#1 2012-11-29 15:26:16

DraCezarus
Člen
Registrován: 2012-11-29
Příspěvky: 12

Re: Dotaz k mojeID - vice uctu

Dobrý den,

rád bych se zeptal na malou věc, která mi není jasná ohledně mojeID. Já jako programátor několika stránek hostujících na vašem serveru endora.cz, dělám zároveň i jejich správce. Tím že si registruji mojeID za sebe, mohu k němu připojit všechny weby které spravuji ? Nebo mám zařídit mojeID pro každého, kterému web na tomto hostingu spravuji?

Jedná se o weby stranky-marek.9e.cz (které patří mému otci), jmvyuka.9e.cz (které patří mému učiteli), dracekcezarus.9e.cz (který patři přímo mě), svnengine.9e.cz (který patří skupině, v současné době mě a mého spolužáka).

Děkuji za odpověď.

Offline

#2 2012-11-29 15:53:22

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Dotaz k mojeID - vice uctu

O tomto problemu vime . Bohuzel neni jednoduche reseni. Pokud by mohl jeden mojeId ucet spravovat vice Endora uctu tak s tim budou do budoucna problemy . Tj odebirani opravneni atd.

Aktualne to vypada tak ze doporuceny postup bude:
1) pro kazdeho uzivatele udelat jeho vlastni mojeID profil (realny).
2) v administraci zustane bude mozne zaskrtnout - umoznit prihlaseni pomoci hesla.
Tj bude se moci prohlasit vlastnik mojeID tak ten kdo zna heslo k uctu (tak jako doted)

Urcite to nedelejte tak ze vytvorite fiktivni mojeID ucty ktere jim budete spravovat.

Toto je prvotni nastrel. Do tydne sem dam finalni verzi teto problematiky. Neni to tak jednoduche jak to vypada.

Offline

#3 2012-11-29 16:03:07

DraCezarus
Člen
Registrován: 2012-11-29
Příspěvky: 12

Re: Dotaz k mojeID - vice uctu

Tedy mám počkat na vaši finální verzi, nebo mám oběhnout ty, kterým spravuji web a rovnou jim vytvořit mojeID (samozřejmě realné)?

K tomu, jak mám registrovat mojeID pro skupinu (v současné době 2 lidí), kteří mají odlišné bydliště?

Offline

#4 2012-11-29 16:07:24

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Dotaz k mojeID - vice uctu

Pockejte prosim pres vikend. Jeste to konzultujeme s CZ.NIC.

To s tou skupinou bohuzel nechapu.

Offline

#5 2012-12-03 14:53:41

DraCezarus
Člen
Registrován: 2012-11-29
Příspěvky: 12

Re: Dotaz k mojeID - vice uctu

Se spolužákem jsme založili tzv. spolek, kde budeme přímo spolupracovat na více projektech, které budou zveřejněny na webu http://svnengine.9e.cz . Do budoucna plánujeme tuto skupinu rozšířit, ale muže se i skupina rozpadnout, nebo někteří ze skupiny odejdou. Nicméně vše na výše zmíněném webu i web sám patří všem členům skupiny.

Pokud to není proti pravidlům serveru, v tom případě by jsme museli svůj spolek vzhledem k výše zmíněným stránkám přeorganizovat.

Offline

#6 2012-12-06 15:20:54

npk
Endora uživatel
Registrován: 2011-08-16
Příspěvky: 8

Re: Dotaz k mojeID - vice uctu

Dobrý den,
budu muset řešit stejný problém více účtů a vámi předpokládaného jednoho mojeID.
Ale mně by toto vyřešila třeba jen možnost si nějak jednoduše ! v administraci převést domény z jednoho účtu (bez mojeID) na ten "hlavní" svázaný již s mojeID. Ale ani nevím, zda toto třeba je možné už nyní.
Je to proveditelné ?

Jinak samozřejmě by to jistě šlo klasickým přesunem (zazálohování webů(joomla+akeeba backup), smazání domén, založení domén pod účtem s mojeiD, obnova ze zálohy)

Offline

#7 2012-12-06 18:18:20

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Dotaz k mojeID - vice uctu

napiste prosim na <!-- e --><a href="mailto:info@endora.cz">info@endora.cz</a><!-- e --> . Resi se to individualne.

Offline

#8 2012-12-09 19:41:11

pcservis
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-08
Příspěvky: 1

Re: Dotaz k mojeID - vice uctu

Je mojeID povinné?
MojeID mám, ale jde mi tam přidat jen jeden účet a abych si na každý účet zřizoval "mojeID", tak je to nanic.
Protože pokud si nemohu přidat pod mojeID všechny vlastní účty, tak je to nicotná služba, která mi zabírá čas. MojeID nepotřebuji a proto se ptám, je nějaká možnost ho nepoužívat?, pokud tedy nemohu mít svoje účty pod jedním mojeID.

Offline

#9 2012-12-09 19:44:38

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Dotaz k mojeID - vice uctu

Ne MojeID není povinné. Pouze účty bez placeného programu budou převedeny z programu Free na program Lite.

Možnost mít více účtů pod jedním MojeID admin řeší. Pravděpodobný termín zveřejnění výsledku je očekáván začátkem týdne.
Mějte, prosím, strpení.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#10 2012-12-10 10:31:08

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Dotaz k mojeID - vice uctu

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://podpora.endora.cz/viewtopic.php?f=38&t=6671">viewtopic.php?f=38&t=6671</a><!-- l -->

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK