#1 2012-01-31 16:27:32

forest17
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-12
Příspěvky: 15

Re: URL adresa instalace WordPressu

Dobrý deň,
Omylom som zmenil inú URL adresu pre instalace WordPressu.Adresa pred inštaláciu bola zhodná s adesou webu.
Chcel by som to vrátiť späť na staré nastavenie, aby som mal URL adresu zhodnú s adresou webu.ALE nemôžem sa už prihlásiť do administrácie, aby som to napravil, lebo ma hneď presmeruje na zmenenú URL adresu ( na iný web ), kde sa mi nezobrazí prihlasovací formulár do WordPressu.Takže to nemôžem napraviť podobným spôspbom, ako som to zapríčinil. Neviete mi poradiť ako by som to mohol vrátiť späť?
Trochu som hľadal na internete a zistil som, že je to možné len cez databázu, ktorá je uložená na endora.No ale tu som narazil na problémy, lebo neviem,kde to konkrétne napraviť ( zmeniť URL adresu ), a ani sa neviem prihlásiť do databázy, lebo neviem aké mám prihlasovacie údaje.Do databázy sa prihlasuje asi cez tento link : https://sql4.endora.cz , no ale keď som zadal prihlasovacie údaje zhodné, ktoré zadávam v administrácii na prihlasovaní do WordPressu, tak mi napísalo toto : #1045 Nedá sa prihlásiť k MySQL serveru.
           Prosím poraďte mi ako sa mám prihlásiť do databázy ( či sú prihlasovacie údaje zhodné ), ako mám zmeniť URL adresu v databáze.Ak je nejaký iný spôsob nápravy tak ma tiež informujte.Možno je jednoduchší spôsob :?

Offline

#2 2012-01-31 16:34:12

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: URL adresa instalace WordPressu

URL se nechá opravdu dohledat v DB, ale přihlášení rozhodně není stejné jako do WP (pokud to tak nemáte nastavené). Podívejte se do webadmin.endora.cz, tam najdete databáze na které se připojujete a server, nebo ještě lépe do FTP a najděte soubor /web/wp-config.php, kde jsou přihlašovací údaje zapsané. Pro vás tedy budou podstatné řádky:

define('DB_USER', '??????????');
define('DB_PASSWORD', '??????????');

Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2012-01-31 17:07:33

forest17
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-12
Příspěvky: 15

Re: URL adresa instalace WordPressu

SUPER,  big_smile  Vďaka za informácie.Toto by som nikdy nenašiel wink Áno cez wp-config.php som získal prihlasovacie údaje a v pohode som sa prihlásil do databázy.Super., Teraz som postupoval podľa návodu :
V takovém případě již adresu instalace WordPressu nezměníte pomocí administrace, ale je nutné ji změnit ručně ve vaší databázi.

Přihlašte se ke své databázi, např. pomocí phpMyAdmin.
Najděte tabulku s názvem wp_options.
Hodnoty polí z bodu 5 odpovídají hodnotám siteurl a home ve sloupci option_name.
Vše, co musíte udělat, je změnit hodnotu ve sloupci option_value na správnou adresu URL pro záznamy option_name=’siteurl‘ a option_name=’home‘.
Takže tam bola presne tá chybná URL adresa, takže som ju prepísal na správnu a už to funguje na 100 %
Ešte upresním, že to nemusí byť hneď na začiatku v tom bode 5, ale ja som to našiel až na konci ale tiež s koncoukou 5, takže sa to končí na 5, ale treba prejsť všetky položky pre istotu v wp_options., kde sa  sústreďujte na stĺpec option_value, lebo v ňom je uvedená aktuálna chybná URL adresa  wink , No a ak neviete aké máte URL adresy, tak sa sústreďte na stĺpec option_name, kde hľadajte SITEURL wink
Ďakujem ešte raz za učitočné info, ktoré mi znovu obnovilo prevádzku webu  wink

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK