#1 2012-05-18 21:10:19

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: rozlišení reklamních odkazů

Uvažuje se nebo se už programuje, aby reklamní odkazy v textu uživatelově reklamní stránce měly jinou barvu či jiné písmo, aby byli na první poohled rozlišitelné od uživatelových odkazů na podstránky jeho webu?


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#2 2012-05-18 21:15:14

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: rozlišení reklamních odkazů

Proč?


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2012-05-18 21:17:32

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: rozlišení reklamních odkazů

Protože návštěvník pak neví co je reklamní odkaz a co je podstránka webu a zbytečně odejde z mého webu, protože klikne na reklamu.

Často se mi tos stává na webech typu zive, idnes, že kliknu o několik pixelů vedle místo o PC si čtu nějakou pojišťovnu.

Nechci dávat reklamní patu, protože tyto odkazy přímo v textu jsou "účinnější" dolů do paty nikdo nekouká.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#4 2012-05-18 22:13:49

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: rozlišení reklamních odkazů

A přemýšlel jste, proč to tak je na tom živě, nebo idnes?


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#5 2012-05-18 22:28:56

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: rozlišení reklamních odkazů

Protože reklamní zadavatele víc zajímá jejich reklama, než třeba článek o Windows 8, který víc zajímá mě.

Některé weby, ale mají reklamu "jinak" viditelnou a účel to plní. Je to takový kompromis.

http://rakovnicky.denik.cz/zpravy_regio ... 20517.html


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#6 2012-05-18 22:42:21

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: rozlišení reklamních odkazů

michal.kolesa napsal:

... Často se mi tos stává na webech typu zive, idnes, že kliknu o několik pixelů vedle místo o PC si čtu nějakou pojišťovnu. ...

Já se také, zcela pravidelně, dívám, kam mě odkaz směruje. Je to i tak trochu moje "pojistka" proti spamu a tomu co nechci vidět.
Nejsem tupý klikač na kdejaký odkaz v textu.

michal.kolesa napsal:

... Nechci dávat reklamní patu, protože tyto odkazy přímo v textu jsou "účinnější" dolů do paty nikdo nekouká.

Proč Vás to vlastně zajímá???
Jako zákazník Free hostingu plním podmínky (reklama je jednou z nich) a pokud je to umožněno, vyberu si zobrazení jaké vyhovuje mě.
Zřejmě provozovateli vyhovuje tento způsob a je tedy na Vás jak s touto informací naložíte. Pokud by to provozovateli nevyhovovalo zřejmě by tuto možnost nenabízel.
Podívejte se na jiné hostingy jaké mají podmínky zobrazení reklamy.

Mimochodem jste opravdu přesvědčen, že nikdo nekouká do patičky stránky???

Nesrovnávejte komerční weby a free hostingové služby.

Resumé:
1. chcete reklamní odkazy v textu? - pak se nedivte, když na ně někdo bude klikat.
2. nechcete reklamní odkazy v textu? - zvolte si volbu reklamní paty.

TO JE MOJE STANOVISKO


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#7 2012-05-18 22:47:08

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: rozlišení reklamních odkazů

Mě nevadí odkazy v textu. Já bych je jen "maličko" odlišil. Jsou dokonce uživatelé co sei vypínají stavocé řádky tak pak nevidí kam odkaz vede.

Já teda na odkazy v patičce nikdy neklikám.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#8 2012-05-19 09:26:54

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: rozlišení reklamních odkazů

To čo ukazuješ je iná reklama, jedná sa o Billboard Intextovú reklamu, čo je úplne niečo iné ako je u Endory. Tu si zákazník platí za odkaz v texte aby bola väčšia pravdepodobnosť kliku naň oproti pätičke. Tj ak chceš inú farbu odkazov musíš nájsť princíp ako to ošetriť zo strany css prípadne druhá jednoduchšia varianta je aktivácia niektorého s platených programov.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2012-05-19 09:43:35

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: rozlišení reklamních odkazů

To mě taky napadlo svoje odkazy "odlišit" od Endory, o tom vážně pouvažuji.

Jen ještě jedna logická poznámka: Když si lze ve webadminu nastavit vzhled reklamní paty tak proč by nešlo si mít možnost nastavit i vzhled reklamního odkazu ?


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#10 2012-05-19 10:19:58

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: rozlišení reklamních odkazů

Snáď do budúcna bude možné nastaviť vzhľad aj odkazov v reklamnej pätičke. Samozrejme toto nastavenie nemá žiadny vplyv na nahradzovanie slov v texte stránky, jedná sa len o štylovanie reklamnej pätičky.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK