#1 2010-02-24 17:23:04

Zuben45
Člen
Místo: okolí Šumperka
Registrován: 2010-01-27
Příspěvky: 60
Web

Re: czechmasakr.hys.cz

Prosím o kritiku webu czechmasakr.hys.cz , design ještě ňák extra neumim, tak prosím pište aji co by se mělo zlepšit. Děkuji


Když miluješ, není co řešit. ENDORA

Offline

#2 2010-02-24 17:49:08

Luky
Člen
Místo: LTM
Registrován: 2009-11-03
Příspěvky: 111

Re: czechmasakr.hys.cz

Nelíbi se mi ten header.. moc velký

Offline

#3 2010-02-24 19:10:53

Zuben45
Člen
Místo: okolí Šumperka
Registrován: 2010-01-27
Příspěvky: 60
Web

Re: czechmasakr.hys.cz

nelíbí protože je velký ? jinak vzhledově je dobrý ? a header myslíte tu část opakovací (body) a nebo ty 2 postavy ? děkuji


Když miluješ, není co řešit. ENDORA

Offline

#4 2010-02-25 05:16:44

netbrana
Endora rádce
Registrován: 2009-10-29
Příspěvky: 103
Web

Re: czechmasakr.hys.cz

Souhlasim, hlavička je extrémě velká. Taky bych kouknul na kódování protože mě se nezobrazuje část obsahu správně česky (používám mozillu a linux ubuntu). Jinak po grafické stránce na mě nějak web nezapůsobil. Kód nevalidní (105 Errors, 12 warnings). Chce to na tom ještě pořádně máknout  wink


www.netbrana.cz - bezplatný poptávkový systém a katalog firem

Offline

#5 2010-02-25 07:03:55

Zuben45
Člen
Místo: okolí Šumperka
Registrován: 2010-01-27
Příspěvky: 60
Web

Re: czechmasakr.hys.cz

špatně česky se zobrazuje proto protože jsem to přesouval z localhostu na web, ty chyby jsou většinou kvůli novynkám, neboť každá má vlastní tabulku se stejným id, a to je tam skoro pořád(jsem to zjistil na http://validator.w3.org/check?uri=http: ... akr.hys.cz). a velikost je kvůli velkým rozlišením. kdyby tam přišel někdo s větším rozlišením, tak to bude pak vypad uplně blbě sad.

JInak děkuji


Když miluješ, není co řešit. ENDORA

Offline

#6 2010-02-25 15:56:40

Zuben45
Člen
Místo: okolí Šumperka
Registrován: 2010-01-27
Příspěvky: 60
Web

Re: czechmasakr.hys.cz

Předem se omlouvám za doublepost.

Nebo myslíte logo ?


Když miluješ, není co řešit. ENDORA

Offline

#7 2010-02-25 18:28:41

netbrana
Endora rádce
Registrován: 2009-10-29
Příspěvky: 103
Web

Re: czechmasakr.hys.cz

Zuben45 napsal:

špatně česky se zobrazuje proto protože jsem to přesouval z localhostu na web, ty chyby jsou většinou kvůli novynkám, neboť každá má vlastní tabulku se stejným id, a to je tam skoro pořád(jsem to zjistil na http://validator.w3.org/check?uri=http: ... akr.hys.cz). a velikost je kvůli velkým rozlišením. kdyby tam přišel někdo s větším rozlišením, tak to bude pak vypad uplně blbě sad.

JInak děkuji

Řešením chyb v kódu je nepoužívat "id" ale "class" v css potom ne  #bezpotrzeni ale .bezpotrzeni u všech atributů, které jse na stránce opakují. ID je určeno pouze pro prvky, které jsou na stránce pouze jednou. Například v css #stranka může být v html použita jako id="stranka" pouze jednou ale v css .stranka může být použita v html jako class="stranka" kolikrát chceš.
Jinak já používám rozlišení 1600x1200 a stejně mi ta hlavička příjde moc velká (myslim tím to logo). Ty dvě postavy po stranách jsou v poho pokud to nerozhodí vzhled na PC s malým rozlišením.


www.netbrana.cz - bezplatný poptávkový systém a katalog firem

Offline

#8 2010-02-25 20:04:16

Zuben45
Člen
Místo: okolí Šumperka
Registrován: 2010-01-27
Příspěvky: 60
Web

Re: czechmasakr.hys.cz

D9ky moc, už jsem to paředělal a logo jsem taky změnil, už je to ok ?


Když miluješ, není co řešit. ENDORA

Offline

#9 2010-02-25 22:00:38

Own3R
Člen
Registrován: 2009-10-27
Příspěvky: 149

Re: czechmasakr.hys.cz

Do hlavičky doporučuji používat kódování   UTF-8

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8">

A přepsat chyby na webu


České Filmy ke stažení / Tipy na Hry ke stažení / Sleduj Seriály Online / Přidávej Pr články ! smile

Offline

#10 2010-02-26 00:06:46

Zuben45
Člen
Místo: okolí Šumperka
Registrován: 2010-01-27
Příspěvky: 60
Web

Re: czechmasakr.hys.cz

UTF jsem zkoušel, čpatně mi to zobrazovalo některá písmenka s háčky, a zvlášť když jsem chtěl přidat novinku, do předmětu jsem mohl psát bez háčků , bez teček,... sad

Chyby se snažím opravit všechny, ale píšete i chyby kde nejsou, například <center> , kde tady může být chyba ? prostě tlačítko uankerty chci mít na centru a ono to už píše jako chybu, zdá se že to nemaj nějak extra vychytaný.


Když miluješ, není co řešit. ENDORA

Offline

#11 2010-02-26 03:03:28

netbrana
Endora rádce
Registrován: 2009-10-29
Příspěvky: 103
Web

Re: czechmasakr.hys.cz

Zuben45 napsal:

UTF jsem zkoušel, čpatně mi to zobrazovalo některá písmenka s háčky, a zvlášť když jsem chtěl přidat novinku, do předmětu jsem mohl psát bez háčků , bez teček,... sad

Chyby se snažím opravit všechny, ale píšete i chyby kde nejsou, například <center> , kde tady může být chyba ? prostě tlačítko uankerty chci mít na centru a ono to už píše jako chybu, zdá se že to nemaj nějak extra vychytaný.

Tag <center> se již dnes nepoužívá, proto je vypsaný jako chybný. Standartně se všechny takové úpravy řeší v CSS. Také se nepoužívají tagy jako <b><i><u> apod. ani definování barvy v html. Koukám  že tag používáš i u nadpisu. Místo tagu center stačí v css zapsat obdobný kód:

h1.vycentrovane
{
text-align: center;
font-color: #000000;
} 

v html potom

 <h1 class="vycentrovane">NAPDIS</h1>

tento nadpis bude potom zarovnaný na střed a bude mít předdefinovanou barvu v tomto případě černou.

Na tvém místě bych najel na validátor a postupně odstraňoval chybičky podle toho, co ti vypíše protože aktuálně máš 77 chyb a 12 varování. Jsou tam i maličkosti jako uzávěrka tagů <td> a <div> které nebyly otevřeny a nebo parametr alt v tagu <div>, který do tohoto tagu nepatří. Odstraněním takových chyb se jejich počet rapidně sníží.

K utf-8, správné zobrazení češtiny v utf-8 funguje jen když je tak dokument uložený. Např. chceš-li uložit soubor pokus.php v utf-8, musíš při ukládání souboru zvolit kódování utf-8. V poznámkovém bloku to vypadá takto: http://www.herongyang.com/Unicode/notep … _utf-8.jpg


www.netbrana.cz - bezplatný poptávkový systém a katalog firem

Offline

#12 2010-02-26 14:42:25

eKablovka.6f.sk
Člen
Registrován: 2010-02-25
Příspěvky: 7

Re: czechmasakr.hys.cz

Zuben45 napsal:

UTF jsem zkoušel, čpatně mi to zobrazovalo některá písmenka s háčky, a zvlášť když jsem chtěl přidat novinku, do předmětu jsem mohl psát bez háčků , bez teček,... sad

Chyby se snažím opravit všechny, ale píšete i chyby kde nejsou, například <center> , kde tady může být chyba ? prostě tlačítko uankerty chci mít na centru a ono to už píše jako chybu, zdá se že to nemaj nějak extra vychytaný.

použi :

<div align="center">tu bude tvoj text</div>

Offline

#13 2010-02-26 16:51:23

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: czechmasakr.hys.cz

Při používání kteréhokoli kódování je zároveň nutné ten soubor v tom kódování uložit. Jen napsat UTF-8 do meta nestačí. Dobré je i povolit editoru - některé to umí - na začátek souboru přidat bity identifikující toto kódování.

Já sám však raději používám iso-8859-2.

Offline

#14 2010-03-01 23:53:05

Zuben45
Člen
Místo: okolí Šumperka
Registrován: 2010-01-27
Příspěvky: 60
Web

Re: czechmasakr.hys.cz

děkuji za odpovědi, tak jsem to pospravoval, ale jeden tag center jsem tam nechal, je u ankety, aby tlačítko bylo uprostřed, nevím jak tlačítka se daj přes css dát doprostřed, dá se vůbec ? díky.

mometálně to vypadá takto: http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/3009651


Když miluješ, není co řešit. ENDORA

Offline

#15 2010-03-04 22:26:11

Zuben45
Člen
Místo: okolí Šumperka
Registrován: 2010-01-27
Příspěvky: 60
Web

Re: czechmasakr.hys.cz

omliuvám sse za doublepost.

Už mám 0 chyb a 90%  hodnocení smile


Když miluješ, není co řešit. ENDORA

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK