#1 2011-10-26 20:09:28

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Nutnost sitemap

Jak moc je nutná sitemap u webů jako je tento http://elektronika-me-hobby.8u.cz ?

Třeba google webmasters ji vyžaduje.

Není sitemap jen přežitek ? Dnes jsou indexovače Google a seznamu dost inteligentní, aby se prokousali i javascriptovým kódem.

Pokud je web psán celý ve Flashi, tak ani sitemap nepomůže

Jak je to se sitemap, když je web dynamicky generovaný na základě uživatele ?

Např. uživatel se přihlásí pod svým nickem a hned ho to osloví jménem, spočítá kolik mu zbývý do narozenin, načte to jeho přátele, spočítá kdy mají narozky a a připomene, že dívka má za týden narozky a za 14 dní svátek že by bylo vhodné koupit dar

Je nějaký program v češtině a freeware na sitemap ? (on-line nástroj má často nějaká omezení)


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#2 2011-10-26 20:14:46

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Nutnost sitemap


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2011-10-26 20:38:10

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Nutnost sitemap

To vyžaduje IIS

Co to vůbec je ? Mám Windows 7 Ultimate a já myslel že to obsahuje vše. To asi nebude na lokální PC  :cry:

Jinak děkuji za snahu mi odpovědět. Na důležitost sitemap snad odpoví jiní, to mě teď pálí víc,


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#4 2011-10-26 20:40:18

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Nutnost sitemap

IIS je ve Win obsaženo, jen ho najít. Zapoj Google a upřednostňuj ho před fórem podpory. Snad nebude mít zavřeno...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#5 2011-10-26 20:42:14

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Nutnost sitemap

Když forum je interaktivnější  big_smile

nějaké tipy co jsem ještě nečetl ? (na google jsem hledal také)

Děkuji za snahu


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#6 2011-10-26 21:52:25

kyborek
Člen
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 78
Web

Re: Nutnost sitemap

trik sitemap je právě v tom že si ji uděláš sám, respektive uděláš skript kterí ti ji bude sám vytvářet podle toho jak se budou měnit stránky, pokud použiješ nástroj tak ti vytvoří mapu, ale nebude ti ji updatovat jentak jak chceš (mě se třeba updatuje když jí někdo zobrazí -> je vždy aktuální)
a co se týče členského obsahu tak mě docela překvapilo že google bot zvládá jednoduchou registraci: jméno + mail + heslo + kontrola hesla. Samozřejmě ale nedokáže kliknout na potvrzovací link v mailu či zadat captcha kód. Ale upřímně mě překvapil když se mi google bot registroval na stránky.


Robotická online hra zdarma: Bamgame.net

Offline

#7 2011-10-26 22:02:24

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Nutnost sitemap

Já nemám žádný redakční system  wink

a sitemap dělám pomocí on-line nástroje  http://www.xml-sitemaps.com/ až bude mít web 500 stránek to teda nevím jak to budu dělat


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#8 2011-10-26 22:21:46

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: Nutnost sitemap

co se týka for jsou sitemapy naprosto useless pro fora a podobné weby, protože jejich podoba se mění každou chvíli, každou chvíli něco přibývá
od toho jsou crawleři (boti) kteří pravidelně tu stránku sledují... google je v tom mistr a na mém foru je snad 24/7

čím vyšší je návštěvnost webu tím častěji ho taky navštěvují boti

troufam si říct že sitemapa je naprosto ideální pro weby které se příliš nemění a které jsou řazeny do kategorií - každá stránka a každy prd nemusí bejt v sitemape, dulezite je aby tam byly rubriky apod. google už si to pak přelouská sám

mluvím hlavně o googlu a důvod je snadný - bing v čr nikdo nepoužívá, seznam si to dělá stejně často po svem, yahoo je bing a google je prostě ověřená jistota

Offline

#9 2011-11-09 21:52:55

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: Nutnost sitemap

No, já jsem si na sitemap (ale v stále vyvíjené aplikaci) vytvořil jednoduchý skrip, který z databáze vyčte všechny veřejné sekce a vhodně je seřadí do jednoduchého stromu.

Ve věci nutnosti sitemapy je to takové divné - jednoduché weby jí podle mne vůbec nepotřebují (ledaže se přes ní dá dostat na sekce, které by jinak byly zablokovány neaktivním javascriptem). U složitějších je již jistě užitečná (ovšem musí být přehledná).

Třeba služba seo-servis.cz jí požaduje - a to dokonce snad jako samostatný soubor s názvem sitemap.* . Když je, dá nějaké body navíc, když ne, body nejsou. A protože prezentace, kterou tady na endoře hostuji (při troše hledání její adresu a určení najdete) žádný takový soubor nemá, tak má jen asi 80% - ale já na to kašlu.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK