#1 2011-09-23 14:54:17

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Kdo naučí programování

Skôr ti radím si kúpiť knihu o programovaní. Alebo mať nejaké špeciálne hodiny, kde ti to osobne vysvetlí ako cez chat.


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#2 2011-09-23 17:10:56

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: Kdo naučí programování

taky si myslim že nejlepší bude sehnat si nějaky kurz kde ti vše přímo prakticky ukážou, at to bude cokoliv jineho nebude to mít takový výsledek jako ten kurz

Offline

#3 2011-09-23 20:50:41

kyborek
Člen
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 78
Web

Re: Kdo naučí programování

Naprosto nesouhlasím. V životě jsem nebyl na jediném kursu PHP ani ve škole jsme se to neučili a že bych četl knihy? tak to taky není pro mě...
...A přesto jsem se velice dobře naučil PHP, nejlepší je najít si nějaký konkrétní příklad pak to jde samo, také záleží jestli máš zkušenosti s jakýmkoliv programováním, to se hodí pro pochopení syntaxe.

Doporučuji vymyslet nějaký konkrétní (byť zbytečný) účel stránek a pak je udělat v PHP.
Příklad: Udělat na stránkách přihlašování pro VIP členy.
pak se vrhneš do googlu a pravděpodobně nejdřív budeš hledat něco jako "PHP přihlašování", pak třeba zjistíš že existuje něco jako formuláře a že jsou třeba "post" a "get". pak třeba zjistíš že je něco jako podmínky. potom třeba v tom tutoriálu najdeš něco jako session a tyhle jednotlivé části si vyhledáš.

Pak když se naučíš formuláře tak si řekneš "nojo, a s tim by šlo dělat i něco víc" a třeba si určíš další cíl přidávání příspěvků na stránky...

...a po takovýchhle kusech se to můžeš naučit, nejduležitější je využívat to prakticky, když o tom budeš jen číst (byť v knize nebo na internetu) tak si to prostě nezapamatuješ / nepochopíš to.


Jistě závisí komu se to jak hodí, ale jednou jsem byl přesně na tom místě a protože jsem chtěl, tak jsem se to naučil.

Časem uvedu základní tutoriál na svých stránkách http://hanzlsoft.eu ale nejdříve mám v plánu udělat tutoriál na javascript


Robotická online hra zdarma: Bamgame.net

Offline

#4 2011-09-24 14:15:31

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Kdo naučí programování

To, čo píšeš, že z knihy sa nenaučís zasa ja nesúhlasím smile

Každý sa učí, ako mu to ide, ale môj názor je naj. z knihy pretože tam to máš pekne vysvetlené na rôznych príkladoch  a vďaka príkladom (už uveďme prih. stránku) rozumieš, čo každý postup ako funguje a dokážeš si to sám poupravovať. Ak si nájdeš na nete -> ako na PHP prihlasovanie, tak ti tam napíšu nejaké zdrojáky ale ty vôbec nechápeš prečo sa to píše $_POST a nie $post, prečo pri if sa v podmienke píše == ale pri deklarácii len =. Možno sa to naučíš a píšeš to mechanicky a potom sa občas stane, že do podmienky dáš len 1x = a pol dňa hľadáš chybu. Dá sa to naučiť aj z internetu, ale hľadal by som si nejakú postupnosť (od základov k zložitejším veciam). V knihe sa ti nestane, že prvá kapitola je formulár, štvrtá je vysvetlenie superglobálnych premennách ...

Pre mňa osobne je lepšie si to prečítať v knihe ako za monitorom pri PC. Po prvej knihe som bol schopný vytvoriť jednoduchý, primitívny RS so správou v administrácii (cca mesiac a dačo počas aj po prečítaní knihy)

Kurz programovania som nemal, ale myslím si, že je to najefektívnejšia cesta, keď ti profesionálny programátor vysvetľuje priamo naživo ako to funguje. Zase mínus je to, že si zvykneš na neustálu podporu a pri nejakom probléme budeš mať trocha problém ho vyriešit sám (to zase záleží na toho, kto ťa učí)


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#5 2011-09-24 16:50:35

kyborek
Člen
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 78
Web

Re: Kdo naučí programování

Pokud z toho vyplynule že se to z knihy nenaučíš tak to je akorát nedorozumění. Chtěl jsem vyjádřit svůj nesouhlas s tím že se to naučíš "jen" z kurzu nebo knihy.

jinak většinou jsem narazil na tutoriály kdy vysvětlovali každý detail co s tím souvisel a proto jsem třeba hned napoprvé pochopil proč to je $_POST a ne $post a podobně.

Jinak hledání chyb je podle mě stejná praxe jako stavění nějakého webu, pokud budeš celý den hledat proč ti nefunguje podmínka když tam máš jedno = tak je to sice žalostné ale mužeš si být sakra jistej že už si to budeš pamatovat.

Prostě jde o to komu se jak dobře učí. Když to zkusíte s knihou a nejde to, je možná načase to zkusit jinak. Chtěl jsem poukázat na to že je mnohem víc způsobů


Robotická online hra zdarma: Bamgame.net

Offline

#6 2011-09-24 17:16:42

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Kdo naučí programování

Tak to som špatne pochopil, ale máš pravdu. Každému to vyhovuje inak...


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#7 2012-09-18 14:02:47

Panda38
Člen
Registrován: 2012-09-18
Příspěvky: 1

Re: Kdo naučí programování

Není to sice webové programování, ale může to být užitečné při výuce algoritmizace - programovací nástroj Gemtree Petr http://petr.hostuju.cz/ (pro Windows). Umožňuje tvořit i profi 3D grafiku (jako např. hry) a je Freeware.
petr2.jpg

Offline

#8 2013-01-22 04:28:43

Lenicka1313
Člen
Registrován: 2011-12-01
Příspěvky: 8

Re: Kdo naučí programování

Jé, to je mé mládí. Ale co si budeme povídat, naštěstí už je většina předělána či překonána a jsou dostupné flash online hry zdarma. Toto je můj nejoblíbenější portál, snad se bude líbit. smile

Offline

#9 2013-09-22 19:54:30

altik
Člen
Registrován: 2010-03-11
Příspěvky: 31

Re: Kdo naučí programování

Co Ti můžu doporučit, tak si kup nějakou knihu a podle tý se nauč základy. Pak si zkoušej různý prográmky sám, zadání si dohledáš na netu, zkoušej třeba "interview tasks" googlit.


Texty sms přání: http://www.mmsprani.cz
Blahopřání: http://www.smstexty.cz
Tipy na dárky: http://www.poraddarky.cz

Offline

#10 2013-09-22 20:15:17

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Kdo naučí programování

Doporučuji naučit se základy, jakmile je pochopíte, tak přejít na nějaký framework (nette, Zend...)
Hlavně se učit OOP. Tzn. všechny návody co čtete by měly být co nejnovější.


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#11 2013-10-19 21:42:31

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Kdo naučí programování

OOP je základ programovania na tej trocha vyššej úrovni, keďže tam je to vo viacerých jazykoch dosť podobné a viete sa v tom zorientovať. Za PHP FrameWork odporúčam určite Symfony2, je tvorený komunitou tisíckych ľudí, časté aktualizácie a veľká SF2 komunita sa nachádza na portáli stackoverflow.com . Nette má zväčša iba českú komunitu a preslávený až tak nie je a zasa Zend, o ňom je známe, že patrí medzi najpomalejšie. Z hľadiska prehľadnosti medzi Zend a SF2 by som určite volil SF2, Routing a Template systém, proste všetko to zapadá jednoduchšie ako onen Zend FW.

Upravil Lkopo (2013-10-19 21:44:08)


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#12 2015-06-28 16:10:25

silenci
Člen
Registrován: 2014-02-21
Příspěvky: 2

Re: Kdo naučí programování

No dřív byla nejlepší ze všech  kniha perl za 21 dní  ta byla udělána podle toho co normalni člověk potřebuje  a ne nejaké sahodlohé okecavky u jednotlivých funkcí .. ... php podle knihy mi nešel  než sem začal tvořit pomocí copy paste z hotovejch PHP  a funkce hledal googlem nebo na webu  http://php.net/ smile a každá nová verze php má další nové funkce a zjednodušení .. drive (před 10ti lety byl php pod urovní perlu a dnes je to naopak.)

Offline

#13 2018-04-07 22:48:38

unicornarmy
Programator
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 32
Web

Re: Kdo naučí programování

Zalezi jak to beres ty. Ja proste delam web a ejhle, tohle nevim. Tak jdu na google nebo na stack a hledam....

A asi nejak takhle jsem se ucil. Zadnej kurz, zadny knihy... Nejlepsi jsou priklady.

Ale je dobry mit nekoho kdo to umi... Ja nikoho nemel.... Kamaradovy jsem pomahal a jde mu to rychleji...

Upravil unicornarmy (2018-04-07 22:49:28)

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK