#1 2011-10-02 17:52:01

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Je ten design koukatelný ?

http://elektronika-me-hobby.8u.cz/

Jeden kámoš mi říkal, že prý weby mají být široké do 1000 kvůli uživatelům se 4:3 monitory s rozlišení 1024x768. na jednu stranu kámoše chápu, ale zase lze brát v úvahu, že spousta lidí má netbook o 12 úhlopříčce (někdo má menší) a i tam je rozlišení 1366x768 a když udělám součet procentuálních podílů z nějakého toplistu tak poměr lidí, co má větší monitor je větší než podíl lidí co mají monitor starší.

kde všude se ještě drží staré CRT 4:3 1024x768 monitory ?

Kód webu by určitě šel napsat, lépe, ale jsem začátečník a už se mi do něj příliš zasahovat nechce, protože bych musel přepisovat každou stránku zvlášť.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#2 2011-10-02 18:12:12

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Je ten design koukatelný ?

Pokud bys musel každou stránku přepisovat zvlášť, tak je ten web velmi špatně napsaný.
Možná by stálo udělat ten web trošku natahovatelný pomocí procent, nebo/a minimálních a maximálních rozměrů...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2011-10-09 11:52:55

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Je ten design koukatelný ?

No jo, ale procenta ve Width mi nenatáhne grafiku a kdyby se mi to nějaký hackem podařilo tak bude zdeformovaná a návštěvník se mi z webu pobl....

Na začátečníka je design celkem slušný, jako chybičky a nedostatky se najdou i na webech od profíků.

Teď se zaměřuji na plnění obsahem, aby mi ho admin vzal do katalogu a pak musím něco udělat se SEO, aby byl web hodně navštěvovaný a Endora měla hodně peněz z reklamy, kterou web musí obsahovat.

Jestli je reklama na principu zobrazení nebo kliknutí je asi obchodní tajemství Endory. Co myslíte ?


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#4 2011-10-09 12:07:25

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Je ten design koukatelný ?

Myslím, že tohle je to poslední co tebe zajímá. Endora ti dá reklamu a víc z tvého pohledu nemusíš řešit. Nikde jsem nevyčetl takové pravidlo, že web musí být hodně navštěvovaný jinak tu nemá co dělat. Pak by tu polovina webů neexistovala...

Mimochodem teď testuju jeden vzhled pro WP na http://www.qwertz.g6.cz/ tak, aby seděl na endoru a podívej se co se tam stane, když se zmenší okno. Takže to, že něco nejde, je hodně hloupá výmluva. Existuje kouzelný prvek CSS, který se jmenuje max-width a takových je spoustu, nejsou to žádné hacky (a v tomto elementu nemám procenta).

No a konečně k tomu rozlišení. Ano, vyplatí se buď udělat stránku, která bude řekněme DO 1000px, nebo stránku, který bude přes celé okno, ale bude pružná... Nejlepší varianta mi však přijde udělat pružnou stránku do 1000px. Takto je děláno dovolím si říct víc jak 90% webů a jsou to kvalitní weby...

U toho tvého mám na své relativně malé 1366 obrazovce web přes celé okno a nebaví mě lítat očima po celé ploše. Ale je to jen můj názor, pokud považuješ svůj design za dokonalý, tak na tohle nereaguj...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#5 2011-10-09 15:01:26

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Je ten design koukatelný ?

Nevím, jestli jsi koukal do kódu, ale většina DIVů má pozadí bitomapový obrázek  a ten nejde libovolně zvětšovat, zmenšovat jako vektorový

Šířku jsem zvolil 1200px, abych využil plochu monitoru. standard 960 na rozlišení 1366x760 to máš 200px po každé straně a to se mi nelíbí.

Koukal jsem na statistiku na toplist jaká rozlišení lidé používají sice rozlišení 1024x768 používá tuším 26%, ale když sečteš ostatní větší rozlišení tak už to není tak "drastické".

Původně jsem chtěl 3 sloupcový design, ale pak jsem nevěděl co do toho 3.sloupce dát

Logicky, čím víc je web navštěvovaný, tím víc krát se zobrazí reklama a tím je větší pravděpodobnost, že někdo na ní klikne


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#6 2011-10-09 17:06:52

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Je ten design koukatelný ?

Myslím, že tie obrázky máš absolútne zbytočné, keď to CSS zvládne...


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#7 2011-10-09 17:09:37

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Je ten design koukatelný ?

Zaoblené rohy jdou tuším jen v CSS 3 nebo i ve CSS 2 ? Tam jsou tuším jen tagy pro každý prohlížeč zvlášť a pro IE ne.

Jaká je podpora CSS 3 mezi prohlížeči ?


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#8 2011-10-09 17:15:48

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Je ten design koukatelný ?

michal.kolesa napsal:

Zaoblené rohy jdou tuším jen v CSS 3 nebo i ve CSS 2 ? Tam jsou tuším jen tagy pro každý prohlížeč zvlášť a pro IE ne.

Jaká je podpora CSS 3 mezi prohlížeči ?

zaoblené rohy je novinka v CSS 3 (border-radius) taktiež aj box-shadow , čo ti urobí "tieň" nejakej časti.

V IE neviem či to funguje ...


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#9 2011-10-09 17:16:57

FrostFire
Člen
Registrován: 2010-05-09
Příspěvky: 75
Web

Re: Je ten design koukatelný ?

Lkopo napsal:

zaoblené rohy je novinka v CSS 3 (border-radius) taktiež aj box-shadow , čo ti urobí "tieň" nejakej časti.

V IE neviem či to funguje ...

V IE to nefunguje, teda aspoň v IE 8, v 9 neviem.

Offline

#10 2011-10-09 18:41:43

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Offline

#11 2011-10-09 19:15:29

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Je ten design koukatelný ?

IE zvládne  většinu věcí, jen se mu musí extra pomoc...
Mít na pozadí divu bitmapový obrázek je hovadina největší, když to nejsou obrázky, ale pouze barvy...
Udělat statickou velikost webu pro velké monitory a ohánět se slovem ALE je také docela mazec...

Zaoblenost se dá udělat i pomocí JS knihoven, CSS na to však stačí. Abych se trošku vrátil k nadpisu toho nesmyslného vlákna, tak ano design je samosebou koukatelný, ale od elektro webu bych čekal trošku "víc". Vrať se znovu k jakpsatweb.cz...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#12 2011-10-09 19:28:53

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Je ten design koukatelný ?

Barvu v DIVu sice mám, ale je to spíš připravenost do budoucna, protože mám v plánu dát do pozadí plošňák, jen jsem ho ještě nenakreslil.

Jinak vím, že barvu do pozadí stačí background-color

zaoblené rohy přes JS je asi zbytečně složité

Ono až budou všechny prohlížeče podporovat border-radio tak bude situace o něčem jiná


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#13 2011-10-09 22:27:18

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK