#1 2013-07-29 13:30:22

mariska.k
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-28
Příspěvky: 12

doména

Dobrý den,
potřebuji poradit. Mám zaregistrovanou doménu www.xxx.cz, kde mám vytvořenu webovou prezentaci, která mi nevyhovuje.
Proto jsem si teď u vás vytvořila novou webovou prezentaci, zaregistrovanou jako www.xxx.8u.cz.
Ráda bych původní stránky zrušila a u vás si zaplatila www.xxx.cz bez přípony 8u.
Nevím ovšem, jak původní stránky zrušit a když je zruším, zda se dá tato www adresa ihned použít jinde?

děkuji za odpověď
Marie

Offline

#2 2013-07-29 13:52:43

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: doména

Vy si chcete přesunout doménu http://www.xxx.cz/? Pokud ji chcete mít u Endory, tak stačí postupovat podle návodu http://www.endora.cz/podpora/faq#jak-na … -na-endoru


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#3 2013-07-29 17:07:33

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: doména

1. Doménu xxx.cz si přidejte do svého účtu na Endora.cz, také doporučuji spárování s mojeID, nebo zakoupit program Plus (nyní máte program Lite).
2. Nasměrujte doménu podle rady kolegy. Ve správě domény na https://subreg.cz/cz/ (pokud k máte přístup ke správě) nastavte požadované údaje.
3. Překopírujte obsah z domény xxx.8u.cz na doménu xxx.cz.
4. V administraci WordPress na staré doméně (xxx.8u.cz) změňte adresu webu z xxx.8u.cz na xxx.cz, pravděpodobně budete také muset projít články, pokud se v nich odkazujete na web xxx.8u.cz, nebo tyto odkazy změnit přímo v databázi.
5. Přihlašte se do administrace WP na nové doméně (xxx.cz).

6. Na  hostingu Gransy pak můžete obsah domény vymazat a hosting této domény ukončit (pokud k máte přístup k administraci hostingu).

Po provedení změn přesměrování bude doména funkční. Změna dns obvykle trvá až 48 hodin. Vaši vytvořenou prezentaci na nové doméně můžete na dočasné stránce srv93.endora.cz.xxx.cz


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#4 2013-08-02 09:18:05

mariska.k
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-28
Příspěvky: 12

Re: doména

Mnohokrát děkuji. smile Povedlo se. Jen když se přihlásím k administraci na xxx.cz, tak mě automaticky přesměruje na WordPress xxx.8u.cz. A teď nevím jestli můžu smazat doménu xxx.8u.cz

Offline

#5 2013-08-02 09:44:06

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: doména

Změnil jste URL podle návodu od kolegy výše?

Pokud je nemáte správně změněné, tak se do administrace na nové adrese nedostanete. Bude třeba změnu provést přes phpMyAdmin. Přihlašte se do databáze phpMyAdmin a najděte tabulku wp_options. Tam najděte siteurl  a změňte si adresu z xxx.8u.cz na xxx.cz
Potom by vše mělo být funkční, po přihlášení do WordPressu si ještě změňte URL adresu instalovaného WordPressu.

Pokud zatím WordPress používáte na dočasné adrese, tak je nutné adresu změnit zatím na ni. Jestli nemáte smazaný obsah na staré doméně, tak URL můžete změnit v administraci staré domény.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#6 2013-08-02 10:43:09

mariska.k
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-28
Příspěvky: 12

Re: doména

Už mi administrace funguje. smile A nyní mohu smazat xxx.8u.cz?

Offline

#7 2013-08-02 10:52:11

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: doména

Pokud máte všechna data z domény xxx.8u.cz překopírované na novou doménu a správně nastavené URL adresy přes starou administraci, tak doménu xxx.8u.cz můžete smazat.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK