#1 2011-04-09 22:31:38

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Výjimka pro IP

Přeci jen mám ještě dotaz. Nechci moc otravovat, ale:

Je možné nějakým způsobem udělit výjimku určité IP adrese (mé), aby se nezapočítávala do statistik?? Protože mě samozřejmě nezajímá jak často na web chodím já. Nevím jak moc jsou na sebe údaje vázané, ale předpokládám, že nepříklad browser a OS nebudou mít co dočinění s IP, ale aspoň tu návštěvnost zpřesnit. Jedinou výhodu co mám je ta, že (nevím co) špatně detekuje OS (pokud jsem na Firefox4) a prostě jen napíše Linux a nechá se odečíst, ale je to pořád dost špatné, protože nejsem sám Linuxák... :-)

Jde tedy nějak udělit výjimka mé IP aby se nezapočítávala??


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#2 2011-04-10 09:25:14

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Výjimka pro IP

Hmm, ako sa toto týka WordPressu?


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2011-04-10 10:15:02

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Výjimka pro IP

To se omlouvám, nevěděl jsem kam to přesně zařadit, protože na toto fórum moc nechodím a jedu na WP. Jelikož nejsem odborník jako vy nevím kde se uděluje výjimka, jestli ve WP, nebo na endoře. (i WP totiž má statistiku a do té se dívám raději) Omlouvám se...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#4 2011-04-10 11:34:37

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Výjimka pro IP

Zvláštne, o tom počujem prvý krát. Tu sa udeľuju výnimky na IP pre prístup na FTP zo zahraničia. Ale aby to spracuvával systém, tak taká výnimka sa nastavuje niekde v systéme, kde určiš akú IP nemá započítavať...


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#5 2011-04-10 11:43:31

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Výjimka pro IP

No tak to nebudu moct nastavit já, nebo ano? Já moc do těchto serverových věcí nevidím, ale píšu proto, že už si ode mě bral jeden člověk IP aby mě Joomla! nezapočítávalac (někde jinde) a včera jsem si na to vzpoměl, že by se mi to na můj osobní web také hodilo. Jak jsem psal, nezajímá mě kolikrát jsem se na web podíval já, když jsem se v něm šťoural...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#6 2011-04-10 11:44:54

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Výjimka pro IP

To sa nastavuje na webe, ale neviem, či takú možnosť má aj WP


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#7 2011-04-10 11:51:49

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Výjimka pro IP

Díky za nakopnutí. Aspoň vím, kde hledat. Ve WP jsem nic nenašel, podívám se znova a pak skusím zagooglit nějaký plugin..  :idea:


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#8 2011-04-10 17:38:06

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Výjimka pro IP

Možná by byla slušnost napsat, jak jsem vlastně daný problém vyřešil. Napsal jsem na fórum WP a tam jsem se postupně dobral k tomu, jak upravit plugin, který používám, tedy "StatPress".
Stačí změnit v souboru pluginu řádku:

if ((!is_user_logged_in()) OR (get_option('statpress_collectloggeduser')=='checked')) {

na řádku:

if (((!is_user_logged_in()) OR (get_option('statpress_collectloggeduser')=='checked')) and $ipAddress != "Tvoje IP adresa") {

Tím dosáhnu toho, že ten plugin započte IP adresu pouze pokud bude jiná než moje. Vyřešil jsem tedy výjimku pro IP daného pluginu, ale věřím tomu, že v Endora statistikách se bude stále započítávat a že s tím nic neudělám


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#9 2011-04-10 18:10:11

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Výjimka pro IP

V endora štatistikách sa musí započítavať všetko, aby sa sledoval kompletný traffic stránky a nie len jeho časť.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#10 2011-04-17 16:20:57

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Výjimka pro IP

Ještě k tomu trafficu. Chápu, že musí počítat vše. Pokud počítá vše, tak měří tedy Upload i Download? Tedy pokud si udělám prostřednictvím FTP klienta kopii webu, tak se mi to započte? Jen abych věděl, že záluhy není dobré dělat moc často... big_smile


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#11 2011-04-17 16:59:34

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Výjimka pro IP

Traffic je ten download, keď prídu na web, koľko im toho stiahne. Napríklad ak tam máš nejaký napr. mp3 súbor a chodí tam dosť ľudí, tak sa ti ten traffic rapidne zvýši a web sa zablokuje rýchlo...


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#12 2011-04-17 18:36:48

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Výjimka pro IP

Aby som to upresnil, traffic je len download zo servera cez webové rozhranie, čiže cez tvoju doménu. To čo sťahuješ cez FTP sa do tohoto vôbec nezapočítava a tiež zálohy stiahnuté cez webadmina sa do trafficu nezapočítavajú. wink


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#13 2011-04-17 19:11:04

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Výjimka pro IP

O to mi šlo, díky za upřesnění, chtěl jsem vědět co způsobuje náhlý nárůst trafficu a myslel jsem si, že je to způsobeno tím, že jsem stáhnul web skrz FTP do PC. Bohužel jsem se nepodíval na stav trafficu před downloadem, takže stejně nevím... :-)


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK