#1 2012-02-04 01:46:05

forest
Člen
Registrován: 2012-02-04
Příspěvky: 3

Re: Nelze nahrát mediální soubor

Zdravím,
dlouho jsem hledal na internetu, jak můj problém vyřešit. Nevyřešil, proto se jako poslední možnost obracím na toto fórum. Můj problém je takový: nemohu vkládat do příspěvku jakýkoliv mediální soubor. Chybová hláška: Warning: touch(): Unable to create file /www/doc/www.forest.4fan.cz/www/wp-content/tmp/nazev_souboru.tmp because No such file or directory in /home/users/forest/forest.4fan.cz/web/wp-admin/includes/file.php on line 177. Samozřejmě že si to umím přeložit, ale vyřešit nikoliv.

1) Používám WordPress 3.3.1.
2) Adresář web/wp-content/uploads má nastaven CHMOD 777 (i v podsložkách).
3) Soubor .htaccess jsem zkopíroval i do adresáře web/wp-content/uploads
4) Do souboru .htaccess jsem připsal řádek php_value safe_mode 0 (úplně nakonec)
5) V administrátorském rozhraní WordPressu Nastavení->Média->Ukládat nahrané soubory v adresáři: wp-content/uploads
6) Adresáře (podle data) se mi v adresáři uploads tvoří automaticky (což je - předpokládám správně)

Výpis ze souboru file.php:

#167 function wp_tempnam($filename = '', $dir = '') {
#168     if ( empty($dir) )
#169          $dir = get_temp_dir();
#170     $filename = basename($filename);
#171     if ( empty($filename) )
#172         $filename = time();
#173
#174     $filename = preg_replace('|\..*$|', '.tmp', $filename);
#175  $filename = $dir . wp_unique_filename($dir, $filename);
#176     touch($filename);
#177  return $filename;
}

To jsou kroky, které jsem do teď podnikl. Snad jsem na nic nezapomněl. Chtěl bych dodat, že s WordPressem pracuji pouze 14 dní a je možné, že to bude pro někoho banalita. Je chyba v šabloně? Safe mode?...nevím. Byl bych vděčný za jakýkoliv postup, jak docílit správného nahrávání souborů přes WordPress rozhraní.

Předem děkuji za jakoukoliv věcnou odpověď.

forest
http://www.forest.4fan.cz

Offline

#2 2012-02-04 10:39:25

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Nelze nahrát mediální soubor

V kroku 5) vyzkoušejte změnit tu cestu na:
/home/users/UŽIVATEL/WEB.cz/web/wp-content/uploads/
Taková je totiž defaultně nastavená a není důvod (ani žádoucí) ji měnit. Pokud to nepomůže, můžeme pokračovat...
Když jsme u toho, máte na webu nějaká data? Pokud ne, tak by se zajisté problém vyřešil rychlou instalací WordPressu, kdy ho Endora jedním kliknutím nainstaluje za vás a funkčně...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2012-02-04 12:31:35

forest
Člen
Registrován: 2012-02-04
Příspěvky: 3

Re: Nelze nahrát mediální soubor

V administrátorském rozhraní WordPressu Nastavení->Média->Ukládat nahrané soubory v adresáři:
/home/users/forest/www.forest.4fan.cz/web/wp-content/uploads/
Vyzkoušel jsem to a oproti dřívějších pokusech na mě vyskočila jen hláška:
Nepovedlo se vytvořit adresář /home/users/forest/www.forest.4fan.cz/web/wp-content/uploads//2012/02. Zkontrolujte, jestli má nadřazený adresář práva zápisu?
Adresář uploads má nastaven CHMOD 777 (i podsložky). Nemají mít i jiné adresáře práva 777 ?
Asi jsem vás dobře nepochopil s těmi daty na webu...Děkuji za odezvu

Offline

#4 2012-02-04 12:56:46

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Nelze nahrát mediální soubor

Pokud nemáte na webu žádné informace, tzn. pokud ten web začíná, ale zatím některé věci nejdou, doporučuji WP přeinstalovat pomocí aplikací ve webadmin.endora.cz... Tam je jistota, že to půjde.

Jinak nejsem si jistý jak se WP staví k té cestě když je tam www.forest.4fan.cz vs. forest.4fan.cz, v tom by možná (?) problém mohl být. Každopádně taková cesta zde bývá nastavena už od instalace a za pokus to stojí (umažte www.).

Na http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions je letmá zmínka o tom, jaké složky mají mít větší práva, ale tam spíš problém nebude. Vyzkoušejte zatím tu cestu ještě upravit...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#5 2012-02-04 18:59:26

forest
Člen
Registrován: 2012-02-04
Příspěvky: 3

Re: Nelze nahrát mediální soubor

Zkoušel jsem, ale nepomohlo. Data tam právě mám a přeinstalace by byla nejspíš komplikace. Ten problém mě neomezuje natolik, abych riskoval ztrátu dat, nebo podobně. Každopádně mít možnost jednoduše nahrávat data bych ocenil. Což asi chápete..

Offline

#6 2012-02-04 23:32:36

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Nelze nahrát mediální soubor

Přeinstalovat se dá samozřejmě i beze ztráty dat, ale musíte mít přesně naplánováno co budete dělat a nikde neudělat chybu. Bohužel pokud je problém již zanesen v databázi, tak by to stejně nepomohlo. Jen když by nešlo o data, což tedy není tento případ...
Nevím jak v tomto případě poradit, můžu jen hádat a to nebývá moc nadějné. Co problému předcházelo? ...

Doporučuji obrátit se na fórum podpory pro WordPress (http://www.separatista.net/forum/), kde je větší koncentrace odborníků na tento systém, než zde. Každopádně ani tam nebude řešení hned jasné a přímočaré, ale opravdu to doporučuji...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK