím, že se situace nezmění, ale Endora pro mne byla hvězdou mezi freehostingy, která se probojovávala i mezi klasické hostingy. Jestli si myslíte, že osobní údaje mají cenu 1GB  a 3GB/měsíc, tak podceňujete sami sebe. Přesto, že většina uživatelů své osobní údaje rozhazuje kdesi po sociální síti a poskytuje kde komu.

To je můj názor, a čekám pranýřování, atp. Ale říct jsem ho musel.

S přáním lepších zítřků
obyčejný uživatel Endory.

EDIT: Možná by stálo za to změnit nápis na hlavní stránce "Nový web za 10 sekund...", bohužel už to tak není. :-(

Offline

#2 2012-12-05 23:33:59

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

Já tě pranýřovat nebudu, máš pravdu.

Jsou lidé co na sebe řeknou všechno a jsou lidé co podají trestní oznámení, jen když někdo místo jejich přezdívky - nicku napíše jejich skutečné občanské jméno co mají v občanském průkazu.

Já bych byl pro využití státem garantovaných možností jako jsou základní registry a datové schránky


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#3 2012-12-06 04:05:09

petr2012
Člen
Registrován: 2012-12-06
Příspěvky: 1

Re: Můj názor

Já souhlasím, nechápu, proč mi někdo vnucuje něco, o co nemám zájem.
Proč bych měl vyměnit své "soukromí" za soutěž o Ipad a podobné.
Stejně je to jen oblbovák aby jim lidé sedli na lep.
Kdybych o to tak stál, dávno už jsem si registraci na mojeID provedl !
Já si myslím, že už tak je šmírování na netu habaděj, tak proč podporovat další šmírovací platformu mojeID.

Cituji zdroj z Wikipedie, stojí to opravdu zato, argumentace jako hrom !

Takže pro zvídavé, kteří si chtějí ověřit výše uvedené názory se skutečností uvedu oponentní myšlenky: V dnešní době (k 20.10.2012), kdy se autor ani nepodepsal ze strachu o demokracii a ze strachu nad výsledkem své úrovně základního vzdělání, [size=120:39tqn2zr]je realitou terorismus a nutnost dohledatelnosti autorova pobytu (akorát nejde o GPS souřadnice).

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/MojeID

Výše uvedený argument mi přijde jako politika Washingtonu po 11.září 2001.

Pravděpodobně práce někoho, kdo se pohybuje kolem lupy apod, njn. PR je potřeba   :shock:

Offline

#4 2012-12-06 08:24:25

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Můj názor

Nikdo vas ale nenuti si mojeID zrizovat. Proc si nejdrive neprectete podklady nez sem prispivate? Kazdy ma pravo si na mojeID udelat vlastni nazor a rozhodnout se.
a) mojeID neni povine pro uzivatele s Plus programem
b) ostatni uzivatele budou presunuti do programu Lite. Tento program je furt nad konkurenci.

Je jen na vas jestli Vam to za to stoji nebo ne.

Offline

#5 2012-12-06 08:48:40

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Můj názor

"Bezpečnost za nebezpečnost, tak by se dala také nazvat tato akce. Proč se ve všech přírůčkách píše nepoužívejte jedno heslo pro více účtů?"

Ano to se ale doporucuje z toho duvodu kdyby byl jeden z napr eshopu nabouran aby se utocnik nedostal i do Vasi banky atd. Toto je presny opak.

Offline

#6 2012-12-06 09:03:13

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Můj názor

Jinak se tu vetsina veci co pisete uz resila. Proc ne jeste jednou.
Cilem je deanonymizace uzivatelu. Vetsina si rozmysli delat nejake skopiciny kdyz se nejedna o 100% anonymni ucet zalozeny za jedinym ucelem.

Pravidelne resime zadosti od policie, ktere jsme ze zakona povinni predat veskere informace co mame kdispozici . Bohuzel zadne nemame. V tuto chvili jsme pro ne tedy neco jako ulozto a nechtel bych se dockat toho ze napr kuli jednomu webu budou zabaveny vsechny servery a sluzba tak zanikne. Vam je to mozna jedno, ale ja na Endore nechal nekolik tisic hodin prace.

Pokud je pro Vas tato deanonymizace problem nebo neverite CZ.NIC (nevim komu pak teda na ceskem internetu verit) tak mate mnoho dalsich moznosti.

Offline

#7 2012-12-06 10:04:50

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Můj názor

Připojím zde také svůj soukromý názor na tuto problematiku.

Většina z těch, kteří nesouhlasí s poskytnutím údajů sdružení CZ.NIC nakupují na internetu.
Je to pohodlné dostupné a v dnešní době již téměř bezpečné z hlediska různých podvodů.

Na těchto internetových e-shopech zcela bez váhání a bez přečtení podmínek provozu a ochrany dat u těchto společností klidně vyplníte požadované údaje, kterými jsou doručovací adresa (zpravidla jde o adresu trvalého pobytu),  poskytnete jim i kontaktní telefon a samozřejmě mají Váš e-mail pro potřeby doručení objednávky a další korespondence.

Nad tím se nikdo nepozastaví proč by tyto údaje měl poskytnout společnosti o které skoro nic neví, jen že prodává zboží.

Dle mého soukromého názoru, všichni Ti co lamentují a zpochybňují systém MojeID, z hlediska uvedení osobních dat, se právě bojí toho vystoupení z anonymity.

Jiný rozumný důvod pro svoje tvrzení nemám.

Kdo z Vás, komu se nelíbilo tzv. zneužití údajů s tím něco udělal? Nikdo nic, čest výjimkám. Nikdo to nikdy nedotáhl do konce aby takové společnosti již nemohly údaje zneužívat.

O.T.:
Používám jedno telefonní číslo o kterém ví pouze moji nejbližší a nikde jej neuvádím. Jak je možné, že mi na něj volají společnosti a snaží se mi nabízet nejrůznější služby?
Je registrováno u operátora.
Rozhovor zpravidla končí, když po volajícím požaduji sdělení, od koho toto telefonní číslo získal a upozorním jej, že si rozhovor nahrávám a použiji v případném soudním sporu.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#8 2012-12-06 10:57:48

sophgus
Člen
Registrován: 2010-09-16
Příspěvky: 10

Re: Můj názor

Jak jsem psal, rád poskytnu své údaje Endoře, ne MojeID. Protože takhle je poskytuji dvoum organizacím zároveň, jedné které chci, druhé, které musím. MojeID s policií nic nenadělá, stále je to na vaší straně a ty údaje buď budete mít falešné nebo pravé, a s tím MojeID také nic nenadělá.

EDIT: Jinak začal jsem již s přípravami na přesun k jinému hostingu, jak píšete je to jen na nás. Reklamu na ten hosting dělat nebudu, když někdo bude mít zájem, tak si mně kontaktuje.

Offline

#9 2012-12-06 11:07:00

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Můj názor

Samozřejmě, že má každý právo na svůj názor a podle něj se zařídit tak, jak mu to vyhovuje nejlépe.
Nicméně jak psal admin:

admin napsal:

Nikdo vas ale nenuti si mojeID zrizovat. Proc si nejdrive neprectete podklady nez sem prispivate? Kazdy ma pravo si na mojeID udelat vlastni nazor a rozhodnout se.
a) mojeID neni povine pro uzivatele s Plus programem
b) ostatni uzivatele budou presunuti do programu Lite. Tento program je furt nad konkurenci.

Je jen na vas jestli Vam to za to stoji nebo ne.

Pokud tedy máte placený program - Endora Vaše údaje má k dispozici - pak se nemusíte na MojeID registrovat.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#10 2012-12-06 11:10:38

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

Mě free program vyhovuje - přece nebudu doplácet na NEkomerční projekty, když sám peníze nemám a moje projekty mi nevydělávají ani korunu - spíš naopak.

Pořád jsem ještě nedostal odpověď, proč nepoužijete k odanonymizování základní registry ?

Proč za každým uživatelem osobně nenaklušete a nezaplatíte mu elektronický podpis za 500 stovek na rok.

u uživatelů připojených přes optiku či ADSL není problém se zeptat jejich providera na jejich adresu pokud dělají bordel.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#11 2012-12-06 20:19:14

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Můj názor

Endora ti platí používanie webhostingu za ktorý nemusíš dať ani kačku a ani tomu nie si rád. Ak ti prekáža že dostávaš niečo zadarmo tak zmaž domény a nechaj zrušiť účet. Istotne ťa z radosťou uvíta iná webhostingová spoločnosť ktorá ti zadarmo dá NIČ ;o)


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#12 2012-12-06 20:28:42

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

Já Vám zase nechávám na svých stránkách zobrazovat reklamu a dokonce jsem Vám udělal na svém webu "reklamí banner a pár informací o Vás (Kdo je Váš provozovatel, kolik dáváte prostoru, jaký traffic, ...)

Takže Vám defakto dělám reklamu zadarmo.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#13 2012-12-06 20:34:17

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Můj názor

Umiestnenie baneru je dobrovoľná vec. Reklama je povinná, keďže niekto musí zaplatiť to za čo vy neplatíte.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#14 2012-12-06 20:39:59

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

Když dělám něco "navíc" tak mě nemusíte "šikanovat" službou MojeID.

Šikanu jsem zažíval na základce, učňáku, střední škole, na úřadě práce.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#15 2012-12-06 21:23:55

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Můj názor

Nikto vás nešikanuje, mojeID si nemusíte vytvárať, je to dobrovoľná vec. Ako už písal admin:
a) mojeID neni povine pro uzivatele s Plus programem
b) ostatni uzivatele budou presunuti do programu Lite. Tento program je furt nad konkurenci.

V prípade že je program LITE pre vás málo a program PLUS veľa, nikto vás nedrží pri prechode ku konkurencií.

Stačí si len vybrať vhodný webhosting, stiahnuť obsah FTP a databáz, zmeniť DNS na vašich doménach a je to. V prípade že vaše stránky bežia na našich doménach 3 rádu tak to budete mať zložitejšie, musíte si buď zakúpiť vlastnú doménu prípadne si prenajať niekoho doménu 3 rádu a presmerovať požiadavky na našich doménach na nové napríklad pomocou súboru .htaccess 8-)


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#16 2012-12-06 21:38:18

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

Tak zkuste vymyslet nějaký kompromis pro zákazníky, co NEDĚLAJÍ BORDEL a nechtejí mojeid,
že jím domluvíte u konkurence hosting za zvýhodněných podmínek a hlavně se přimluvízte u vyhládačů, aby provedli přeidexaci do několika hodin od uploadu a nastavili původní rank stránky z původní domény.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#17 2012-12-06 21:40:22

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Můj názor

Prečo máme mi dohadovať vám zľavu u konkurencie? Konkurencia sama ponúka zľavu, napríklad získate obdobie zdarma pri prechode od konkurencie ak im predložíte faktúru o zaplatenej službe od ktorej odchádzate.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#18 2012-12-06 21:42:14

Dizzy
Člen
Registrován: 2009-06-24
Příspěvky: 102

Re: Můj názor

Vážený pane Koleso, zrovna nyní "bordel" děláte, přečtěte si veškerý materiál k problematice mID, kompromis zde je.

Offline

#19 2012-12-06 22:02:54

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

Bordelem jsem myslel uživatele, co si udělají na Endoře login a spamují emailové schránky reklamou na zvětšení ... , mají na endoře skripty na DDOS útoky a podobně.

Podmínky mojeID jsem ČETL, je nepsané pravidlo, čím jsou podmínky právně psané složitěji, tím je pravděpodobnější, že je tam nějaký "skrytý háček".

K programu LITE:

Webový prostor 1 GB -- OK souhlasím, je to přece jen dost, ale když tam dám image CD (ŹADNÉ VAREZ)  tak je to 3/4 protoru někde

Traffic 1 GB se mi zdá málo pokud mám na webu obrázky (jpg fotky) o 500 kB, třeba 10x a každý den mi příjde na web 100 lidí a za měsíc je to 1,5 GB a to je už přes limit.

dále  zkrácení systémového čas skriptu na 10 sekund no nevím. na upload něčeho většího je to málo když má můj "uživatel" mobilní grps připojení.

a zrušení funkce mail : No comment chtěl jsem si dát na svůj web kontaktní formulář.

Kvůli funkci mail jsem na Endoru přišel, že má 100 emailů za hodinu.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#20 2012-12-06 22:21:03

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Můj názor

Obrázky môžete ukladať napríklad na http://picasa.google.com/ ušetríte traffic i miesto na FTP.

Upload sa nezapočítava do behu skriptu, pri uploade sa čaká na prenesenie súboru a až následne beží skript.

Zakázaná funkcia mail nijak nebráni v odosielaní mailov cez SMTP server niekoho iného (napr seznam, google).


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#21 2012-12-06 22:31:10

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Můj názor

JF napsal:

Obrázky môžete ukladať napríklad na http://picasa.google.com/ ušetríte traffic i miesto na FTP.

To mě napadlo odpoledne, ale dík za POZITIVNÍ zprávu

JF napsal:

Upload sa nezapočítava do behu skriptu, pri uploade sa čaká na prenesenie súboru a až následne beží skript.

A o čem je délka výkonu skriptu ? V čem to "zkrácení" ušetří adminovi starosti ?

Co když budu mít nějakou výpočtovou aplikaci a generátor grafu ?

JF napsal:

Zakázaná funkcia mail nijak nebráni v odosielaní mailov cez SMTP server niekoho iného (napr seznam, google).

Sice nevím jak to udělat, ale také díky. Funkce mail je jeden řádek kódu a PHPmailer je složitější řešení.

Ad databáze

Bude i na lite programu neomezený počet databází /  MB nebo i tam je nějaká "restrikce"?


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#22 2012-12-06 22:33:37

aigidios
Člen
Registrován: 2011-12-06
Příspěvky: 71

Re: Můj názor

třeba já bych se sem neregistroval, kdybych věděl, že budou chtít korespondenční adresu, ale když už jsem jim poslal skoro tři tisíce, tak to udělám

nové uživatele to asi odradí

Offline

#23 2012-12-07 01:29:43

barny258
Člen
Registrován: 2012-04-18
Příspěvky: 4

Re: Můj názor

este to ze mi pride nejaky mail s pinom a smska, v poriadku. ale preco mam zadavat este aj adresu a potom mi ma chodit nejaka posta ?

Offline

#24 2012-12-07 08:19:50

Dizzy
Člen
Registrován: 2009-06-24
Příspěvky: 102

Re: Můj názor

barny258 napsal:

este to ze mi pride nejaky mail s pinom a smska, v poriadku. ale preco mam zadavat este aj adresu a potom mi ma chodit nejaka posta ?

Kvuli jednoduche a relevantni identifikaci jak tu jiz bylo nespocetnekrat zminovano. Mate snad cerne svedomi, ze ji poskytnout nechcete, ale predpokladam, ze kdejakemu eshopu ji bez namitek a dotazu vyplnite. Podminky pro jednotlive programy jsou jasne dane a takoveto diskuse s kontinualnimi otazkami proc jsou zbytecne. smile

Offline

#25 2012-12-07 20:07:38

aigidios
Člen
Registrován: 2011-12-06
Příspěvky: 71

Re: Můj názor

no každý nebydlí pořád na stejné adrese, to není jak když jsme si kdysi koupili statek a na něm 50 let sklízeli brambory, je to komplikovanější

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK