#1 2012-11-29 17:56:31

robertocz87
Člen
Registrován: 2011-10-10
Příspěvky: 4

Re: OT - Pripominky k mojeID

To nemyslíte přeci vážně ne?
Do free programu se přihlašovat jen pomocí hloupého systému mID. Opravdu nerad někde na netu udávám svoje osobní údaje. A už vůbec ne "českému spolku".

Offline

#2 2012-11-29 17:58:50

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: OT - Pripominky k mojeID

Ano myslime to vazne. Myslite ze je lepsi ty udaje nechavat nam?

Offline

#3 2012-11-29 18:11:35

robertocz87
Člen
Registrován: 2011-10-10
Příspěvky: 4

Re: OT - Pripominky k mojeID

K provozování programu free nejsou potřeba žádné osobní údaje...
Jen email.

Offline

#4 2012-11-29 18:17:00

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: OT - Pripominky k mojeID

Ano mate pravdu. Bohuzel to v praxi nefunguje. Poslednich x mesicu nedelam nic jineho nez odpovidam policii. Viz zde
https://webadmin.endora.cz/mojeid-zmeny

Offline

#5 2012-11-30 01:20:09

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

admin napsal:

Ano mate pravdu. Bohuzel to v praxi nefunguje. Poslednich x mesicu nedelam nic jineho nez odpovidam policii. Viz zde
https://webadmin.endora.cz/mojeid-zmeny

Ale na téhle stránce není nic o tom, že by jste neustále odpovídal policii. Jinak taky se mi nelíbí, že bych měl dávat jméno, příjmení, adresu, telefon na jednu stránku a přes to bych se měl přihlašovat všude. Na endoře jsem rozjel několik projektů a zkouším na ni odladit všechny jiné projekty. Ale teď mám dilema.

Offline

#6 2012-11-30 08:21:09

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: OT - Pripominky k mojeID

Je tam vysvetleno proc se mojeID zavadi. Bohuzel u kazdeho projektu se obcas musi rozhodnout jakym smerem pujde. Bylo rozhodnuto takto. Chapu ze to muze par lidi nastvat a treba i odejdou ke konkurenci. Verim ale, ze vetsina lidi pochopi, ze tento krok ma smysl a nedela se jen tak.

Posledni dobou je napr. problem s odezvou nekterych serveru. Predpokladam ze toto nam pomuze situaci resit a tim i zvysit spokojenost uzivatelu.

Offline

#7 2012-11-30 08:25:47

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

peeeeta napsal:

... Jinak taky se mi nelíbí, že bych měl dávat jméno, příjmení, adresu, telefon na jednu stránku a přes to bych se měl přihlašovat všude. ...

To je zajímavé tvrzení.
Na "stránku" se lidé bojí vkládat, sice citlivé, ale téměř veřejně dostupné informace a jakémukoliv podomnímu obchodníkovi navíc neváhají sdělit i rodné číslo a uzavřít jakoukoliv smlouvu.
Téměř každý má zaveden internet banking, mobil banking, platby internetovými kartami a tady se lamentuje kvůli 3 údajům. Na internetu je o každém tolik informací, že ani on sám o tom neví.

Na sociálních sítích se bez problémů chlubíte svými fotografiemi, zveřejňujete svá data, naprosto vědomě spojujete příbuzenské profily, uveřejňujete adresy bydlišť a jak se chystáte na dovolenou a za kolik, jaké auto, včetně uvedení SPZ, vlastníte, kolik jste za něj dali, kolik aut máte v rodině atd...

To jsou daleko větší indicie k Vaší osobě, než je uvedení svého telefonního čísla a trvalého bydliště.
Na telefon Vám stejně volají různé společnosti a vyžadují po Vás potvrzení Vašeho jména a příjmení a pod různými záminkami z Vás vymámí i adresu trvalého pobytu. Pak Vás ještě pro jistotu požádají, zda souhlasí i Vaše rodné číslo.
Tyto praktiky Vám přijdou naprosto v pořádku a tady se pozastavujete nad třemi údaji. Navíc s klidem můžete uvést i nepravdivou adresu, která slouží "pouze" pro zaslání PIN3 a tím i jakéhosi bonusu.

Je to na každém jednotlivci, jak se rozhodne, ale také si sáhněte do svědomí v kolika případech Vám vůbec nepřišlo divné někomu svěřit svá data pouze po telefonickém kontaktu.

@peeeeta:
Myslíte, že o Xxxxx X. z Xxxxxx nejsou na netu k dispozici další údaje, které se Vám nelíbí nyní dávat?

Kde a k čemu všemu se budete přihlašovat v konečné rozhodnutí je pouze na Vás.

Já dilema nemám.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#8 2012-11-30 08:39:20

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: OT - Pripominky k mojeID

Nevim jestli to bylo nekde receno ale beru to jako samozrejmost. U sparovanych uctu budou na endore smazany citlive udaje. Na 100% hesla. Na 99% i ostatni tj fakturace, email, jmeno.

Jde jen o to jestli vic verite Endore nebo CZ.NIC smile . Problem s tim muzou mit uzivatele kteri neduveruji nikomu. Bohuzel pro ty nase sluzby nebudou vhodne.

P.S: Zatim neni - bude do konce roku.

Offline

#9 2012-11-30 08:55:59

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

admin napsal:

... Verim ale, ze vetsina lidi pochopi, ze tento krok ma smysl a nedela se jen tak. ...

Přes veškeré snahy o megalomanské IT projekty (IZIP, OpenCard, S karta, ...) jsem optimistou a věřím, že tento projekt má smysl a budoucnost.
Vše je o lidech, přístupu a zabezpečení dat.

Oproti kolegům mám spíše opačný problém. Jak spojit své účty na Endora pod jednu správu se zachováním stávajícího rozdělení.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#10 2012-11-30 09:06:39

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: OT - Pripominky k mojeID

Problem s rozdelenim nechapu . Istak na to zalozte vlastni topic

Offline

#11 2012-11-30 12:02:57

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

kksmirice napsal:
peeeeta napsal:

... Jinak taky se mi nelíbí, že bych měl dávat jméno, příjmení, adresu, telefon na jednu stránku a přes to bych se měl přihlašovat všude. ...

To je zajímavé tvrzení.
Na "stránku" se lidé bojí vkládat, sice citlivé, ale téměř veřejně dostupné informace a jakémukoliv podomnímu obchodníkovi navíc neváhají sdělit i rodné číslo a uzavřít jakoukoliv smlouvu.
Téměř každý má zaveden internet banking, mobil banking, platby internetovými kartami a tady se lamentuje kvůli 3 údajům. Na internetu je o každém tolik informací, že ani on sám o tom neví.

Na sociálních sítích se bez problémů chlubíte svými fotografiemi, zveřejňujete svá data, naprosto vědomě spojujete příbuzenské profily, uveřejňujete adresy bydlišť a jak se chystáte na dovolenou a za kolik, jaké auto, včetně uvedení SPZ, vlastníte, kolik jste za něj dali, kolik aut máte v rodině atd...

To jsou daleko větší indicie k Vaší osobě, než je uvedení svého telefonního čísla a trvalého bydliště.
Na telefon Vám stejně volají různé společnosti a vyžadují po Vás potvrzení Vašeho jména a příjmení a pod různými záminkami z Vás vymámí i adresu trvalého pobytu. Pak Vás ještě pro jistotu požádají, zda souhlasí i Vaše rodné číslo.
Tyto praktiky Vám přijdou naprosto v pořádku a tady se pozastavujete nad třemi údaji. Navíc s klidem můžete uvést i nepravdivou adresu, která slouží "pouze" pro zaslání PIN3 a tím i jakéhosi bonusu.

Je to na každém jednotlivci, jak se rozhodne, ale také si sáhněte do svědomí v kolika případech Vám vůbec nepřišlo divné někomu svěřit svá data pouze po telefonickém kontaktu.

@peeeeta:
Myslíte, že o x. z x nejsou na netu k dispozici další údaje, které se Vám nelíbí nyní dávat?

Kde a k čemu všemu se budete přihlašovat v konečné rozhodnutí je pouze na Vás.

Já dilema nemám.

To že jste zjistil pár věcí o mě neznamená, že zjistíte více, bohužel tohle vše se u nic.cz musí uvádět, ale musíte vědět kde to hledat.

Jinak já na sociálních sítích nežiji, a jistě tam nedávám citlivá data, ani na jiné weby, vždy si rozmýšlím kam uvést své telefonní číslo, adresu a e-mail, který zadávám při registraci, je jen na registrace, jelikož vím, že některé společnosti rádi zasílají email s nabídkami a to mě nezajímá.

Jinak, že to takhle dělá spousta lidí kolem (že na FB sdělí vše co jen mohou i co jedli, že všude píšou své telefonní číslo, či jiné citlivé údaje to je jejich věc), ale já si na tohle dávám pozor. Tak mě prosím k nim nepřiřazujte.
Děkuji

Jinak prosím vás Romane,proč vše hostujete na doménách 3. řádu?

Offline

#12 2012-11-30 12:14:32

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

Je to teď sice trochu mimo OT, ale pokud jsem se Vás dotkl, pak se omlouvám. Nedovolil bych si nikoho někam přiřazovat, to mě nepřísluší.
Příspěvek byl míněn obecně, k Vám pak pouze poslední dvě věty.

Hostuji na doménách 3.řádu proto, že:
1. zadavatelé neuvolnili finanční prostředky na zakoupení domén 2.řádu. Z hlediska funkčnosti není téměř žádný rozdíl;
2. na testovacích webech to beru jako názornou funkčnost pro uživatele, kteří mají domény 3.řádu;
3. o svých doménách a hostingu rozhoduji sám.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#13 2012-11-30 12:20:06

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

Dobře omluva přijata,
vím moc dobře, že se dá získat spousty osobních údajů a opravdu nechci být jako všechny ty ovečky na FB a podobných sítích.
Jen ještě jedna prosba, zdali by jste mohl smazat mé údaje z předchozího příspěvku. Děkuji

Jinak 1) doména 2 řádu nestojí skoro nic a webhosting k ní můžete mít zde
- nebo také jistě by se dalo domluvit, aby jste ji přes endoru zakoupil, ale to musíte vědět vy zdali je dobré investovat pár korun nebo ne (je to vaše věc)
2) ano je vidět, že je to funkční
3)ano rozhodujete sám (doufám, že to bylo myšleno tak, že si můžete mít jakoukoliv dému)

Offline

#14 2012-11-30 16:23:19

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

já se přiznám, že na internet taky nerad vyplňuji svoje údaje, ať je to facebook který nesnáším nebo jakákoliv jiná služba
jméno příjmení jako ok, ale adresa a telefon... to se mi ani od cz.nic vůbec nelíbí  smile

navíc tady ty udáje musí být správně a nemůžu tam něco "naplácat", což dělam obvykle u služeb, které to požadují

Offline

#15 2012-11-30 16:35:25

Lukes_CZ
Člen
Místo: Poděbrady - Sokoleč
Registrován: 2012-02-27
Příspěvky: 55

Re: OT - Pripominky k mojeID

Též se mi nelíbí někam psát moje údaje! a hlavně tam, kde to "neznám". např. nic.cz tam jsem si nečetl ani podmínky prostě nic big_smile Navíc ty údaje se nikde nezveřejňují u důvěrohodných stránek.
Byl bych ale radši, aby osobní údaje byly u endory! protože je jediný z hostingů kterýmu veřím, a jsem sní spokojený!
Víte co.. jistota je jistota

Offline

#16 2012-11-30 17:07:39

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

Lukes_CZ a Destroyer , jsem rád, že v tom nejsem sám. Už jsem si myslel, že mě všichni berou jako paranoika. Ale naštěstí se najdou i lidi, kteří nechtějí sdílet telefon a adresu.
Díky

Offline

#17 2012-11-30 17:30:04

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: OT - Pripominky k mojeID

CZ.NIC ale tyto udaje nikde nezverujnuje. Zpristupni je vzdy jen strankam ktere schvalite. A to ze jste si neprecetl jejich pravidla to je z jineho soudku.

Offline

#18 2012-11-30 17:33:15

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

admin napsal:

CZ.NIC ale tyto udaje nikde nezverujnuje. Zpristupni je vzdy jen strankam ktere schvalite. A to ze jste si neprecetl jejich pravidla to je z jineho soudku.


Ano zpřístupní je jen stránce, které to povolím, ale prostě už ukládám adresu někam na internet a tu si poté i když s mým svolením stáhne na své stránky do databáze.
Nikdy se mi nelíbí, když mám někde zadávat adresu a mobil. Jelikož většinou na mobil potom všichni otravují a adresa - to je dost soukromé, jelikož mě můžou lidi přímo najít na nějakém místě.

Offline

#19 2012-11-30 17:34:34

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

@peeeeta:
Nemyslím si, že by jste se měl považovat za paranoika.
Je přeci naprosto normální chránit své soukromí, obzvláště pokud již máte nějaké osobní zkušenosti se zneužitím Vašich dat.

OBECNĚ:
Já jsem nikde netvrdil, že bych nebyl opatrný na své osobní údaje a rozdával je na požádání bez rozmyslu.

V rámci diskuze jsem jen chtěl upozornit na problematiku jako takovou.
To, že NĚKDO (obecně myšleno) poskytne údaje na sociální sítě naprosto dobrovolně a pak se bude, na základě třeba zde uveřejněných názorů, tvrdošíjně bránit poskytnout to co již všichni vědí, mi nepřijde zrovna jako zcela normální...

Mimochodem u bank jsou také vedeny i tyto údaje (telefon a bydliště) a banka je v rámci smlouvy může poskytnout třetím stranám... To Vám nepřijde zvláštní?

P.S.
Každý má právo zastávat svůj vlastní názor. Nikomu jej neupírám tím, že sdělím rozdílný názor či myšlenku.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#20 2012-11-30 17:39:55

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

kksmirice napsal:

@peeeeta:
Nemyslím si, že by jste se měl považovat za paranoika.
Je přeci naprosto normální chránit své soukromí, obzvláště pokud již máte nějaké osobní zkušenosti se zneužitím Vašich dat.

OBECNĚ:
Já jsem nikde netvrdil, že bych nebyl opatrný na své osobní údaje a rozdával je na požádání bez rozmyslu.

V rámci diskuze jsem jen chtěl upozornit na problematiku jako takovou.
To, že NĚKDO (obecně myšleno) poskytne údaje na sociální sítě naprosto dobrovolně a pak se bude, na základě třeba zde uveřejněných názorů, tvrdošíjně bránit poskytnout to co již všichni vědí, mi nepřijde zrovna jako zcela normální...

Mimochodem u bank jsou také vedeny i tyto údaje (telefon a bydliště) a banka je v rámci smlouvy může poskytnout třetím stranám... To Vám nepřijde zvláštní?

P.S.
Každý má právo zastávat svůj vlastní názor. Nikomu jej neupírám tím, že sdělím rozdílný názor či myšlenku.


Bohužel již mám zkušenosti se zneužití mých osobních dat.

Jak jsem jinak říkal, já sociálními sítěmi nežiji. Internet je pro mě médium na zjištění informací a občasné odreagování.

Jinak banka má moje údaje, ale také jí dávám jen to nutné a nic víc co bych musel. A email a podobné věci, kterých lze mít více mám osobní a poté na registrace a podobné vyřizování administrativy (banka, smlouvy atd.). Ovšem ani to, že banka může předat moje osobní údaje se mi nelíbí, jelikož minimálně s číslem mě tohle dosti štve - volali mi z různých společností, zdali nechci jejich produkty apod.. Poslal jsem je někam ... a už nezavolali (ještě jsem se nechal vyřadit z jejich seznamu). A jinak o společnostech, které předávají informace, takto třetím stranám si myslím svoje.

Offline

#21 2012-11-30 18:01:20

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

Chápu Vaše obavy a Váš názor na věc.
Jen se zeptám, prosím neberte to jako kritiku Vaší osoby nebo urážku, co jste se zneužitím Vašich osobních dat udělal?
Podal jste trestní oznámení? Řešil jste zneužití právní cestou?
Většinou je to vše v pozici - poslal jsem je někam a víc to nehodlám řešit... To si myslím, že je obecně chyba, protože nikdo z toho nemá žádné ponaučení. Společnost, která to porušuje, si pomyslí své a pokračuje vesele dál.

Vítám i tuto inteligentní diskuzi, kde se nikdo nesnaží přesvědčit jiného o svém názoru, nebo nevhodně napadat.
Jak jste sám podotkl, většina údajů je o Vás již vedena. Pokud tyto údaje druhá strana vědomě neposkytne třetí straně, pak je zde také možnost prolomení ochrany hackery.

Zkusme se zamyslet kolik informací a kde je o nás vedeno:
- databáze MV ČR (PČR, úřady státní správy, ...);
- databáze bankovních společností;
- databáze úvěrových společností;
- databáze komerčních a soukromých pojišťoven;
- databáze zdravotnických zařízení a jejich pojišťoven;
- databáze cestovních kanceláří;
- databáze různých "podivných" společností nabízející produkty a služby za velice "výhodných" podmínek;
atd...

Nemyslím, že by mou osobu ohrozila jedna společnost, která o mě bude vědět diskutované údaje (jméno a příjmení, telefon, trvalý pobyt, email).

Jediné rozporovatelné jsou Pravidla, o kterých se zmiňuje admin. Nejsou podpořeny odkazy na platné normy. Bod 4. Pravidel se snaží nastínit řešení otázky ochrany a poskytování údajů.

Chybí mi na stránkách společnosti odvolávky na normy o ochraně dat obecně.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#22 2012-11-30 18:25:09

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: OT - Pripominky k mojeID

jen pro info. 1/4 uzivatelu Endory uz mojeid ma. Tj nejedna se o zadny novy system nebo neco neprovereneho.

Offline

#23 2012-11-30 18:30:20

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

kksmirice napsal:

Chápu Vaše obavy a Váš názor na věc.
Jen se zeptám, prosím neberte to jako kritiku Vaší osoby nebo urážku, co jste se zneužitím Vašich osobních dat udělal?
Podal jste trestní oznámení? Řešil jste zneužití právní cestou?
Většinou je to vše v pozici - poslal jsem je někam a víc to nehodlám řešit... To si myslím, že je obecně chyba, protože nikdo z toho nemá žádné ponaučení. Společnost, která to porušuje, si pomyslí své a pokračuje vesele dál.

Vítám i tuto inteligentní diskuzi, kde se nikdo nesnaží přesvědčit jiného o svém názoru, nebo nevhodně napadat.
Jak jste sám podotkl, většina údajů je o Vás již vedena. Pokud tyto údaje druhá strana vědomě neposkytne třetí straně, pak je zde také možnost prolomení ochrany hackery.

Zkusme se zamyslet kolik informací a kde je o nás vedeno:
- databáze MV ČR (PČR, úřady státní správy, ...);
- databáze bankovních společností;
- databáze úvěrových společností;
- databáze komerčních a soukromých pojišťoven;
- databáze zdravotnických zařízení a jejich pojišťoven;
- databáze cestovních kanceláří;
- databáze různých "podivných" společností nabízející produkty a služby za velice "výhodných" podmínek;
atd...

Nemyslím, že by mou osobu ohrozila jedna společnost, která o mě bude vědět diskutované údaje (jméno a příjmení, telefon, trvalý pobyt, email).

Jediné rozporovatelné jsou Pravidla, o kterých se zmiňuje admin. Nejsou podpořeny odkazy na platné normy. Bod 4. Pravidel se snaží nastínit řešení otázky ochrany a poskytování údajů.

Chybí mi na stránkách společnosti odvolávky na normy o ochraně dat obecně.

Když má data někdo zneužil, tak samozřejmě, že jsem podal trestní oznámení a předal to policii. Jinak bych se zneužitím dat potýkal nejspíše až do teď.

Jinak tím, že jsem je poslal někam jsem myslel ty společnosti, které to předala banka. Opravdu nemám čas v našem státě se soudit s bankou, že předala můj telefon. Kdybych však ten čas měl (soud na několik led), tak bych to udělal. Je to minimálně otravné.

JINAK ANO MÁTE PRAVDU JE TO CHYBA, ŽE LIDÉ ŘEKNOU JEN SVOJE, ALE JINAK TO NEŘEŠÍ. ALE ONO JE TO NĚKDY TĚŽKÉ ŘEŠIT, KDYŽ JE TO JEN JEDEN UŽIVATEL A VELKÁ FIRMA A NEBO NENÍ MOC ZNALÝ A NEMŮŽE SI DOVOLIT PRÁVNÍKA A NEBO JEŠTĚ, KDYŽ NÁŠ STÁT MÁ ŘEŠENÍ TAKOVÝCHTO VĚCÍ NA DLOUHO.

No ano je uvedena, ale dostat se k nim může jen zkušený uživatel "hacker". A musel byl hledat přímo osobu, kterou má jako oběť. Přeci jen nabourat se do databází, které jste uvedl nedokáže jen tak někdo. A jistě nebude hledat zrovna mě. Ale zneužití mých osobních údajů - jména, příjmení, adresy, telefonu, emailu , které se hodí třeba do smlouvy nebo nevím kam, stačí díky vyplnění takovýchto údajů někde na sociální síti a nebo na registraci nějaké stránky. Jelikož nejsou dosti chráněné a nebo lze tyto údaje dohledat. Proto je nerad dávám nějaké společnosti. A vše si pozorně čtu.

Pozn. přeci jen mé jméno a další údaje jsou o mě v databázi ČR už od malička a s tím nemohu nic udělat, ale sdílení dalších je už na mě. Zdali uvedu e-mail, nebo telefon atd. A proto nechci o sobě na internetu dělat ještě větší databázi než je nutné. Jméno a příjmení není nic. To lze zjistit skoro o každém. Ale adresa atd. to už je trošku složitější a také jméno a příjmení se těžko zneužívá bez dalších údajů.

Jinak pokud se snažím zamezit co nejvíce, aby se k mým citlivým údajům dostal jen tak někdo snadno, tak mi opravdu vadí. tyto údaje dávat jen kvůli tomu, abych se mohl někde později jednoduše přihlásit.
raději je dám Endoře, jelikož zde je menší počet lidí a nebude přímo někdo útočit sem, než na MojeID, jelikož ví, že tam tyto údaje má každý a je tam více lidí.


Pro: Admin - ano to sice má, ale já jej nemám a je škoda, že všechny výhody tohoto hostingu si lze udržet díky registraci do MojeID. Vyhýbám se tomu dosti dlouho.
A i společnosti, které po mě povinně chtějí takovéto údaje přehlížím. A nechci s nimi mít nic společného. I na svém webu tyto údaje nevyžaduji. A chci jen email a uživatelské jméno. Jelikož to stačí ke komunikaci a spolupráci.

A jinak to, že 1/4 MojeID má, neznamená, že je to něco prověřeného. Kolik je to lidí 100 000? Nebo méně?
A ČR má něco kolem 10 000 000 lidí. A tuto službu (MojeID) nebudou asi využívat cizinci (možná ještě Slováci), tak že to není zase tolika lidí, aby tato služba byla prověřené (nevyužívají ji všichni Češi a Slováci). Zatím ani není důvod, aby z ní nějaký "hacker" získával data. Jelikož jich tam tolika není, ale až se služba rozjede jistě se bude s něčím takovým potýkat. A nerad bych byl poté uložen v nějaké souboru v cizím počítači.

Jinak závěrem, vše si nejraději vyřizuji osobně. Jelikož vím, že co člověk jednou na internet uloží už NIKDY nesmaže.

Offline

#24 2012-11-30 18:46:48

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: OT - Pripominky k mojeID

Pointa veskere diskuze je ze potrebujeme lidi odanonymizovat . Aktualni stav ze si clovek zalozi free mail nekde na seznamu a nasledne si na nej zalozi ucet na endore je neudrzitelnej. Kazdy tyden resim nekoho kdo si takto zalozi treba 30 uctu a ty zneuziva napr jako roboty, nebo jen aby poskadlil spoluzaka ktery se mu spatne diva po slecne.

V pripade ze se nam povede lidi aspon castecne zbavit anonymity verim ze budou zodpovednejsi s tim jak s hostingem nakladaji. Pokud budou chtit delat takove kraviny tak si zvoli jiny hosting ktery bude anonymnejsi. Dusledkem techto hratek je napr furt nejaky server endory na spam blacklistech.

Offline

#25 2012-11-30 19:10:47

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

Tím, že jste registroval doménu jsou o Vás vedeny údaje - jméno a příjmení, trvalý pobyt, email. Chybí tedy jen telefon a ten není nutný např. k uzavření smlouvy. Také je zapotřebí podpis a třeba i RČ nebo číslo OP...
Také používám více emailových účtů pro odlišení mé činnosti...

Souhlasím s vymahatelností práva v této zemi. Je to špatné, tak jako více věcí, ale bohužel s tím zde musíme žít. To je ale téma na zcela jinou nekonečnou diskuzi...

Také předpokládám, že společnost NIC.CZ, která je největším registrátorem domén, ví o bezpečnosti na internetu více než my zde diskutující a zajisté v rámci svého působení učiní dostatečně silná opatření proti útokům na jejich databáze údajů. Určitě nebude v jejich zájmu přijít o klienty.

Naprosto souhlasím s adminem v otázce anonymity. Pokud to nebudu já, ale jen jakási skrytá identita za emailem, který si bez problémů založím anonymně kdekoliv, pak se problém nikdy nevyřeší.
I zde se "skrýváme" pod svými nicky a projděte si názory a diskuzní příspěvky některých rádoby diskutujících, nejen na tomto fóru, ale i jiných. Myslíte, že kdyby věděli, že jsou lehce dohledatelní (a dohledat se dá téměř cokoliv i pod skrytou identitou), že by své názory prezentovali tak jak je prezentovali?
Já se domnívám, že nikoliv.
Vystoupením z anonymity si každý dá pozor na to, co provádí, jak diskutuje, ...

To, že zde admin uváděl, že koresponduje s PČR, jej pouze "zdržuje" od práce na daleko prospěšnějších věcech pro nás uživatele.

Jak jsem již uváděl, je na každém jak se rozhodně a jakou variantu a cestu zvolí.
Za mne osobně v tom problém nevidím...


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK