#1 2012-11-27 13:28:28

hatreder
Člen
Registrován: 2012-11-26
Příspěvky: 3

Re: Přesunutí obsahu na novou doménu

Ahoj.
Vytvořil jsem si zde na endoře doménu a do ní nechal ninstalovat CMS Joomla a vytvořil jsem si www stránky. Doména končí http://*******.mzf.cz Nechtěl jsem hned dávat placenou variantu PLUS, protože jsem se teprve v joomle učil. S těmi stránkami, co jsem vytvořil jsem ale maximálně spokojenj, takže bych chtěl vytvořit novou doménu, kde už využiju placenou verzi Endora Plus, aby ty stránky byli už normálně http://www.********.cz
Právě na tuto novou doménu bych chtěl ty stránky včetně databáze přesunout a aby tam byl i nadále CMS joomla.
Mohli by jste prosím poradit, jak to vše komplet z té původní domény překopírovat na doménu novou?
Díky.

Offline

#2 2012-11-27 13:30:31

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Přesunutí obsahu na novou doménu

Ak máte doménu v tom samom konte ako predošlú, stačí vo webadmine v časti Ostatní u konkrétnej domény zvoliť kam prekopírovať obsah FTP. Následne v nastavení novej domény v Joomle zmeniť adresy tmp adresára a prípadne cache aby neukladalo do starej domény.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2012-11-27 13:51:34

hatreder
Člen
Registrován: 2012-11-26
Příspěvky: 3

Re: Přesunutí obsahu na novou doménu

Novou doménu jsem ještě nezaložil, napřed bych se rád dozvěděl, co mě bude čekat. Ve webadminu mám tedy zatím jen tu jednu doménu, když u ní kliknu na ostatní, tak tam není žádná možnost překopírování obsahum pouze přesměrování e-mailů, ale předpokládám, že po založení další domény se tam ta funkce objeví.
Až tedy vytvořím nový účet a nechám na něj nainstalovat joomlu, tak tam tedy překopíruju ten obsah z původní domény?
Ještě jsem se chtěl zeptat, kde v joomle nastavím změnu tmp adresáře a cache?
Přepokládám, že to bude někde v globálním nastavení, ale jaká je to konkrétně funkce a který nový adresář tam nastavit? Joomlu mám předinstalovanou přímo na doméně, abych nemusel mít data na localu.

Díky za rady.

Offline

#4 2012-11-27 14:17:31

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Přesunutí obsahu na novou doménu

hatreder napsal:

... Až tedy vytvořím nový účet a nechám na něj nainstalovat joomlu, tak tam tedy překopíruju ten obsah z původní domény? ...

Nebavíme se o přesunu domény mezi účty, ale o překopírování dat z domény na doménu v rámci jednoho účtu.
Pokud by jste založil nový účet, pak by jste musel data ze starého účtu přenést ručně, včetně databáze.

Na novou doménu nemusíte nic instalovat, stačí pouze překopírovat data ze staré domény a nastavit údaje podle popisu JF. Údaje najdete v části globálního nastavení ve více položkách. Projít a pročíst.

Obecně pak tam kde je název staré domény ten zaměnit za název nové domény. Složky již budou na webu vytvořeny z původního umístění.
Databáze bude použita původní! Kopírují se jen data na FTP!


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#5 2012-11-28 10:13:54

hatreder
Člen
Registrován: 2012-11-26
Příspěvky: 3

Re: Přesunutí obsahu na novou doménu

O.K.
Díky moc za vysvětlení.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK